440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saf Keratin Nedir , Nasıl Kullanılır ?

Saf Keratin Nedir , Nasıl Kullanılır ?

 

Söz konusu ışıldayan saçlar olduğunda, göz önünde bulundurmanız gereken çok şey var. Ancak biz son moda saç modelleri ya da sezonluk saç bakımı ürünlerinden bahsetmiyoruz. Yıpranmış, kırılmış ya da hassas ince telli saçlara sahip olanlar için uzun soluklu ve sağlam bir tedavi sunan keratinden bahsediyoruz!

 

Keratin saçlarınız için bir kurtarıcıdır desek abartmış olmayız. Zira oldukça güçlü bir protein olarak saçların korunmasında büyük rol oynar. Evet, saçınıza iyi davranmak için keratine ihtiyacınız var. Fakat her şeyden önce saf keratin nedirkeratin faydaları nelerdirsaf keratin nasıl kullanılır bu soruların cevaplarını biliyor olmanız gerekiyor.

 

Keratin Nedir?


Keratin saçlarınız, cildiniz ve tırnaklarınızın temel yapı taşı olan bir protein türüdür. Keratin, sıcak veya soğuk suda çözünmeyen dayanıklı yapıya sahiptir. Saçların ya da cildinizin dış tabakası hasar gördüğünde, alttaki korunmayan yeni hücreleri de etkiler. Bu durum kuru, kırılgan saçlara, çatlamış cilde ya da pürüzlü tırnaklara neden olan şeydir. İşte saça saf keratin serum ile yapılan bakım da tam olarak bu hasarı geri çevirmek ve size pürüzsüz, ipeksi saç telleri vermek için yapılır. Ve aslında keratinin de düzleştirme ile ilgili hiçbir alakası olmadığı da anlaşılır.


Keratin faydaları nelerdir?

Saf keratin, çok fazla işlem görmüş saçların kütikül tabakasındaki hasarını düzeltmek ve doldurmak için kullanılır. Keratin tedavisi, saçın disülfür bağlarını güçlendirdiği için perma veya saç gevşetici işlemlerden tamamen farklıdır. Bu da saçın dokusuna bağlı olarak yaklaşık üç ay süren kalıcı bir tedavi sağlar. Keratin tedavisi, ısı ve nem gibi dış etkenlerle saçlarınız arasında bir koruyucu kalkan oluşturur.


Kısacası saf keratin uygulaması saç dipleri kadar saçın kendisi için de oldukça verimli bir bakım sunar. Keratin serum faydaları sadece hasarlı saçlara sahip olanlara yönelik değildir. Sağlıklı saçlara sahip olan ancak doğal buklelere ya da dümdüz saçlara sahip olmak isteyenler için de keratin serum harika bir tedavi olabilir.

Saça ısı uygulamanın ve hatta çok sık taramanın bile keratin proteinine zarar verme ihtimali vardır. Dolayısıyla keratin içeriği olan ürünler kullanmak saçtaki bu çatlakları düzeltmede ve zaman içinde saçı onarmada yardımcı olur. Saf keratin serumları veya içeriğinde keratin olan saç bakım ürünlerini düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Keratin Serum Nasıl Kullanılır? 
 

Keratin serum uygulamadan önce saçınızın temiz olduğunda emin olmalısınız. Saçınızı uygulamadan önce yıkamalısınız, sonra değil. Bu çok önemli! Keratin serum uygulamanızdaki amaç saçınızı zararlı dış etkenlere karşı korumaktır. Dolayısıyla serumu, kaçınmaya çalıştığınız kir ve dış etkenleri içeren, yıkanmamış saçlara uygulamak mantıksız olacaktır. Dikkate almanız gereken bir diğer faktör de kullandığınız şampuan ve saç kremi.


Saçınızda kullandığınız her şeyin birlikte çalışması için saf keratin serum içeren bir ürün yelpazesi seçmeye çalışın.  ve keratin saç kremi kullanabilirsiniz. Birbirinine ters düşen içerikler olmadığından emin olun. Ya da en azından tuzsuz keratin şampuan veya sülfatsız keratin şampuan kullanabilirsiniz.
 

Saç serumu kullanırken, saçlarınızın ortasından saç uçlarınıza kadar uygulayın. Ardından kuruyan ve serumu iyice emen saçınızı ılık ve bol su ile durulayın. Kurutmayın, ama havlu ile ıslaklığını alın. Bu çok yönlü ve uzun soluklu keratin bakım seansını gerçekleştirebilmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi Liquid Keratin ürünlerinde bulabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
ASLI BEYKENT
15 Eylül 2022
keratin spreyi kullandım memnun kaldım.

Alışveriş Sepetim