440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Yağı Saç Uzatır mı?

Keratin Yağı Saç Uzatır mı?

Bu makalemizde keratin yağı saç uzatır mısorusuna cevap bulabilirsiniz. Bilindiği gibi saçlar iki sebepten dolayı yavaş uzarlar. Bunlardan birincisi ve en önemlisi, işlem gören çok yorgun düşmüş, yıpranmış ve kurumuş saçlarda çok kolay kırıklar ve çabucak kopmalar oluşur. Bu bakımdan saçlar köklerinden ne kadar uzasa bile uzamamış gibi olur.  

Bunun tek bir çaresi var o da saç uçlarına ve yıpranmış bölgelere saf doğal keratin protein yüklemesi yapmaktır.  Bunun dışında saçın uçlarına ve boylarına yapılan diğer bakımların hiçbirisi kalıcı bir etkiye sahip değildir.  Fakat keratin proteinleri kesin sonuç verir ve garantili bir onarım gerçekleştirerek saçları çok hızlı uzatır.

Bunun dışında, saça yapılan boya, diğer uygulanan kozmetik ve kimyasal ürünlerin etkisiyle saç derisi de zarar görür ve doğal sağlığını kaybeder. Bunun sonucu olarak saç kökleri hasar görür ve saçın hızlı uzaması yavaşlar ya da durur.

Ayrıca kullanılan Kozmetik ürünlerdeki sentetik ve silikon içerikli maddelerin etkisiyle saç derisindeki gözenekler tıkanabilir. Saçın nefes alması yavaşlayabilir. Böylece saçların hızlı uzamasına olumsuz bir etki oluşturur. 

Bunu önlemek için gözenek açıcı keratin iksir ve besleyici, saç köklerini güçlendirici keratin dip bakım yağı kullanmak gerekiyor. Bu bakımı 3 günde bir düzenli olarak yaklaşık iki üç ay boyunca devam ettirdiğimiz takdirde, saçlarımızda ki bu problem ortadan kalkıyor ve saçlar doğal sağlıklı haliyle hızlı uzamaya başlıyor.

Keratin, insan vücudunun bazı bölgelerinde özellikle tırnak, saç ve cildimizde bulunan proteinlerin ismidir.

Saçların esnek yapısının ana nedeni olan keratin, saçlarda kırılmaların ortadan kalkmasını sağlarken hızlı uzaması konusunda önemli olmaktadır.

Eğer bireylerin saçlarında kırılmalar ya da dökülmeler meydana geliyorsa bunun asıl nedeni insan vücudunda azalan keratin proteininden olmaktadır. Bu gibi ciddi sorunları çözmek için keratin yağı yanında diğer yardımcı ürünleri de  yani hızlı uzatan keratin seti olarak kullanmak mükemmel sonuçlar verir.

Böyle anlar için dışarıdan ek olarak alınan protein, saçlardaki kırıkların onarılmasını ve kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Saçların yapısında bulunan keratin proteinin asıl azalma nedeni ise, sık sık saç boyamak ya da saçlara elektrik ve ısı ile verilen şekillendirmeler olmaktadır.

Keratin Yağı Saç Uzatır mı?

Bu tür işlemler saçların yapısını doğrudan bozarken proteinlerin azalmasına neden olur. Böyle anlarda saçların uzaması yavaşlar ve ilerleyen zamanlarda tamamen durur. Buna en iyi önlem olarak dışarıdan ek takviye, keratin yağlarının kullanılması gerekir. Keratin yağı saçların uzamasına yardımcı olmaktadır. 

Keratin yağları  satın alınırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, alınan ürünün kaliteli olmasına dikkat etmek olmalıdır. Her marka saç tiplerine göre uyum sağlayamayabilir. Bunun için de alınan ürünlerin patentli ve tam doğal içerikli olması gerekir.

Liquid Keratin Yağı Kullanımı:

Keratin yağları saçların uzamasında bire bir etkili olan yöntemlerden biri olmasından dolayı kullanımına da özen gösterilmelidir. İlk kullanıldığı anlardan itibaren saçların kırıklarını onarmaya başlayacak, hızlı uzamayı tetikleyecek ve dökülmelere engel olacaktır.

Fakat bu ürünün kısa süre içerisinde kullanımını bırakmak yerine, uzun süreli ve düzenli kullanmaya devam etmekte çok daha fazla faydalar var. Haftada iki kez kullanımı saçlar için bir hayli etkili olacaktır. Yağların faydaları arasında sadece saçların kırıklarını onarmak ve hızlı uzamasını sağlamak yoktur. Düzgün kullanımları yapıldıktan sonra saçlara nem depolamak, parlak ve canlı göstermek, kabarmayı önlemek gibi konularda da etkili olacaktır. Keratin yağı  uygulaması;

1) Yağlar saçlara uygulanmadan önce saçların bir güzel temizlenmesi gerekir.

2) Tamamen temizlenen saçların diplerinden itibaren yağ yedirilerek sürülmesi sağlanır.

3) Saçlara sürülen yağlar 2-10 saat arasında saçta kalmalıdır.

4) Artık saçlar  yağı tamamen emdikten sonra keratin içerikli bir şampuanla yıkanır ve bir güzel durulanır.

5) Bu işlem haftada bir veya iki defa uygulanabilir.

 

Keratin Saç Uzatır Mı , Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir? 

Elbette keratin yağı hızlı saç uzatır. Çünkü saç köklerini besleyen ve güçlendiren ve saçın ana yapısını oluşturan en etkili protein, keratin proteinidir.

Keratin Yağı Saç Uzatır mı?

Keratin yağı saç uzatır mı, saça zararı var mı gibi sorular için, bu kadar önemli olan keratin proteinini saça yükleyerek işlemleri yapmak gerçekten oldukça faydalı olacaktır. En ufak zararlı etkisi de yoktur. Saç diplerinde ya da derilerinde oluşan sağlık sorunlarını yok ederken hızlı uzaması konusunda önemli derecede etkisi olacaktır. Saçların pürüzlü ya da sert olmasını ortadan kaldıracaktır. Bu sayede yumuşak ve düz saçlar yerini almış olacaktır.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Sabahattin ÇETİNTAŞ
06 Aralık 2023
Gerçekten çok merak ediyordum keratin yağı saç uzatır mı diye fakat liquid keratin yağı saç uzattığını fark ettim teşekkürler.

02 Nisan 2019
ben saç uzatmak için değilde saçlarımdaki yıpranmalar için kullanmıştım çok faydasını gördüm ama keratin yağı fiyatları biraz pahalı ama göstermiş olduğu etkiye göre çok iyi

Yeşim Sydn
05 Aralık 2018
Saç uzatma hayalleri ile bir çok gereksiz uygulama ile boşa zaman harcadım sizin uzatma setinizi kullanıyorum saçlarım uzuyor. Her zaman istediğim sağlıklı ve uzun saçlara kavuşuyorum hızlı bir şekilde.

Alışveriş Sepetim