440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Yağı Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Keratin Yağı Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

 

Keratin Yağı Nedir?

Keratin yağı, saç yağlarının mikro parçacıklar halindeki keratin proteinleri ile karışmasından oluşur. Hidrolize edilmiş keratin, saçları hem nemlendiren hem de koruyan çok yönlü bir saç bakımı tedavisi uygular. Bu hidrolize haldeki proteinler saç köklerine kadar nüfuz ederek keratin eksiği olan hücrelerin dolmasını sağlar. Böylece saçları daha kalın ve güçlü hale getirirken, aynı zamanda ipeksi bir görünüme sahip olmasını da sağlar. Keratin yağı ayrıca saçları üstündeki ölü dokudan da arındırır ve saçlara yumuşaklık kazandırır.

Saçlarınız için zamanı, sağlıklı oldukları günlere geri çevirmenin en etkili yolu keratin yağı kullanmaktır. Fakat önce, yıpranmış saçların toparlanması için keratin yağı nasıl kullanılır, evde keratin bakımı yapılabilir mi ve en önemlisi de keratin ne işe yarar ve keratinin faydaları nelerdir bilmeniz gerekir.

Keratin Yağı Kullanmanın Faydaları

Keratin yağı kurumuş, donuk, zarar görmüş ve yıpranmış saç onarımında en iyi yöntemlerden biridir. Keratinin faydaları ise şöyledir:

 1. Daha güçlü saçlar: Eğer saçlar zarar görmüş ve yıpranmışsa, keratinli saç yağı bu zararı ortadan kaldırıp saçları onarır. Dış etmenlere karşı saçları daha güçlü ve dayanıklı hale getirir.
 2. Sağlıklı görünümlü saçlar: Keratin saçların her yerine nüfuz ederek ölü hücreleri uzaklaştırır, saçları daha dayanıklı ve pürüzsüz yapar. Böylece cansız saçların daha parlak görünmesini sağlayarak, saçları kuru görünümden kurtarır.
 3. Daha kalın saç telleri: Hidrolize edilmiş proteinler saçların en aşağı katmanlarına bile nüfuz ederek, saçlardaki tüm hasarı ve kırıkları onarır. Böylece saçlara daha çarpıcı bir görünüm kazandırır.
 4. Kolay şekil alan saçlar: Keratin saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önler, böylece şekil verilmesini kolaylaştırır ve şeklin daha uzun süre korunmasını sağlar.
 5. Isıya dayanaklı saçlar: Keratin sayesinde saçlar ısıya daha dayanıklı hale gelir.
 6. Kurumayan saçlar: Keratin saçların nem seviyesini korumasına yardımcı olur. İçindeki protein sayesinde saçlar daha sağlıklı ve her zaman nemli kalır.
  Bir başka deyişle, sağlıklı ışıl ışıl parlayan gür saçlar için düzenli olarak keratin bakımı yapmanın avantajları saymakla bitmez. Evinizde kolaylıkla keratin bakımı yapabilir ve saçlarınızı her daim sağlıklı tutabilirsiniz. Liquid Keratin’in evde keratin bakım setleri, bunun için ihtiyacınız olan her şeyi sunacaktır. Keratin maskesinden saf keratin seruma kadar saç bakımı adına her şeyi sunan bu paketlerden birini edinebilirsiniz.

 

Keratin Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Keratin saç yağları yeni yıkanıp kurulanmış saçlara uygulanmalıdır. Oldukça az miktarda yağ uygulamaya dikkat edin, çünkü çok fazla yağ saçlar için zararlı olabilir. Zaten yağ kolaylıkla tüm saça yayılacaktır. Eğer gerekli görürseniz sonradan biraz daha yağ eklenebilirsiniz.

Farklı saç tipleri ve saçların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak keratin yağı farklı şekillerde kullanılmalıdır:

 1. Saçlarınız ince telliyse, keratin yağını saçların uçlarına sürün ve hatta diplere gelmemesine özen gösterin.
 2. Eğer saçlar hafif yağlı yapıdaysa, keratin yağını sadece mercimek büyüklüğünde ufak bir miktarda kullanın ve saç uçlarına sürün.
 3. Kalın telli saçlarınız varsa, keratin yağı biraz daha fazla kullanılabilir, hatta kökten uca sürebilirsiniz.

Keratin yağı kuru saçlara canlılık vermek amacıyla da uygulanabilir. Saçlarınızı ne zaman güçsüz hissederseniz, o zaman saçların ortalarından uçlarına kadar keratinli yağ sürülebilirsiniz. Keratinli yağ uygulandıktan sonra saçlar fazla yağlı gibi görülebilir, ancak endişelenmeyin; çünkü saçların yağı emmesi en az 15 dakika sürecektir.

Keratin yağının saçlara uygulandıktan sonra etkisinin uzun süre devam edebilmesi için Düzleştirici Şampuan kullanmaya başlayın. Zira kalitesiz şampuanlar veya saç kremleri keratinin etkisini azaltıp, yağın besleyiciliğini engelleyebilirler. 

Görsele Tıklayarak Keratin Yağı (50ML) Ürünümüze Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Tuğçe Yılmaz
12 Eylül 2022
Saçlarım için bu yağdan kullanmaya başladım daha bir kaç gün oldu etkisi inanılmaz kuruluk gitti saçımdakiiii çok beğendim

seda sağlam
12 Eylül 2022
Saçlarım inanılmaz kuruydu araştırmalarım sonucu bu ürünü kullanmaya başladım ve saçımı o kadar güzel parlattı ve yumuşattı ki bayıldıımmmm

Ayşe Ceren
27 Ağustos 2021
Set içerisinde kullandım bu ürünü çok beğendim kabaran saçlarımı sakinleştirdi. Kuruluk varsa da saçınızda kullanabilirsiniz

Sema Türk
23 Ağustos 2021
Yıpranmış saçlar için saf keratin birebir olduğunu düşünüyorum. oryalden yanan saçlarım için yaklaşık 2 3 ay kullandım ilk gün ve sonraki günlere doğru değişim o kadar çok belli oluyor ki şükür diyorsunuz. Düzleştirme yapan keratinler de kimyasal oranı çok fazla o yüzden bakım amacıyla kullanmak için tercih edin ettin :)

Alışveriş Sepetim