200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Keratin Bakımı & Brezilya Fönü Nedir Evde Nasıl Yapılır?

Son günlerde en çok herkesi tereddüt içinde bırakan; Keratin Bakımı (yani saç botoksu) ve Brezilya Fönü aynı şey mi. Kaç türlü keratin bakımı var. Keratin saçı düzleştirir mi, yoksa onarır mı? Evde keratin bakımı nasıl yapılır? 


Daha da önemlisi yanan, yıpranan saçlara hangi keratin bakımı yapılmalı. Düzleştirici (brezilya fönü) nasıl yapılır? Onarıcı keratin bakımı nasıl yapılır, farkı nedir, gibi bu konularda herşeyi tane tane sizlere anlatacağız.


Şunu hatırlatmak isterim ki, evde yapılan saç bakım yağları, mayonezli, yumurtalı, ballı saç maskeleri ile yanan, yıpranan saçlarınızı asla kalıcı olarak düzeltemezsiniz. Aynı şekilde kuaförlerdeki yüksek maliyetli bakımlarla da yıpranmış saçınıza ciddi bir sonuç alamazsınız. Bunun sebeplerini de aşağıda anlatacağız.
 


İki Türlü Keratin Saç Bakımı Vardır: Birincisi, ve en önemlisi "evde keratin saç bakımı"  veya diğer adıyla ''evde saç botoksu'' yapmaktır. Bu çok özel konumdaki keratin bakımı, tamamen doğal ve gerçek keratinlerle, kimyasal ve sentetik katkılar kullanılmadan, özellikle formaldehitsiz, dumansız ve kokusuz ve de düzleştirmeden keratin bakımı yapılır. Saça yüksek sıcaklık ve pres uygulanmadan, nazikçe yapılan keratin bakımlarıdır.  Asıl hedefi ve gayesi yanan, yıpranan saçları onarmaktır ve neredeyse kesin olumlu sonuç verir. Düzleştirici etkisi yoktur.

Ayrıca bu çok kıymetli keratin saç bakımları denizde, havuzda, suda ve şampuanla yıkamada dahi etkisini kaybetmez.  Bu uygulamada saf keratin proteinleri, doğal yöntemlerle saçın derinliklerine kadar nüfüz ederek, saça kaynar. Yanan, yıpranan ve hasarlı saçlarda mucizevi bir yapılandırmaya sebep olurlar. Uzmanların görüşlerine göre keratinlerin saçlara yaptığı bu onarıcı etkiyi, şu ana kadar başka hiç bir madde yapamadı.  


İkincisi, kuaför salonlarında yapılan kalıcı saç düzleştirme, kalıcı fön veya brezilya fönüdür. Bunların neredeyse hepsi formaldehit  ve silikonlar sayesinde saçları yumuşatırlar. Yüksek derece ısı uygulanan, yakıcı bir koku ve duman çıkaran ve saçı yıpratan keratin bakımlarıdır. Bu bakımın asıl amacı ise kıvırcık saçları düzleştirmesidir.
 

Kuaförde yapılan diğer bir keratin bakım uygulaması ise yıpranmış saçlara onarım yapmak için yapılan keratin bakımlarıdır. Fakat aslında yukarıda anlattığımız düzleştirici amaçlı olan keratin bakımlarının aynısıdır. Sadece brezilya fönüne nazaran biraz daha hafifletilmiş olup, temelinde aynı olan keratin bakımlarıdır. Aynı ürünü, müşterinin isteğine göre uyarlayarak kullanıyorlar. Bunlar, saçınızı 1-2 hafta çok parlak, canlı ve sağlıklı gösterirler. Ne var ki,  etkisi çok kısa sürer, paranız ve zahmetiniz boşa gider. Bazen saçınızı daha da yıpratır.


Yazımızın en altındBrezilya Fönü kullanarak evde kalıcı saç düzleştirmenin en kolay yöntemi hakkında bilgi vereceğiz. Kuaförde yapılanlardan kat kat daha ucuz bir maliyetle saçınızda mükemmel bir sonuç nasıl alınır, saçınıza hiç zarar vermeden evde düzleştirici keratin bakımı nasıl yapılır, emziren ve hamile kadınların da rahatlıkla kullanabileceği doğal bir yöntemden bahsedeceğim.

 

Yanan, Yıpranan Saçlar İçin Evde Keratin Bakımı Öncesi Yapılması Gerekenler?
 

1. Keratin yükleme öncesi, saçınızda 1 hafta öncesinden daha yakın bir zamanda herhangi bir Argan yağı, Zeytinyağı veya Hindistan Cevizi yağı gibi uzun süre saçı nemli tutan saç bakım yağları varsa, keratinlerin hasarlı noktalara yerleşmesi zorlaşarak etkisi azalabilir. Bu durumda 1-2 hafta sonra işlem yapmalısınız.

2. Saçınızda daha önce kalıcı düzleştirici bakım varsa, etkisi azaldıktan sonra keratin yüklemesi yapmalısınız. Yoksa keratinler saçın derinliklerine kadar %100 verimli kaynamazlar.


3. ''Evde keratin bakımı'' yapmadan önce mutlaka (3-4 defa) şampuanla ve sıcak suyla saçlarımızı iyice yıkayarak yağlardan arındırmanız gerekiyor.


4. Saç uçlarındaki aşırı kötü görünen  kırıklar ve yanmaları yok etmek için, 15-20 dakikanızı ayırın ve bir saç kesimi de yaparak kendinize moral depolayabilirsiniz.
 

5. Bir süre (3-4 ay kadar )açıcı ile saçınıza bir işlem yapmaktan uzak durmalısınız. Kullandığınız ve alışık olduğunuz saç bakım şampuan, krem ve maskenizi değiştirerek, yanan saçlara uygun olarak artık yeniden seçmelisiniz. Hasarlı Saçlar İçin - Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

 

1. Saçınızı sıcak suyla, silikonsuz, tuzsuz, organik keratin şampuan ile 2-3 defa iyice yıkayın ve krem kullanmadan saçınızı havluyla % 90 civarı kurutun. %10-15 nemli kalabilir. İsterseniz saç kurutma makinesıyle de tamamen kurutabilirsiniz. Saçımızın düz bir şekilde kuruması keratinlerin yüklenmesinde size kolaylık sağlayacaktır.
 

2. Liquid Keratin Serumu, saç diplerinden başlayarak hasarlı yerlere yoğunlaşarak tüm saçınıza boya yapar gibi sürün ve saçınız ıslakken, 5-10 dakikada bir tarakla tarayın. Saçınızın ılık fön yardımı ile düz bir şekilde kurumasına yardımcı olun. Bu esnada yani Islak saçınızda keratinler beklerken saçınızı bağlamayın, toplamayın ve sarmayın, ıslakken üzerine yatmayın.
 

3. Kuruyan keratin yüklü saçınızı, sadece ılık, bol su ile durulayın. Havluyla, fazla suyunu alın.
 

4. Liquid Keratin Saç Maskesi'ni hafif nemli saçınıza uygulayın ve 15 dakika kadar bekletin ve ılık suyla durulayın.
 

5. Saçta Kalan Liquid Keratin Kreminden saç boylarına sürerek, saçınızı durulamadan, istediğiniz şekli vererek işlemi sonlandırın.
 

6. Saçınız tam tedavi olana kadar, (acil onarım için 3-4 günde bir veya haftada bir) evde keratin saç bakımına devam edin. Seansları yarıda bırakmayın. Gerektiğinde, özellikle çok yıpranmış, hasarlı yanık saçlar için mutlaka keratin takviyesi yapın. Saçınız çok uzunsa keratin miktarını arttırarak saçınızı keratine doyurun.
 

7. Saçınız çok kuru, sert ve mat ise, keratin yüklemeleri tamamen sona erdikten sonra, saç uçları için besleyici liquid keratin yağınızı, (serumları kullandığınız gibi) maske ile beraber kullanın. Saçınıza günlük veya haftalık bakım için, banyo öncesi veya banyo sonrası, Keratin Yağınızı, kuru veya ıslak saçınıza sürebilirsiniz, 1-2 saat beklettikten sonra keratin maskenizi uygulayarak 15 dakika saçınızda bekletin ve durulayınız.


Zamanınız kısıtlı veya çok aciliyetiniz varsa yani bir an önce tüm keratinleri saçınıza yüklemek isterseniz, tek seferde iki kat keratin yüklemesi de yapabilirsiniz. Yani serumu saça sürüp kuruttuktan sonra hiç beklemeden ve yıkamadan önce,  ikinci yüklemeyi yapabilirsiniz. Böylece zahmeti ve zamanı 2 kat daha ekonomik kullanmış olursunuz. 


Unutmayınız ki, tercih edeceğiniz Bakanlık onaylı, sertifikalı ve Patentli Liquid Keratin Ürünleri yüksek oranda yıpranma ve yanmaya maruz kalmış saçlarda kesin sonuç verir ve garantilidir.
 


Onarıcı Keratin Saç Bakım Serumu Nerelerde Kullanılır?
 

1. Yıpranan, yanan ve çok hasarlı saçınıza, boya yapar gibi sürerek kullanabilirsiniz. (Yukarıda anlatıldığı gibi sürmeniz gerekir.)
 

2. Çok incelmiş, gücünü kaybetmiş, hassaslaşmış saçlarda (perma, düzleştirme veya açıcı işlemleri öncesinde) saçın direncini artırmak için kullanabilirsiniz.
 

3. Kimyasal veya yüksek sıcaklık uygulanan işlemler sonrasında, saçın eksilen keratinlerini geri kazanmak için kullanabilirsiniz.
 

4. Sık yapılan fön ve pres öncesi veya sonrası saçınızı korumak amaçlı sprey şeklinde kullanabilirsiniz.
 

5. Daha sağlıklı ve sürekli bakımlı dökülmeyen, hızlı uzayan saçlar için, Liquid Keratin şampuan içine onarıcı keratin serum ilave ederek kullanabilirsiniz.
 

6. Saçınızda yavaş uzama veya yoğun dökülme varsa, saç derinize sürerek, masaj yaparak kullanabilirsiniz. 

 

Düzleştirici Keratin Saç Bakım Kremi - Evde Brezilya Fönü - Nasıl Kullanılır:

 

1.    Saçınızı 3 defa sıcak suyla ve şampuanla yıkayın, havlu ile %90 civarı kurutun %10- 15 nemli bırakın.
2.    Plastik eldiven giyin. Saçınızın uzunluğuna göre yeteri kadar düzleştirici kremden dipler hariç, alttan başlayarak tüm saçınıza kullanın.

3.    Sık dişli ince bir tarak ile 15 dakika saçınızı sürekli tarayın ve tarakta kalan fazla kremleri atın. Sonra 10-15 dakika daha bekletin.
4.    Ilık fön makinesi ile saçınıza düz fön çekin.
5.    Tutamlara ayırdığınız saçınızı en az 10 ile 14 defa düzleştirici cihaz ile 180-220 derece pres yapın, saçınızı yıkamadan iki gün bekletin. 
6.    Sonra saçınızı şampuanla ve bol su ile yıkayın ve işlemi bitirin.

(Kalın ve dirençli saçlarda daha etkili sonuç almak için, bu uygulamayı ikinci defa birebir aynen tekrarlayın.)  2 gün saçınızda kaldıktan sonra durulayabilirsiniz.  

Evde Saç Düzleştirici Keratin (Brezilya Fönü) Bakım Kremini  kullanmadan önce, (yıpranmış, hassas, kırılgan saçlarınız varsa), saçlarınızı güçlendirmek için mutlaka Liquid Keratin Onarıcı Serum yüklemesi yapmayı unutmayınız. Gerektiğinde, saçınıza en uygun ürünü seçmek için 05372638050 whatsapp hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 

 

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim