440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Modelleri » Saç Uzatma Yöntemler

Saç Uzatma Yöntemler

Saç uzatma yöntemleri nelerdir? Saçlar neden yavaş uzar? Hızlı saç uzatmak için hangi ürünü kullanmalıyım? Gibi sorulara bu makalemizde cevap bulabilirsiniz.

Yetersiz beslenmeden kaynaklanan çeşitli vitamin eksiklikleri, boyalı saç, fön makinesini sürekli olarak kullanmak, kötü şampuanlar ve sık saç yıkama, aşırı kaynar su kullanmak, tuzlu ve klorlu sular, güneş, radyasyon gibi saçı yıpratan her şey, saçlarınızın hızlı uzamasını engelleyebilir. Sihirli bir ilaç kullanarak ya da marka olmuş pahalı bakım kürleriyle saçların bir anda uzamasını sağlamak hiç de kolay değildir.

Hızlı saç uzatma yöntemleri  uzun soluklu ve sabır isteyen bir iştir. Gerçek anlamda saç uzatmak; saça doğru ve düzenli bakım yaparak ve ihtiyacı olan proteinleri, vitaminleri ve mineralleri alarak, saç derisi sağlıklı tutmak ve ısıl işlemleri azaltarak, kırılarak kopmaları engellemektir.

Saç kırıklarını önlemek için keratin serumunu ve keratin yağını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu profesyonel saç uzatma yöntemleri ile, bakımsız saçlara göre mutlaka çok daha hızlı uzayacaktır.

Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en önemlisi saç ve saçderisine bakımdır. Gerçek bir saç bakımı, diplerden başlar. Saç ipçiklerinin görünümü ne kadar mükemmel görünse de, kafa derisine gerekli besin değerlerini vermez ve ilgisiz kalırsanız, saçlarınızın cansız ve mat görünmeye başlaması kaçınılmaz olacaktır. saç teli diplerini güçlendirmek için önerdiğimiz 4 şey var;

Birincisi, kafa derisini hijyenik tutarak bakteri, gözeneklerin açık olmasını temin etmek ve böylece kan akışını hızlanmasına katkı sağlamak,

İkincisi, özellikle duşalırken kafanıza fazla yumuşak olmayan baskılarla masaj yapıp kan dolaşımını arttırmak,

Üçüncüsü, doğal yağlarla beslenmesini desteklemek, bunun için içinde çam terebentin, ısırgan tohumu, sarımsak yağı, badem yağı ve keratin yağı olan Liquid Keratin Yağını tavsiye ederiz.

Dördüncüsü, saç derinize kimyasal içerikli, sülfatlı sentetikli ve yüksek asitli maddeler içeren şampuan, krem, boya vs. kullanmamak. Bunun için organik içerikli Liquid Keratin Şampunını kullanmanız isabetli olacaktır.

Hızlı saç uzatma yöntemlerinde saç telinin güçlendirmenin önemi büyüktür.  Saç telinin güçlendirmek için önermiş olduğumuz bu 4 temel kuralı yaptığınız taktirde oluşacak problemleri önlemiş ve sağlıklı saçlar için güçlü bir adım atmış olacaksınız. Bu da hızlı saç uzatma yöntemleri için size katkı sağlayacaktır

Bitkisel Yağlarla Saç Uzatma Yöntemi 

Bitkisel yağlar, sabit ve uçucu etkili yağlardır. Uçucu yağlara örnek; çam terebentin, lavanta, ylang, limon, gibi yağları söyleyebilirz. Zeytinyağı, badem ve hint yağları gibi yağlar da sabit yağlar grubundandır. Uçucu yağlar saç dersine sürülmeden önce inceltilerek kullanılmalıdır.

Bitkisel yağlar, saç ipçiklerini nemlendirir ve kafa derisini yumuşatır. Cildi korur ve uçların kırılmasını gözle görülür derecede azaltır. En iyi bakım yağı için Liquid Keratin Yağını denemenizi tavsiye ederiz.

Saç uzatma yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemlerinde Önemli İp Uçları!..

1) Banyoda saçınızı yıkarken, saç derisine parmak uçlarınızla masaj yapın. Kan dolaşımı hızlanacak ve daha çok hızlı uzama sağlanacak.

2) Düzenli olarak saçınızı haftada bir kere soğan suyu, havuç suyu veya turp suyu ile yıkamalısınız. 

3) Saç uzatma yöntemlerinde size önerdiğimiz bakım yağları ile saçlarınızı mutlaka besleyerek desteklemelisiniz.

4) Bitkisel bakım kremi kullanmanız saçlarınıza ekstra bir nem kazandıracaktır.

5) Banyo suyunun sıcaklık ayarını saçınızı yıkama esnasında ara sıra değiştirmeniz sauna etkisi yapar gözenekleri uyarır ve kan dolaşımını hızlandırır.

6) Saç uzatma yöntemlerinde önerdiğimiz ürrünleri uygularken saçlarınızı uyurken toplamayın, hava alsın, oksijenle teması artsın.

7) Saçları çok sık yıkamayın, en fazla haftada 2-3 defa yıkayın. Aşırı sıcak su kullanmayın. Aksi halde saç derisi, sağlığını koruyucu Flora yağ tabakası zarar görebilir ve görevini yapamaz olur.

8) Bitkisel şampuan kullanmak, sülfatsız, tuzsuz, şampuanları tercih etmek gereklidir.

9) Saçınıza çok sıcak fön ve maşa vs. uygulamayın. Saçın nemi azalır ve kurur.

10) Saç boyasını kullanımını mümkünse azaltmak ya da saç diplerine değdirmemeye özen göstermek lazım.

11) Dengeli ve düzenli beslenme, bal, süt, yumurta, et, balık gibi besinleri düzenli aralıklarla ama bol tüketin. Düzenli gece uykusuna dikkat edin.

12) Sağlıklı saç uzatma yöntemlerinde aşırı güneşten, tuzlu ve klorlu suda fazla kalmamak.

13) Saç bakımında bemiks, sinemeki, badem yağı kullanın.

14) Saç uzatma yöntemleri arasında olan soğan ve turp kürünü uygulayabilirsiniz.Haftada bir kere soğan suyu ve turp suyu, saça uygulayın.

15 )Saç bakımı yaparken biberiye, jojoba, hindistan cevizi gibi yağları tercih edin. Uygularken bu yağların biraz ısıtarak kullanın.

16) Saç uçlarındaki kırıkların alınması, hızlı saç uzatma yöntemleri arasında çok etkili değildir. Çünkü saç cansızdır. Ancak kökten uzar. Sadece kırık uçları almanız, görünüm olarak sizi mutlu edecektir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
10 Haziran 2019
Ayşe hanım ben hızlı saç uzatma 4?lü seti kullandım, ama sen yine whatsapp?tan firmaya sorunlarından bahset onlar sana uygun olan ürünü öneriyor, seninle tedavi sürecinin başından sonuna kadar seninle beraber oluyor.

10 Haziran 2019
Gülser hanım benimde saçlarımda aynı problem var evde kendim saç uzatma yöntemi olarak yılan yağı çam terebentin sarımsak yağı gibi yağlarla kür uyguladım ama sadece saçı parlattı ama saçımı uzatmadı, bende Liquid keratin saç uzatma seti kullanmak istiyorum acaba siz hangi seti kullanmıştınız. Malum saç uzatma 3?lü , 4lü, mini setleri var.

10 Haziran 2019
Saçlarıma önce açıcı sonra boya uyguladım en sonunda yandı saçlarımı kestirdim. O günden sonra saçlarım adeta hiç uzamıyordu. Bitkisel yağlarla bir çok saç uzatma yöntemleri denedim ama pek faydasını görmedim kuaförüm önerisi üzerine saç uzatma seti denedim ilk ayda bile saçlarımda gözle görünür şekilde saçlarımın uzadığını gördüm. Saçları küsmüş uzamayan saçlar için liquid keratin saç uzatma setini kullanmalarını tavsiye ederim.

26 Mart 2019
Ürünlerimizi ve yazımızı beğendiğiniz ve olumlu dönüş sağladığınız için Liquid Keratin ailesi olarak teşekkür ederiz. Hızlı saç uzatma yöntemleri veya daha farklı saç problemleriniz için saç uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

26 Mart 2019
Ürünlerimizi ve yazımızı beğendiğiniz ve olumlu dönüş sağladığınız için Liquid Keratin ailesi olarak teşekkür ederiz. Hızlı saç uzatma yöntemleri veya daha farklı saç problemleriniz için saç uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

26 Mart 2019
saçlarım yavaş uzuyordu hatta hiç uzamıyordu. Hızlı saç uzatma yöntemleri araştırırken bu makaleye rastladım önce buradan yazılanları uyguladım sonra hızlı saç uzatma 4′lü seti kullandım 3 ay gibi kısa bir sürede saçlarım istediğim uzunluğa ulaştı. Bana göre ürünlerinizin tek dezavantajı ürünlerinizin pahalı olması.

26 Mart 2019
saçlarım yavaş uzuyordu hatta hiç uzamıyordu. Hızlı saç uzatma yöntemleri araştırırken bu makaleye rastladım önce buradan yazılanları uyguladım sonra hızlı saç uzatma 4′lü seti kullandım 3 ay gibi kısa bir sürede saçlarım istediğim uzunluğa ulaştı. Bana göre ürünlerinizin tek dezavantajı ürünlerinizin pahalı olması.

Alışveriş Sepetim