440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Modelleri » Keratin Saç Düzleştirici

Keratin Saç Düzleştirici

Keratin saç düzleştirici ile aylarca bakımlı, düz, pürüzsüz ve parlak saçlar ile hava atmaya hazır mısınız. Ya da kabarık, tülerik, kuru ve mat saçlarınızdan kurtulmak ve ipeksi saçlara bir an önce kavuşmak mı istersiniz. Bunların hepsi elbette çok münkün ve evde uygulanması da çok kolaydır. Ancak her güzelliğin bir bedeli olur, bir de riski vardır.

İşte saçınızı hiç riske atmadan saç düzleştirici keratin evde nasıl uygulanır, saçlara faydalı mı, saça zararı var mı, saçınızın yapısına en iyi keratin uygulaması hangisi olmalıdır?  Bu konularda sizlere çok değerli ve tecrübe edilmiş doğru bilgileri vereceğiz.  

Keratin saç düzleştirici, genelde doğuştan çok kıvırcık ve dalgalı saçlarda aylarca etki gösterir, harika güzel sonuçlar verir ya da çok işlem görmüş, yıpranmış, kurumuş, mat ve sönük bir kısım saçlarda çok hızlı bir tedavi gerçekleştirir. Birinci işlem, çok daha zordur ve kısa ömürlüdür. İkincisi ise daha kolay ve daha uzun ömürlüdür.

Keratin saç düzleştirici aslında yanlış bir ifadedir. Çünkü keratin proteini, yıpranmış ve hasarlı saçların onarımında kullanılan çok değerli bir proteindir. Fakat her nasılsa Saç Düzleştirici işlemlere de kuaför sektöründe yanlış olarak keratin bakımı adı veriliyor.

Dikkat etmeniz gereken en önemli diğer bir konu, saçı düzleştirmek için ağır kokulu kimyasal bir madde olan formaldehid kullanılıyor olabilir. Bu şekilde saç bağları ve lifleri yumuşatılarak ve üzerinden yüksek ısılı pres, fön ve maşa çekilerek kıvırcık saçların düzleşmesi sağlanır. Bu yapılan işlem aslında kalıcı saç düzleştirme olduğu için, saçlarınız aylarca bakımlı sağlıklı ve düz kalabilir. Fakat yıpranan saçlarınız varsa onları asla onarmaz ve tam tersine fayda yerine zarar verebilir. Keratin bakımı ile de uzaktan ve yakından pek bir ilgisi yoktur diyebiliriz. Çünkü keratin bakımı hasarlı saçları onarıcı ve saçı yeniden yapılandırıcı mucize bir proteindir.

Saç bakımında ve özellikle çok işlem görmüş yıpranmış, yanmış saçlarda doğal gerçek keratin kullanıldığı zaman inanılmaz fayda verir. Biz de sizlere bu doğal keratin bakımı uygulamasını ya da diğer bir diğer ifadeyle doğal keratin bakımını önemle tavsiye ediyoruz. Zaten saçlarınız kuaför tabiriyle Keratin Saç Düzleştiriciden sonra zarar görebileceği için öncesinde veya sonrasında saçınızı güçlendirmek ve korumak için mutlaka doğal keratin yüklenmesi şarttır. Aksi halde saçınız buna dayanamayabilir, hatta incelir, sertleşir, kırılır ve kopar. 

Geçmişte boya, maşa, fön, oryal, röfle, perma gibi çeşitli işlemlere maruz kalmış ve yıpranmış saçlar keratin bakımı ile tedavi edilmektedir. Keratin yüklemesi ile, saça saf keratin yüklemesi yapılır. Keratin yıpranmış, hasar görmüş, incelmiş ve kopmuş saçların onarılmasını sağlayan, aynı zamanda saça canlılık kazandıran saçın ana yapısını oluşturan ve çok dayanıklı bir proteindir. 

 

Keratin Saç DüzleştiriciKeratin Saç Bakımı mı? Keratin Saç Düzleştirici mi?
 

Günümüzde dünya çapında yıpranmış saçlara uygulanan 3 yöntem bulunuyor;

1. Bunlardan ilki bütün markalarda içerikleri aşağı yukarı aynı olan maskeler ve sentetik içerikli kremlerdir. Saç telinde pürüzsüz, parlak ve daha kaygan bir tabaka oluşturarak iyi bir hissiyat verirler, kolay taramaya yardımcı olurlar. Fakat belirli süre sonra yıkandığında maalesef etkisini kaybederler.

2. İkincisi ise doğal maskelerdir. Zeytinyağı, bal, yumurta, argan yağı gibi malzemeler karıştırılarak yapılır. Saça uygulanan ısıl ve kimyasal işlemler saçın dengesini bozar, bu doğal maskeler nem dengesinin korunmasına yardımcı olurlar. Ama bunların da kalıcı özellikleri olmadığından saçlarda onarım özellikleri yoktur.

3. Üçüncü olarak saçta tutunma özelliği göstererek dünyada kalıcı onarım görevi gören ve hasarlı, yanan, yıpranan, kırık ve kopan saçları onaran gerçek keratin bakımıdır.

Fakat keratinli ürünlerde kendi içlerinde 3’e ayrılır;
 

 Keratin Yüklemesi:
 

Birincisi, içinde formaldehit içeren ve zararlı kimyasal maddeler barındıran brezilya fönü düzleştirici saç bakımlarıdır. İçerisinde çok az miktarda keratin içerse de sadece düzleştirme amaçlı kullanılan onarıcı keratin bakımıyla alakası olmayan ürünlerdir.
 

İkincisi, krem ve maskelerdir. Silikon içeren, sentetik ürünlere yeterli olmayacak şekilde keratin koyularak elde edilen ürünlerdir ve bunların kalıcılık özellikleri bulunmamaktadır.
 

Üçüncüsü ise keratin yüklemesi;  Katkısız saf keratinlerle yapılan bu işlemde keratinler  direk olarak saça yüklendiklerinde hasar görmüş alanlara, saç pulcuklarının aralarına ve saçtaki kırılmalara hemen yerleşir. Saçın aralarında kaynayarak saçı yeniden yapılanmış bir hale gelirler. Saç üstünde film gibi ince bir tabaka oluşturarak hacimli ve güçlü görünüm kazandırır. Ayrıca suda ve şampuanla yıkandığında çözünmezler. Şu anda Türkiyede Liquid Keratin markası bu uygulamanın en güzeli ve en iyi keratin markasıdır diyebiliriz.

 

 

Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılmalı? 
 

1- Saçların önce sentetik kalıntılardan arındırılması için şampuanla yıkanması gereklidir.        

2- Saçta en az 6 saat veya bir iki gün boyunca bekletilmesi gerekir.

3- Keratin yüklemesinden önce saçların gayet temiz ve kuru ( jölesiz ve kremsiz) olmasına dikkat edilmelidir.

4- İki gün sonra şampuan kullanmadan ılık bir suyla durulayıp saça en ideal krem veya maskenin yapılması bakım için önemlidir.

5- Dokusu yumuşak bir organik tuzsuz keratin şampuan kullanmak, klorlu ve tuzlu sudan uzak tutarak, keratinin saçta daha uzun süre kalmasını sağlayın.

Keratin yüklemesi geçmişte saçların röfle, maşa, düzleştirici, boya gibi işlemlere maruz kalması ve yıpranmasıyla saçları onarmak ve yeniden canlandırmak amacıyla yapılan işlemdir. Birkaç işlemde uygulanan keratin yüklemesi, saf keratin serumu ve saf keratin ürünleriyle yapılır. Keratin yüklemesi yapmadan önce saçlarınızın kuru ve temiz olması önemlidir. Sülfür bağlarını birleştirerek saçların daha güçlü bir yapıya bürünmesini sağlayan saf keratin içeren keratin bakım uygulaması özellikle saçına sürekli açıcı veya düzleştirme işlemleri uygulayan bayanların yaptırabileceği bir uygulamadır.

Keratin Bakımı Ürünleri ve Keratin Saç Düzleştirici:
 

Firmamız Keratin Saç Düzleştirici ürünleri ve saç onarıcı ve hasarlı saçları yeniden yapılandıran, saf keratin serumu ürünleri satan firmalardan en güvenli ve patent belgeli markalardan biridir. %100 saf keratin içeren ürünlerimiz Liquid Keratin markası altında sizlere satıldığı için %100 saf keratin ürünleri satın aldığınızdan rahatlıkla emin olabilirsiniz. Firmamızın sizler için satışa sunduğu en iyi keratin ürünleri ile keratin yüklemesi yaptırabilirsiniz. 
 

Bugün yıpranmış saçlara uygulanabilen 3 yöntem bulunur;
Keratin Saç Düzleştirici

Bu yöntemlerin birincisi, sentetik yapılı krem ve maskelerdir. Bunlar saç yüzeyinde kaygan bir tabaka oluşturmalarıyla iyi birer his ve güzel bir görünüm vermektedirler. Çok uzun süre tutunma yetenekleri olmadığı için onarıcı özellikli değillerdir.
 

Bu yöntemlerden ikincisi; zeytin yağı, argan yağı, bal ve yumurta gibi karışımlardan yapılan doğal maskelerdir. Bunlar saça bırakmış olduğu nem sayesinde saçın nem dengesini korurlar ve ısıl işlemlerine karşı saçın daha dayanıklı olmasına yardımcı olurlar. Fakat bunların da onarıcı özelliği asla yoktur.
 

Bu yöntemlerden üçüncüsü; Bu yöntemlerden en önemlisi, onarıcı doğal keratin bakımıdır. Keratin, saçların yıpranmasını, hasar görmesini, dökülmesini önler. Mat görünümden uzaklaştırıp parlak bir görüntü kazandırır. Keratin saç için gerekli olan çok önemli ve mucize bir proteindir.
 

Firmamız saf keratin serumları ve en iyi keratin ürünleri satan firmalardan biri olarak sizlere %100 saf keratin ürünleri sunmaktadır. Siz de firmamızın patentli ve bakanlık onaylı saf keratin ürünlerinden güvenle satın alabilirsiniz. Keratin saç düzleştirici ile daha kolay saçı şekillendirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim