Web Analytics

Sülfatsız Şampuan: Paraben, Tuz ve Zararlı Kimyasal içermediğinden Yağlı Saç Şampuanı, Tuzsuz Şampuan, Kepek Şampuanı ve Keratin Şampuanı ile birebir aynıdır.

 

Günümüzde her bilgiye kolay erişimin olması, giderek herkesin daha da bilinçlenmesi sayesinde içerikler hakkında çok daha detaycı olmaya başladık. Sağlıklı ürünlerin daha çok yaygınlaşması, kolay erişilebilir ve ulaşılabilir fiyatta olmasıyla alternatiflerimiz de çoğaldı. Bu sayede daha seçici olmaya başladık. 

 

Şampuanlarda da aynı şekilde içeriklere daha çok dikkat ediyor, içerikleri hakkında detaycı oluyoruz. Sülfatsız şampuanlar da bu seçimlerin sonucunda en popüler olan şampuan çeşidi.

 

Sülfat nedir? 

 

Sülfat; temelde şampuanın köpürmesini sağlayan kimyasalların temelidir. Bir deterjan türevi olan sülfat suyla birlikte saçtaki yağı çözüp, saçı temizlemekle görevli olan içeriktir. Aynı zamanda saç derisindeki ölü hücreleri ve kalıntıları da söker. Tüm bunları yaparken faydalı olan şeyleri de saç derinizden alır. Saç kökünde ve saç derisinde sağlıklı olması için doğal üretilen ve köklerin ihtiyacı olan doğal yağı da söküp alır. Hatta fazla hassas ciltlerde sülfat kızarıklık, kaşıntı, yaralara dahi sebep olabilmektedir. 

 

Modernleşen ve gelişen teknoloji ile birlikte yeni bakım çeşitleri ortaya çıkmış ve bu doğrultuda ihtiyaç olan ürünler de üretilmeye başlanmıştır. Sülfatsız şampuan da bu tarz ihtiyaçların sonucunda ortaya çıkan ve popülerleşen bir şampuandır. Günümüzde çok sık tercih edilen keratin bakımları sonucunda sülfatsız şampuanlar kullanılmaya başlanmıştır. İçeriğinde sülfat, tuz olmayan; doğal içeriklerle saçı temizlemeyi hedefleyen bu şampuanlar keratin bakımının saça verdiği etkiyi ve bakımı söküp almaz. 

 

Sülfatsız şampuanlar sıradan şampuanlara göre çok daha az köpürür. Bunun nedeni köpürmeyi tetikleyen sülfat içeriğinin bulunmamasıdır. Köpürmemesi bazen ürünün yeteri kadar temizlemediği düşüncesini akıllara getirir. Ancak bu doğru değildir. Saçları eşit oranda temizler ancak içinde yoğun çözücüler olmadığı için daha nazik, hasar vermeden temizler. 

 

Saçlarınız için keratin bakım yaptırdıysanız, işlem gören boyalı saçlarınız varsa, sık sık ısıl işlem uyguluyorsanız sülfatsız şampuan mutlaka saç bakım rutininizde olması gereken temel temizleme ürünüdür. Evde keratin bakım fırsatı sunan Liquid Keratin; bakımınızın her aşamasını titizlikle düşünüp tüm ürünleri ihtiyacınıza yönelik hazırladı. Keratin bakımını destekleyecek, etkisini saçınızdan almayacak aksine bakım sürecini destekleyecek sülfatsız şampuanı sitemizden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. 

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır