440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Evde Keratin Bakımı & Saç Botooksu & Kalıcı Fön Saç Düzleştirici & Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

 

Son günlerde hepimizi tereddüt içinde bırakan; Keratin Bakımı ve Kalıcı Saç Düzleştirme dediğimiz Brezilya Fönü aynı şey mi? Önce bu konuyu çok iyi bilmemiz gerekiyor. Yani hangi saça hangi keratin bakımı uyguylanır önce buna karar vermeliyiz. Yoksa zahmetimiz ve masrafımız boşa gidebilir.
 

Evet, temelde en yaygın olan İki türlü Keratin Saç Bakımı Vardır: 


 Birincisi ve en önemlisi;

Asıl hedefi ve gayesi yanan, yıpranan saçları onarmaktır. Düzleştirici etkisi hiç yoktur. En kolay ve ekonomik yolu ise "evde keratin saç bakımı"  ile tamamen doğal gerçek keratinlerle, kimyasal içermeyen, hamile ve emzirenlerin kullandığı özellikle formaldehitsiz, dumansız ve kokusuz keratin bakımı yapmaktır. 

Ayrıca bu çok kıymetli keratin saç bakımları denizde, havuzda, suda etkisini kaybetmez.  Bu uygulamada saf keratin proteinleri, doğal yöntemlerle saçın derinliklerine kadar nüfüz ederek, saça kaynar. Yanan, yıpranan ve hasarlı saçlarda mucizevi bir yapılandırmaya sebep olurlar. Uzmanların görüşlerine göre keratinlerin saçlara yaptığı bu onarıcı etkiyi, şu ana kadar başka hiç bir bakım yapamıyor.  

 

 


İkincisi; 

Kuaför salonlarında yapılan kalıcı saç düzleştirme, kalıcı fön veya brezilya fönüdür. Bunların bir çoğu formaldehit  ve silikonlar sayesinde saçları yumuşatırlar. Yüksek derece ısı uygulanan, gözleri ve boğazı yakıcı bir koku ve duman çıkaran keratin bakımlarıdır. Bu bakımın asıl amacı ise kıvırcık, kabaran, dağınık görünen saçları düzleştirmesidir. (Not. Hem onarıcı hem düzleştirici özelliği bir arada sunan ''Ekstra Keratin Bakım Setlerimizi'' incelemenizi önemle tavsiye ederiz.)Yazımızın en altındBrezilya Fönü kullanarak evde kalıcı saç düzleştirmenin en kolay en doğal ve en güvenli yöntemini de anlatacağız. Kuaförde yapılanlardan kat kat daha ucuz bir maliyetle saçınızda mükemmel bir sonuç nasıl alınır, saçınıza hiç zarar vermeden evde düzleştirici keratin bakımı nasıl yapılır, emziren ve hamile kadınların da rahatlıkla kullanabileceği doğal içerikli keratin saç düzleştirici nasıl uygulanır ayrıntılı olarak bahsedeceğiz.
Yıpranan Saçlar İçin Evde Keratin Bakımı Öncesi Gerekli Hazırlıklar Nelerdir?
 

1. Saçınızda herhangi bir saç bakım yağı varsa, 1 hafta bekleyin sonra uygulamaya başayın, yoksa keratinlerin etkisi azalabilir.

2. Saçınızda kalıcı düzleştirici bakım varsa, etkisi azaldıktan sonra, örneğin 2-3 hafta sonra, keratin yüklemesi yapmalısınız.

 

 

 Hasarlı Saçlar İçin Evde Keratin Bakımı veya Evde Saç Botooksu Nasıl Yapılır?

 

1. Saçınızı sıcak suyla, silikonsuz, tuzsuz, organik keratin şampuan ile 2-3 defa iyice yıkayın ve krem kullanmadan saçınızı havluyla % 90 kurutun. %10-15 nemli kalabilir. İsterseniz saç kurutma makinesıyle de tamamen kurutabilirsiniz. Saçımızın düz bir şekilde kuruması keratinlerin yüklenmesinde size kolaylık sağlayacaktır.
 

2. Liquid Keratin Serumu, saç diplerinden başlayarak hasarlı yerlere yoğunlaşarak tüm saçınıza boya yapar gibi sürün ve saçınız sadece ıslakken 5-10 dakikada bir tarakla tarayın, kuruyunca taramayı bırakın. Saçınızın Tam kuruması için ılık fön yardımı ile kurumasına yardımcı olun. Islak saçınızda keratinler beklerken saçınızı toplamayın, ıslakken üzerine yatmayın.
 

3. Kuruyan keratin yüklü saçınızı, bol su ile durulayın. Havluyla fazla suyunu alın.
 

4. Liquid Keratin Saç Maskesi'ni hafif nemli saçınıza uygulayın, 15 dakika bekletin ve durulayın.
 

5. Saçta Kalan Liquid Keratin Kreminden saç boylarına sürerek, saçınızı durulamadan, istediğiniz şekli vererek işlemi sonlandırın.
 

Not.1) Saçınız tam tedavi olana kadar, (acil onarım için 3-4 günde bir veya haftada bir) evde keratin yüklemeye devam edin. Seansları yarıda bırakmayın. Gerektiğinde, özellikle çok yıpranmış, hasarlı yanık saçlar için mutlaka keratin takviyesi yapın. Saçınız çok uzunsa keratin miktarını arttırarak saçınızı keratine doyurun. 


Not.2) Unutmayınız ki, tercih edeceğiniz Bakanlık onaylı, Sertifikalı ve Patentli Liquid Keratin Ürünlerimiz, yıpranma ve yanmaya maruz kalmış saçlarınızda kesin sonuç verir ve garantilidir.


 

 Evde Brezilya Fönü Düzleştirici Keratin Saç Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

 

 

1.    Saçınızı 3 defa sıcak suyla ve şampuanla yıkayın, havlu ile %90 civarı kurutun %10- 15 nemli bırakın.
2.    Plastik eldiven giyin. Saçınızın uzunluğuna göre yeteri kadar düzleştirici kremden dipler hariç, alttan başlayarak tüm saçınıza kullanın.
3.    Sık dişli ince bir tarak ile 15 dakika saçınızı sürekli tarayın ve tarakta kalan fazla kremleri atın. Sonra 10-15 dakika daha dinlendirin.
4.    Ilık ayarda fön makinesi ile saçınıza düz fön çekerek saçınızı kurutun.
5.    Tutamlara ayırdığınız saçınızı en az 10 ile 14 defa düzleştirici cihaz ile 180-220 derece pres yapın, saçınızı yıkamadan iki gün beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Evde Saç Düzleştirici Keratin (Brezilya Fönü) Bakım Kremini  kullanmadan önce, (yıpranmış, hassas, kırılgan saçlarınız varsa), saçlarınızı güçlendirmek için mutlaka Liquid Keratin Onarıcı Serum yüklemesi yapmayı unutmayınız. Gerektiğinde, saçınıza en uygun ürünü seçmek için 05372638050 whatsapp hattımızdan destek almayı ihmal etmeyiniz. 

 

Alışveriş Sepetim