Makaleler » Saç Bakımı » Yanmış Saç Bakımı

Yanmış Saç Bakımı

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza yanmış saç bakımı nedir,  yanmış saça ne iyi gelir, yanmış saç nasıl onarılır, yanan saçlara evde bakım, yanan saçlar nasıl onarılırgibi sorularınıza cevap vereceğiz.

Saç ölü doku olup, kafa derimizde ve vücudun çeşitli yerlerinde bulunan kıl kökü keselerinden sürekli olarak üretilmektedir. Yağ bezlerinin salgıları ile saçlar su geçirmez bir tabak ile kaplanır. Bu tabaka sayesinde saçlar canlılık ve parlaklık kazanır.

Bu yağ tabakası bakımsız saçlarda istenmeyen ölçüde çoğaldıklarında yıkanarak temizlenmeleri gerekmektedir. Fakat çok sık yıkanan saçlarda, yıkanma ile tüm yağ alınır ve saçların cansız bir hal almasına sebep olur.

 

Saçlara uygulanan perma gibi işlemler yapılırken ısı ya da kimyasal maddeler, saçın kimyasal yapısını değiştirmekte ve saçı yakmaktadır. Yanmış saç bakımı ile ilgili birçok madde piyasada olsa da maalesef onlarda saça bir o kadar zarar veren kimyasallar içermektedir. Doğal ve saçın ihtiyacı olan ürünlerle bakım yapılmadığı sürece saç kendisini asla toparlayamayacaktır.

 

 

Peki, Yanmış Saça Ne İyi Gelir? 

 

 

Saçlara aşırı derecede uygulanan kimyasallar veya saç kurutma makineleri ile aşırıcı derecede kurutmak saçlarda yanma ve yıpranma gibi zararlar vermektedir. Yanmış saçları onarmak için Silikon, sülfat, alkol içeren saç bakım ürünlerini saçlarımız için kullandığımızda her saç telimiz zarar görmektedir. Silikonlar; "yanmış saç" derisini zamanla kaplayarak saç derisinin hava almasına engel olmaktadır.

Saçlara parlaklık vermesi ve saçların kolay taranması açısından pek çok kişinin kullandığı silikon içerikli bakım ürünlerine son!. Keratin bakım ürünleri katkısız ve yapılandırıcı özellikleriyle saçınızı kimyasallardan korur ve besleyici yağı sayesinde yanmış saçlarınızı onararak saçınızı canlı ve parlak tutar.

 

Saçı çok köpürttüğünüzde ve çok yıkadığınızda sülfatların neden olduğu saç ve saç derisinde kuruma görülebilir. Keratin şampuan kullanımı ve nemli tutmak için de her gün keratin krem ile saçınızı nemli tutabilirsiniz. Özellikle bu yöntem kıvırcık veya boyalı saçlar için en iyi çözüm yollarından birisidir. Doğal olmayan saç bakım ürünlerindeki alkol saçlardaki  yağların kurumasına sebep olmaktadır. Doğal olmayan ürünler yanan saçlarınızı onarmaz hatta daha çok zarar verir Alkol yerine doğal koruyucular ile yapılan organik ürünlerin kullanımına dikkat etmelisiniz.

 

Yanan Saç Bakımı

Yanan veya yanmış saçlar için doğal saf katkısız keratin kullanılmalıdır. Keratin proteinlerlinin kendi doğal özelliği sebebiyle  saçın hasarlı noktalarına kaynak yaparak saçları korur, pürüssüzleştirir ve güçlendirir. Keratinin bu onarıcı özelliği başka hiçbir maddede bulunmamaktadır. Aşırı yanan veya yanmış saçlarda tedavi süresi uzayabilir. Her ne kadar zahmetli olsada sonuç olarak kötü görünmdeki saçlarınızda kurtularak sağlıklı saçlara kazancınız olacaktır. Keratinler yanan ve yanmış saçlarınızı onarmakla kalmayacak saçlarınızın yanmasına karşı koruyacaktır.

 

Yanmış Saçlar Nasıl Onarılır?

 

 

Saç yanması belirtileri; kırıkların saç diplerinden uçlarına kadar her alanında olması ve saçınıza her dokunduğunuzda keçe tüyü düşüncesi vermesidir. Çoğunlukla boyalı, çok fön çekilen saçlar da görülmektedir. Kuaförde veya evde yapacağınız yanlış boya işlemleri sonucunda görülmektedir. Yanmış saç bakımının en iyi yolu, 2-4 ay kadar saçlarınızın boyadan veya aşırı ısıalan işlemlerden uzak durması gerekmektedir.

 

Saçlarınızın ucu ve ortasından parmaklarınızla tutup çektiğinizde saçlar bir miktar uzayıp kopuyorsa veya saç pullarının üst tabakasında yaşanan yıpranmalar sebebi ile saçlarınızın taranmasında zorluk çekiyorsanız saçlarınız yanmış olabilir.

Yanmış Saç Bakımı

Yanmış saçlara sahip kadın ve erkeklerin en çok merak ettiği konular arasında yıpranmış saçlar nasıl düzeltilir olmaktadır. Yanmış saçlardan kurtulmak için saçlara uygulanan bazı kimyasal ve ısı işlemlerinden uzak durarak başlayabilirsiniz. Yanan saçlara daha kısa ve kalıcı çözüm için ise saçlarınıza keratin yükleyerek saçlarınıza botoks uygulaması yapabilrisiniz.

 

Yanmış Saç Nasıl Düzelir?

 

 

Saçlarımız hemen hemen hergün kimyasal, ve ısı işlemleri gibi, veya çevresel faktörler sebebi ile saçlarımız yıpranır ve sonra yanar. Saçların yanması ile saçlarımızda çirkin bir görüntü oluşmasına sebep verir. Yanmış saç bakımı ve yanmış saçın nasıl düzelebileceği hakkında daha anlaşılır ve kolay olması için aşama aşama anlatıyorum;

 

 

Yanmış Saç Bakımında Aşama 1

 

 

Hasar gören uçlardan kurtulmak için kuaförünüzden süsleme talebinde bulunun hasarları saç uçlarınızın yenilenmesi için uçları kestirip kısaltabilirsiniz.

 

Yanmış Saç Bakımı

Yanmış saçların uçlarından kestirerek saçlarınızın hasar görmüş saç uçlarından kurtularak yanmış saç bakımı için ilk adım atmış olursunuz. Bu sayede saçlarınızın yenilenmesinde, onarılmasında ve saçlarınızın hızlı uzamasında size fayda sağlayacaktır. 

 

 

Yanmış Saç Bakımında Aşama 2

 

 

Isıtıcılardan bir süre uzak durun. Fön, maşa, pres gibi saça ısı tesiri yayan makineleri bir süre olsun hayatınızdan uzaklaştırın.

 

Hemen Hemen hergün saçlarımıza şekil vermek için saçlarımıza  fön, maşa, pres, düzleştirici gibi ısı işlemler uygulamaktayız. Bu uygulamalardaki yüksek sıcaklık, saç yüzeyindeki saç pullarına ve saç derisine zarar vererek saçları yakmaktadır. Olabildiğince bu tür ısı işlemlerinden uzak durmalıyız.  Saçlarımıza yüksek ısıya maruz bırakacak her türlü uygulamalardan kaçınmalıyız.

 

 

Yanmış Saç Bakımında Aşama 3

 

 

Eksik nemin geri yüklenmesine yardımcı olmak için saçlarınızı nemlendirici keratin şampuanla yıkayın. Keratin şampuan, besin, antioksidan ve koruyucu doğallık sağlaması yönünden saçınızı yeniden yapılandırılmasına yardımcı olacaktır.

 

Yanmış Saç Bakımı

Saçınızın nem dengesi yanmış saçlar için çok önemlidir. Bu yüzden saç yanmış saçlara evde bakım yaparken kullanacağınız ürünler yanan saçlar için büyük önem arz etmektedir. saçlarınızın nem dengesini ayarlayan ürünler kullanmanızı önermekteyiz.

 

Yanmış Saç Bakımında Aşama 4

 

 

Saçınızın kütikülündeki ve pürüzsüz uçurumdaki çatlakları doldurmaya yardımcı olmak için protein bazlı bir keratin saç kremi kullanın.

 

Saçlarımızda, tırnaklarımızda ve derimizde keratin proteinleri bulunmaktadır. Bu proteinleri saçımızı dış etkenlerden korur, saçlarımızı besleyerek daha dolgun, canlı ve parlak görünmesini sağlar. fakat saçlara uygulanan ombre, oryal, boya, açıcı, fön , pres , maşa gibi ısı ve kimyasal işlemleri sonucunda saçlarda keratin proteini azalır ve saçlar yıpranır ve yanar.

Yanmış saç bakımında  saçlara keratin yükleme yaparak saçların hasarlı bölgelere dolgu yaparak onarılmasını sağlar.

 

 

Yanmış Saç Bakımında Aşama 5

 

 

Isıl işlem yapmadan önce saçlarınızı tamamen kurutun. Kurutma cihazını kullanmadan önce saçınızı havluyla tamamen örtün veya havanın kurumasına izin verin. Düz bir demir kullandığınızda saçlarınız ıslak ise, demirdeki ısı saçları kaynatarak saçınıza zarar verir.

Yanmış Saç Bakımı

 

Isı işlemleri ile saçlara zarar vererek saçların yanmasına sebep oluruz bu yüzden saçlarımızı kurutmak için fön makinası yardımıyla değil saçımızın fazla suyunu yumuşak bir havlu yardımıyla fazla suyunu alıp saçımızın kendi halinde doğal yollarla kurumasını sağlamalıyız. Bu sayede ısı işlemlerle saç yanmaların önüne geçmiş oluruz.

 

 

Yıpranan Saçlar İçin Ek Bilgi

 

 

Yanmış saçlar için ne yapılmalı? Sorusuna birçok cevap bulabilirsiniz. Ancak cevapların çoğunluğu kimyasal ve saçınızı kesinlikle eski haline getiremeyecek sonuçlar vermektedir. Bu nedenle insanlar artık doğal ve katkısız ürünlere yönelmiştir. Biliminde buna katkısı büyüktür.

 

Çünkü bilim insanları daima, kimyasalların insan vücuduna yarardan çok zarar sağladığını vurgulamıştırlar. Keratin bakım ürünleri saflığı ve doğallığıyla saçın kendi yapısından yani proteinden üretilmiştir. Yanan saç tellerine nüfus ederek onarır aynı zamanda saç derisinin ihtiyacı olan besin değerlerini sağlar. Uzmanların önerdiği en iyi tedavi yöntemi keratindir. Yanmış veya "yanan saçlar"için saçlarınıza tek çözüm saçlarınıza keratin yükleme işlemidir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
13 Temmuz 2019
Nihal Hanım patentli, doğal, saf keratin içerikli ürünlerimiz, ombreden yanan saçlarınızı onararak yeniden yapılandracaktır.

06 Temmuz 2019
bir şey sormak istiyorum benim saçım ombre den yandı da faydası olur mu yanmış saç bakım setinin acaba ?

06 Temmuz 2019
merhabalar yanmış saç setinden almış olduğum sonuçlar beni buraya sevk etti gerçekten çok samimi söylüyorum işinizde ehli bi firmasınız çok memnun kaldım teşekkürrler

06 Temmuz 2019
merhabalar saçlarım açma yüzünden yanmıştı ne yazık ki toparlamam çok zamanımı aldı liquid yanmış saç bakımını uyguladım saçlarıma saçlarım eskisinden daha sağlıklı ve güçlü oldu çok teşekkürler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır