Web Analytics

Tuzsuz Şampuan: Sülfat, Paraben ve Zararlı Kimyasal içermediğinden Kepek Şampuanı, Sülfatsız Şampuan, Yağlı Saç Şampuanı ve Keratin Şampuanı ile birebir aynıdır.

 

Saç bakımına önem verenler, saçlarına düşkün olanlar tüm ürünlerini ince eleyip sık dokuyor. Kullandıkları tüm ürünlerin içeriğini madde madde inceliyor ve en iyi içeriğe ulaşmaya çalışıyor. 

 

Piyasadaki neredeyse tüm şampuanlar, paraben, sülfat ve tuz içeriyor. Bu 3 madde de saça fayda sağlarken zarar veren maddelerdendir. Sülfat yoğun köpük sağlarken saçtaki faydalı yağları da söküp alan bir maddedir. Tuz da aynı şekilde saçı derinlemesine temizler ancak saç derisindeki PH dengesiyle oynar ve saça birçok zarar verir. 

 

Şampuan içeriğindeki tuz; saçı derinlemesine temizlerken aynı zamanda sertleştirip, kırılmasına yol açar. Aynı zamanda da saç derisini aşındırır. Ayrıca saçlarınızda boya varsa boyanın da erken akmasına neden olur.

 

Tuzsuz şampuan seçimi hem saç bakımınızı destekler hem de saç renginizi korumaya yardımcı olur. Aşındırıcı madde barındırmadığı için saç boyanızı saça hapseder aynı zamanda boyanın saça verdiği zararı onarmayı destekler. 

 

Bu şampuanlarda saç derisini aşındırıcı madde bulunmadığından saç derisi ve saçlarda kuruluk görünmez. Nem oranını düşürmez. Ekstra sertleştirmez, bu nedenle ekstra saç kremi kullanmanıza gerek kalmaz. 

 

Tuzsuz şampuanlar içeriğinde aşındırıcı bulundurmadığından saçta sertleşme yapmadığı gibi kabarmanın da önüne geçer. Nemi koruyup, saçı yatıştırdığı için kabarma olmaz. Kabarma ve elektriklenmeden en çok şikayetçi olan kıvırcık saçlar için en ideal şampuan türüdür. Böylelikle saçlarındaki doğal, ışıltılı dalgalara çok daha kolay ulaşabilirler. 

 

Ayrıca tuzsuz şampuanları yağlı saçlar için de kullanmak doğru seçim olacaktır. Şampuanların içeriğindeki tuz saç derisindeki gözenekleri tıkar ve saçın daha çok yağlanmasına neden olur. Tuzsuz şampuanlar saç derisini temizlerken gözenekleri de tıkamadan sağlıklı yağı çözmeden saçı temizler. Gözenekler açık olduğu için de ekstra yağlanmaya neden olmaz.

 

Liquid Keratin tuzsuz şampuan tüm bu şikayetler ve ihtiyaçlar sonrası ortaya çıkan, uzun ar-ge çalışmaları sonucu piyasaya sürülen bir üründür. Saç derisi hassasiyeti, dökülme sorunu, cansızlık, matlık gibi sorunlara neden olmadan saçı ve saç derisini derinlemesine temizler. 

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır