Saçlarınıza sık boya yapmaktan, röfleden, açıcılardan, fön ve düzleştirici yapmaktan çok zarar mı verdiniz? Saçlarınızdaki kırık ve yıpranmalarla baş edemiyor musunuz? O zaman bu yazıyı sonuna kadar okuyunuz ve gerçek çözüme kavuşmaya ne kadar yakın olduğunuzu görün.
Keratin Saç Bakımı

Saç bakımında öncelikle, saçınızın maruz kaldığı işlemler ve sonrasında meydana gelen yıpranmanın durumuna göre bir ürüne yönlenebiliriz. Ayrıca saçınızın doğal yapısına veya karakteristik özelliğine göre ve gördüğü işlemlere göre bir bakım yapılması gerekir. Örneğin saçınız ince telli, kabaran ya da sürekli röfleli veya boyalı veya düzleştirme gören bir durumda ise ona göre bir keratin saç bakımyapabiliriz.

Saç bakımında, keratin saç bakımı tercih etmeniz önemlidir. Çünkü keratinler, hasarlı saçları onaran dünyada en etkili maddedir. Saçlarınızda kırılarak kopmalar, sertleşerek kuru ve mat bir hal alan saçlar söz konusu ise, keratin saç bakımı yapmak zorundasınız. Keratinlerin onarıcı özelliğinden faydalanmak zorundasınız. Onarılan bir saça, normal bir saç bakımı da çok faydalı olur.  Saçlar daha kolay taranır ve daha ipeksi olur. Alt yapısı dolgu gören saçlarınıza her türlü bakım eskisinden daha kolay ve verimli olacaktır.

Keratin saç bakım ürünlerinde satın alma konusunda çok titiz davranmak zorundasınız. Çünkü keratin adı geçen fakat içerisinde kimyasal maddeler bulunan, sözde keratinli çok ürünler var. Bunlara tam bir araştırma yapmadan  güvenmemelisiniz.  Size en güzel tavsiyemiz, keratin içeren bir saç bakım ürünü değil de, direk saça keratin yüklemesi yapmaktır.

Keratin serumunun kalitesi ve etki derecesi, saçta kalıcılık süresi çok önemlidir. Bu konuda şu anda piyasanın en kaliteli ve en güvenilir markalarından, Liquid Keratin Serumu ile dünyanın en güzel keratin saç bakımını yapabilirsiniz. Liquid Keratinin diğerlerinden farkı nedir derseniz, direk saçınıza katkısız keratin yüklemek gibi muhteşem bir uygulamaya imza atmış olursunuz. Yoksa, diğer sentetik içeren keratin serumlarının ömrü, çok kısa olacaktır. Ya sürekli bu bakımı tekrar edeceksiniz, ya da vazgeçerek başka ürünler ve yeni maceralar arayacaksınız. 

Son zamanlarda saçına boya yapmayan bayan yok denecek kadar azaldı. Özellikle erken beyazlayan saçlar bizi sürekli bakımlı olmak konusunda boya yapmaya mecbur ederler. Fakat bunu size ve saçınza vereceği bir zarar gibi bir faturası da olacaktır.

 Bilim ve teknoloji sayesinde, piyasada artan saç bakım ürünlerinden hangisini tercih edeceğimiz konusunda, bazen kafamızın karıştığı olur. İhtiyacımız olan ürünü, marketten mi? Yoksa kozmetik firmasından mı? Ya da kuaförümüzden mi? alacağımız konusunda bir çelişki yaşarız.

Saçlarımıza uygun ürünü bulmak için, iyi bir araştırma yapamazsak, hem zamanımız,  hem  paramız boşa gittiği gibi, saçlarımızı  da istediğimiz güzel bir bakıma kavuşturamamış oluruz.  Bu bakımdan, tecrübesi olanlardan  bir nebze faydalanabiliriz.  Bizler de burada sizlere tecrübelerimizi paylaşarak faydalı olmak isteriz.

Keratin Saç Bakım Setleri:

Saç bakımında olduğu gibi, keratin saç bakımında da bir asıl ürün vardır. Ve onu tamamlayıcı diğer ürünler vardır. Bunlar set halınde olduklarında memnuniyetleri kt kat daha artar. Özellıkle uyumlu bir Keratin Şampuan ve Keratin Maske Ve keratin Krem bunların en başında gelir. Ne var ki, bazan keratin serum ve keratin yağı da bu gruba dahil olduğunda etkileri ve memnuniyetleri bir kat daha artar. 

Not: Keratin Bakım setlerine ulaşmak için resme tıklayınız.

Yorum

destek.png