Herkesin dönem dönem sahip olduğu saç şeklinin tam tersini istediği dönemleri olmuştur. Düz saçlarınız varsa kıvırcıklar ve dalgalılar çok daha cazip gelir. Kıvırcıklar içinse ah keşke düz saçlarım olsa düşüncesi zaman zaman yoklar. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bunlar artık değil. Kalıcı ya da günlük olarak farklı saç şekillerine sahip olmak çok kolay. 

 

Saçlarınızın görünüşünde biraz değişiklik yapmak, farklı bir havaya bürünmek ancak uzun süreli bu şekilde kullanmak istemiyorsanız günlük olarak kullanabileceğiniz araç gereçlerden destek alabilirsiniz. Düz saç istiyorsanız düzleştiriciler ve güçlü fön makineleriyle kısa sürede dümdüz saçlara sahip olabilirsiniz. Birkaç dakika içinde dümdüz saçlara kavuşabilir ve kısa süre için de olsa bunun keyfini sürebilirsiniz. 

 

Düz saçlardan sıkıldıysanız maşaların desteğiyle harika dalgalar elde edebilirsiniz. Dalgaların boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İstersen incecik dalgalar isterseniz daha kalın dağınık dalgalar yaratabiliriz. Ayrıca ısı etkisini saçınıza uygulamak istemezseniz nemli saçınızı bir gece önceden örüp yine hafif dalgalar elde edebilirsiniz. 

 

Saç şekillendirme sürecinde dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası var. İlki saçın yıpranmasını engelleyecek ürünleri kullanmak. Saça direkt olarak temas eden yüksek ısı sık sık uygulandığı takdirde yapısını bozacak ve kısa sürede yıpranmasına yol açacaktır. Saçı koruyucu ürünlerle birlikte bunun önüne geçebilirsiniz. 

 

İkinci aşamada ise işlem sonrası bakım geliyor. Saç koruyucu ürünler ne kadar büyük oranda yıpranmanın önüne geçse de her zaman işe yaramaz. Bunun için saç sonrası bakımı ihmal etmemelisiniz. Hasar görmüş saçın daha da yıpranmaması için bir an önce toparlanması gerekir. İşlem öncesi olduğu kadar işlem sonrası da bakım bu nedenle çok önemlidir. 

 

Keratin içerikli bakım ürünleri saç şekillendirme sürecinde destekleyicidir. Saçın kaybettiği nemi verir. Isıl işlemler saçı şekillendirirken saçtaki nemi azaltır, keratin oranını düşürür. Keratin içerikli bakım ürünleri bu kaybı telafi etmeyi hedefler. Direncini artırır ve kaybettiği esnekliğini geri verir. 

 

Liquid Keratin; keratin bakım serileri size saçınızı yıpratmadan şekillendirme lüksünü veriyor. Şampuan, saç kremi, saç maskesi ve serumları bu süreçte en büyük destekçiniz olacak. Temizleme ve bakım ürünlerinin içeriğinde bulunan yüksek orandaki keratin kökten uca besleyecek, yıpranmamasına yardımcı olacaktır. keratinbakim.com üzerinden tüm ürünleri inceleyebilir ve güvenle sipariş verebilirsiniz. 

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır