200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Dökülmesi » Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza saç dökülmesi nedir,  saç dökülmesinin nedenleri  ve çözümleri nelerdir,  saç dökülmesi için kürler, saç dökülmesine karşı evde  çözüm önerileri gibi konular hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bu sorulara cevap verebilmek için öncelikle saç dökülmesi nedir  ve neden kaynaklanmaktadır gibi konular hakkında bilgi  sahibi olmamız gerekmektedir.

Saç Dökülmesi Neden Olur

Saç dökülmesine neden olan etkenler günden güne artan büyük bir problem haline geldi?  Öncelikle burada sizlerle iki konuyu paylaşmak istiyorum. Birincisi, Saçlar neden dökülür? Saçların çabuk dökülmesine sebep olan etkenler nelerdir?  Bunlar üzerinde durmak istiyoruz.

Bir ikincisi saç dökülmesini önlemek için ne yapmak gerekir? Ve hangi ürünleri kullanmak gerekir?  Konusunda durmak istiyorum.

saç dökülmesi

Öncelikle “saç dökülmesine” sebep olan en önemli konu gelişen teknolojik imkanlar sayesinde çok fazla sıklıkla banyo yapmak saçları yıkamak bunun başında geliyor.

Bir diğer sebep, kullandığımız şampuanlar, kozmetikler saç bakım ürünleri ve özellikle kalitesiz kimyasal ve sentetik ürünler saç derimizle ve cildimizde doğrudan temas ettiği için ‘saç dökülmesine’ sebep olur. Özellikle silikon içerikli şampuan ve kozmetik ürünleri saç derisinde zamanla tıkanma yapabilir.  Gözenekleri kapatabilir, saç derimizin nefes almasını ve kan dolaşımını yavaşlatabilir.

Diğer bir unsur da daha çok kadınlarda karşılaştığımız saç boyası ve düzleştirme gibi işlemler sırasında saç derisine temas eden kimyasal maddelerin saç derisini yakması, hasara uğratması sonucunda saç derisinin zarar görerek sağlığının bozulması ile birlikte saçların dökülmesi gerçekleşiyor hem de yavaş uzaması gibi problemler ortaya çıkıyor.

Bunun dışında, bulunduğumuz ortamdaki radyasyon etkileri, radyo ve ultraviyole dalgaları gibi sebepler de saç dökülmesine sebep oluyor.  Yine bir başka önemli saç döken sebep, insanların stres ve psikolojik moral bozuklukları da saç dökülmesinin önemli nedenleri arasında gösterilebilir.

Aslında bunlardan daha önemlisi, irsi olarak  ‘saç dökülmeleri’ de çok önem arz ediyor. Bunun da önlenmesi için ya da yavaşlatılması için saçlara yapılan her türlü doğal ve bitkisel bakımlar fayda verecektir. Bunu da hiçbir zaman göz ardı etmemek gerekir.

Hızlı Saç Uzatma

 

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

Peki saç dökülmesi nasıl önlenir? Çünkü saç dökülmesine sebep ne olursa olsun saç dökülmesini önlemek çaresi varsa eğer, bu bizim için çok önemli ve çok değerli oluyor. Örneğin saçımızı çok fazla sık yıkamamak dolayısıyla saç derisini çok fazla yormamak ve yıpratmamak anlamına geliyor.  

 

Çünkü saçı çok sık yıkamak demek, hem koruyucu saç tabakasını inceltmek anlamına geliyor hem de çok sık yıkamada daha fazla şampuan tüketimi gerçekleşiyor.  Şampuan ise  sülfat ve diğer kimyasal maddeler içerir ve saç derisini aşındırır. Bu bakımdan saç  dökülmesini önlemek için, saç dökülmesine karşı çözüm yöntemlerini çok çok iyi bilmek gerekmektedir.

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN ÇÖZÜMLER;

1- Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saçlarımızı çok sık yıkayarak saçımızı yıpratırız ve her yıkamada içeriği hakkında bilgi sahibi olmadığımız şampuanlar kullanırız.  Her şampuan deterjan demektir.  Dolayısıyla saç dökülmesinde saç derisine temas eden bu tür sülfat ve tuz içerikli şampuanlar saç derimizi zamanla yıpratabilir.

 

Ucuz üretilen bu tür ürünler bol bol tüketimi  gerçekleştiği için,  maalesef saç derimize daha çok zarar vermektedir. Bunun dışında elbette saçlarımıza bakım yapmak, yani saç derisi için bakım yapmak ve besleyici ürünler kullanmak, saç derisini güçlendirmek ve saç köklerini beslemek anlamına geliyor.

Saç Dökülmesi

Bu da yeni gelen saçların daha güçlü ve daha hızlı uzamasını tetikler. Bunların başında elbette doğal ve bitkisel ürünlerin kullanılması şarttır.

Bunun dışında saça fayda verip sonradan etkisini kaybeden ve daha çok saç dökülmesine sebep olan kimyasal içerikli saç bakım serumları ve diğer şampuan ve maske ürünlerinden uzak durmak gerekiyor.

2- Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Yağlar

Saçları dökülmesinde saçlar doğal ve organik yağlarla  saçlar beslenmelidir.  Bu yağların her biri, doğal ortamda yetişmiş ve soğuk pres ile elde edilen bu yağlarla saçınızı beslemek, saçınızı güçlendirerek dökülmenin önüne geçer.

3- Saç Dökülmesine Karşı Keratin

Saçlara yapılan bazı uygulamalar sonucunda saçlarımızda keratin maddesinde azalma görülür. Bu nedenle saçlarımıza keratin yüklemesi yapmamız gerekmektedir. Bu sayede keratin saçı onararak saç dökülme problemlerin önüne geçmesini sağlar.

Saç Dökülmesine Karşı Evde Çözüm

İçerisinde sentetik, kimyasal ve formaldehit gibi zararlı maddeler içermeyen Liquid keratin yardımıyla saçlarınıza evde keratin yüklemesi yaparak saç dökülmelerinin önüne geçebilirsiniz.

Evde saça keratin yüklemesi için " evde saç bakımı " adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
İpek Güçlüü
07 Eylül 2021
Dökülme önleyici dip bakım yağı ve şampuanı kullanıyorum sonrasında keratin serumda önerdiler açıklıklarım kapanmaya başlandı eskisi gibi saçımda kepek de yok firma ile iletişime geçip doğru ürünleri kullanın

20 Temmuz 2019
Ben saç çıkarıcı titanyumlu seti kullanmaya başladım ve çok memnun kaldım saçlarımın seyrek yerlerinden saçlarım çıktı aynı zamanda saç dökülmem de ciddi anlamada azaldı ?????

13 Temmuz 2019
Saç dökülmesi için keratin içerikli dökülme seti size yardımcı olacaktır. Eğer daha fazla bilgi almak istiyorsanız canlı destek hattı yada whatsapp?tan 7/24 bilgi alabilirsiniz.

11 Temmuz 2019
ben 60 yaşındayım ve bir kaç aydır saçlarım dökülüyor ve saçlarımın azaldığını gördüm, doğal olan bitkisel ürünleri tercih ediyorum. neyi kullanmalıyım:(

26 Nisan 2019
Liquid keratin markasından çok memnunum saçlamın dökülme sorununa da çok iyi geldi.

12 Nisan 2019
Saçlarımda dökülme vardı ne denediysem çözüm olmadı. Saç dökülmesinde liquid keratin markasının çözüm bulduğunu duyunca ürün sipariş verdim geldi. gerçekten saç dökülmesinde uzmanlar. Saç dökülmem neredeyse durdu.

Alışveriş Sepetim