440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Yanmış Saç Bakımı

Yanmış Saç Bakımı


Bu yazımızda sizlere son günlerin en önemli konusu olan; yanmış saçlara mucize çözüm, yanan saça kesin çözüm var mı, yanmış saça ne iyi gelir, yanmış saça en iyi bakım nasıl yapılır  ve yanan saçlar ne kadar zamanda onarılır, gibi önemli konularda tecrübe edilmiş çok değerli bilgiler vereceğiz. Daha sonra da, yanan saçlara evde keratin bakımı nasıl yapılır, konusundaki püf noktalarını anlatacağız.


Önce şunu hatırlatalım ki, evde yapılan ballı, sütlü, yumurtalı,  zeytinyağlı, hindistan cevizli ve mayonez maskeli bakımlarla boşuna vakit harcamayın. Kuaförlerdeki keratin bakımları da maalesef  işe yaramıyor. Zaten kuaförlerde genellikle formaldehit içeren kimyasal madde kullanılıyor e çok zarar veriyor. Zaten bunların yanan saça geçici bir faydadan başka, hiç bir işe yaramadığı  ve birkaç günde etkisini tamamen kaybettiği herkes tarafından bilinen bir konu. Şimdiye kadar hiç kimse bu yöntemlerle olumlu bir sonuca ulaşamadı. 
 

Saçlara uygulanan açıcı, düzleştirici veya perma gibi işlemler yapılırken yüksek ısı ya da ağır kimyasal maddeler, saçın doğal keratin yapısını değiştirmekte, saça zarar vererek saçın kütikültabakasını yakmaktadır. Yanmış saç bakımı ile ilgili birçok ürünler piyasada olsa da saça faydadan çok  maalesef bir o kadar zarar veren (formaldehit gibi) ağır kimyasallar içermektedir. 

Özellikle hiç bir kuaförde yanan saça çare bulunamadığı da acı bir gerçektir. Tonlarca para harcayan binlerce kişilerin, bu konuda hüsrana uğradığı acı bir gerçektir. İşte bu önemli ihtiyacı gören araştırmacılar, yaptıkları bilimsel ve bio-teknolojik çalışmalarda nano düzeye indirilen keratinlerin hasarlı saçları bir mucize gibi onardığını gözlemlediler. Ve yaptıkları laboratuvar çalışmalarında onarıcı keratin serum, keratin maske ve keratin krem ve keratin şampuanları için geliştirdikleri özel formüllerle bunu ispatladılar. 

 

Uzmanlara Göre Yanmış Saça Ne İyi Gelir? Yanmış Saçlara Evde En İyi Bakım Nasıl Yapılır?


1. Önce mutlaka gerçek ve sıvı formdaki en iyi keratin markası araştırılarak satın alınmalı, sonra hasarlı bölgelere yoğunlaşarak, saçlara boya yapar gibi yüklenmeli.
2. En az saçta 6 saat (ya da 1-2 gün de olabilir,) bekletilmeli. Sonra bol su ile -şampuan kullanmadan- durulanmalı.
3. Kuru ya da nemli saçınıza Keratin Maskesi ile on dakika bakım yapılmalı. Sonra durulanmalı.
4. Yine nemli saçınıza bu defa saçta kalan Keratin Saç Bakım Kremi kullandıktan sonra saçınıza istediğiniz şekli vererek işlemi sonlandırabilirsiniz.
5. Yanmış saç bakımının tam verimli olabilmesi için, hasarı yüksek saçlarda bakımların 3-5 günde bir tekrar edilmesi gerekiyor. Çok uzun saçlarda ise, yüklenen keratin miktarının artması gerekiyor.

Not: Bakım öncesi saçınızda herhangi bir saç bakım yağı veya kalıcı düzleştirici varsa 15 gün bekleyerek sonra keratin bakım işlemi yapılmalı. Aksi halde keratinlerin saça tam kaynamamasına ve etkisinin azalmasına sebep olabilir.

Saçlara aşırı derecede uygulanan kimyasallar veya saç kurutma makineleri ile aşırıcı derecede yüksek ısı uygulamak saçlarda yanmaya sebep olur. Yanmış saçları onarmak için silikon, sülfat, alkol, paraben, formaldehit içeren saç bakım ürünlerini kullandığımızda her saç telimiz zarar görmektedir. Silikonlar; "yanmış saç" derisini zamanla kaplayarak saç derisinin hava almasına engel olmaktadır. Doğal olmayan ürünler, saç derisine de tahriş yapabilir, yanmış saçlara çözüm olmaz, hatta daha çok zarar verir. 

Yanan Saç Bakımı

Yanan veya yanmış saçlar için özellikle doğal saf katkısız gerçek sıvı keratin kullanılmalıdır. Keratin proteinlerlinin kendi doğal özelliği sebebiyle, saçın hasarlı noktalarına kaynak yapar ve saçları korur. Aynı zamanda pürüssüzleştirir ve güçlendirir. Keratinin bu mucize onarıcı özelliği başka hiçbir maddede bulunmamaktadır.


Aşırı yanmış saçlara bakım süresi uzayabilir. Her ne kadar zahmetli olsa da, sonuç olarak kötü görünümdeki saçlarınızdan kurtularak, sağlıklı saçlar en büyük kazancınız olacaktır. Keratinler yanan saçlarınızı onarmakla kalmayacak, riskli işlemlere karşı da saçlarınızı bir kalkan gibi koruyacaktır.
 

Saçlarınızın ucu ve ortasından parmaklarınızla tutup çektiğinizde saçlar bir miktar uzayıp kopuyorsa veya saç pullarının üst tabakasında yaşanan yıpranmalar sebebi ile saçlarınızın taranmasında zorluk çekiyorsanız ve tülerme varsa saçlarınız yanmış olabilir.

 

 

 

Yanmış Saç Nasıl Düzelir?


Yanmış saçlardan kurtulmak için saçlara uygulanan bazı kimyasal ve yüksek ısılı işlemlerinden uzak durmalısınız. Yanan saçlara daha kısa ve kalıcı çözüm için ise saçlarınıza keratin yüklemesi yapabilrisiniz.


Yanmış Saç Bakımında 1. Aşama 


Hasar gören yanmış saç uçlarından kurtulmak için kuaförünüzde hasarları saç uçlarınızın yenilenmesi için uçları kestirip kısaltabilirsiniz.

 

Yanmış Saç Bakımı

Yanmış saçların uçlarına keratin yağı kullanarak saçlarınızın hasar görmüş saç uçlarını bakıma alarak yanmış saç bakımı için ilk adımı atmış olursunuz. Bu sayede saçlarınızın nem kazanmasında, yenilenmesinde, onarılmasında ve saçlarınızın hızlı uzamasında size fayda sağlayacaktır. 
 

Yanmış Saç Bakımında 2. Aşama
 

Isıtıcılardan örneğin, sıcak maşa, pres, fön ve kurutma makinesinden bir süre uzak durun. Fön, maşa, pres gibi saça ısı tesiri yayan makineleri bir süre olsun hayatınızdan uzaklaştırın.

Saçlarınıza zarar verebilecek deniz suyu, havuz suyu ve yazın aşırı sıcağındaki güneş gibi etmenlerden de uzak durun ve saçınıza keratin serum ve keratin dip bakım yağı ile sürekli takviye alın. 
 

Yanmış Saç Bakımında 3. Aşama 
 

Eksik nemin geri yüklenmesine yardımcı olmak için saçlarınızı nemlendirici keratin şampuanla yıkayın. Keratin şampuan, içeriğindeki zengin E vitamini, antioksidan ve koruyucu doğallık sağlaması yönünden saçınızı yeniden yapılandırılmasına yardımcı olacaktır.

 

Yanmış Saç Bakımı

Saçınızın nem dengesi yanmış saçlar için çok daha önemlidir. Bu yüzden yanmış saçlara evde keratin bakımı yaparken kullanacağınız ürünler, yanan saçlar için büyük önem arz etmektedir.


Yanmış Saç Bakımında 4. Aşama


Saçınızın kütikülündeki ve uçlarındaki çatlakları doldurmaya yardımcı olmak için protein bazlı bir keratin saç kremi kullanın.
 

Yanmış Saç Bakımında 5. Aşama


Yanmış saç bakımında  saçlara keratin yükleme yaparak saçların hasarlı bölgelere dolgu yaparak onarılmasını sağlar.
 

Saçlarımızı kurutmak için fön makinası yardımıyla değil saçımızın fazla suyunu yumuşak bir havlu yardımıyla fazla suyunu alıp saçımızın kendi halinde doğal yollarla kurumasını sağlamalıyız. Bu sayede ısı işlemlerle saç yanmaların önüne geçmiş oluruz.


Saç Diplerinin Kaşınması Ve Yanması & Yıpranan Saçlar İçin Ek Bilgi
 

Genelde boyadaki amonyak veya hidrojen peroksit maddesi veya açıcıdaki yoğun kimyasallar, saça uygulanırken saç derisine temas eder ve saç diplerinin kaşınmasına ve yanmasına sebep olur. Bu durumda keratin dip bakım yağı ve onarıcı keratin serum sprey ile saç derisine bakım yapılması ile kısa sürede yanıklar düzelmeye başlar. Bu hassas dönemde saç derisine temas eden şampuanların zarar vermemesi için organik keratin şampuanı kullanmanızda fayda var.

 Yıpranmış saçlar için ne yapılmalı?

Bilim insanları daima, kimyasalların insan vücuduna yarardan çok zarar sağladığını vurgulamıştırlar. Keratin bakım ürünleri saflığı ve doğallığıyla saçın kendi yapısından yani proteinden üretilmiştir. Yanan saç tellerine nüfuz ederek onarır. Aynı zamanda saç derisinin ihtiyacı olan besin değerlerini sağlar. Uzmanların önerdiği en iyi tedavi yöntemi keratindir. Yıpranmış veya "yanan saçlar"için en önemli ve kesin tek çözüm saçlarınıza keratin yükleme işlemi olduğunu unutmayınız.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
13 Temmuz 2019
Nihal Hanım patentli, doğal, saf keratin içerikli ürünlerimiz, ombreden yanan saçlarınızı onararak yeniden yapılandracaktır.

06 Temmuz 2019
bir şey sormak istiyorum benim saçım ombre den yandı da faydası olur mu yanmış saç bakım setinin acaba ?

06 Temmuz 2019
merhabalar yanmış saç setinden almış olduğum sonuçlar beni buraya sevk etti gerçekten çok samimi söylüyorum işinizde ehli bi firmasınız çok memnun kaldım teşekkürrler

06 Temmuz 2019
merhabalar saçlarım açma yüzünden yanmıştı ne yazık ki toparlamam çok zamanımı aldı liquid yanmış saç bakımını uyguladım saçlarıma saçlarım eskisinden daha sağlıklı ve güçlü oldu çok teşekkürler

Alışveriş Sepetim