Saçlarımız bizim için ne kadar önemli ise, saç bakımımız da o kadar önemli olması gerektiği malum. Biz burada sizlere, bu konuda bazı tecrübelerimizi aktarmaya çalışacağız.
En İyi Saç Bakım Yağı
Not: Saç bakım yağına ulaşmak için resme tıklayınız

Önemli olan önce saçımızın durumudur. Yani saçlarımızdan beklediğimiz nedir, önce bunu belirlemek ve sonra da saçlarımızın yapısına göre bir çözüm üretmektir.

Her saç farklı bir yapıda ve özellikte olduğundan, mutlaka farklı bir ürün gerektirir. Her ürün de çok değişik amaçlı olabileceğinden, ürünün özelliklerini de iyi bilmemiz gerekiyor. Yoksa hem zamanımız hem paramız boşuna gidecektir.

Şayet saçlarımız sağlıklı ve işlem görmemiş ve yıpranmamış ise, normal bakımlar işimizi rahatlıkla görebilir. Ancak saçlarımızda sorun varsa, biz bu soruna uygun bir uygulamalıyız.

Mesela saçlarımızda doğal bir kuruluk varsa, herhangi bir bakım yağı işimizi görebilir. Saçlarımızı nemlendirebilir. Ne var ki, saçlarımızdaki yıpranma ve kırıklar canımızı sıkacak boyutta ise, keratin serum uygulaması şarttır. Keratin serumu seçiminde dikkat edilmesi gereken bir husus da, ürünün içinde bolca keratin olması, sentetik ve kimyevi katkı olmaması gibi özelliklerine dikkat etmemiz gerekir.

Keratin serumunun kullanımından sonra ise, en iyi saç bakım yağı ise, şüphesiz keratin bakım yağı olacaktır. Keratin saç bakım yağı, hasarlı saçlar için üretilmiş özel bir yağdır ve yüksek onarıcı özelliğe ve yumuşatıcı vasıflara sahiptir

Yorum

destek.png