440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Yanan Saç Düzelir mi?

Yanan Saç Düzelir mi?


Son zamanlarda, yapılan bilimsel çalışmalar ve gelinen olumlu araştırmalar sayesinde, artık ''yanan saça kesin çözüm nedir'', ''yanan saça ne iyi gelir'', ''yanan saç düzelir mi?'' ''yanan saçlara mucize bakım var mı?'' sorusuna ve ''yanan saç'a için en iyi bakım hangisi'' gibi araştırmalarınıza kesin ve net olarak, 'evet yanan saç düzelir, diyoruz. Bunda en önemli pay sahibi, elbette doğal keratin proteinlerinin hasarlı saçların onarımında göstermiş oldukları mükemmel mucizevi etkidir.


Keratinlerin saça yüklenmesi ve sonra hasarlı noktalara kaynaması muhteşemdir. Keratinler çok sert bir protein olmalarına rağmen yapılan uzmanlık çalışmaları ve nano teknoloji desteğiyle, bu mucizevi proteinler, saçta sihirli bir yapılanmaya imza atarlar.
 

Üstelik Yanmış Saç'ı onardıktan sonra, saçta sürekli ve kalıcı olarak tutunması laboratuvar ortamlarında kesin olarak gözlemlenmiştir. Aksi halde, bir işe yaramayacak ve kısa sürede saçı yıkadıkça etkisi de akıp gidecektir. İşte bu sorun da, yapılan derin araştırmalar nihayetinde ortadan kalktı ve artık saç onarımı uzmanların onayı ile kesin olarak gerçekleşti.

Boyadan, Açıcıdan Yanan Saç'a Ne İyi Gelir?
 

1. Saçımızın yıpranarak neredeyse yanmış kadar bir hasarı varsa, işte bu durumda acilen yanmış saça doğal keratin yükleme yapılmasıyla, yanmış saç kolayca anında düzelir.
2. İkinci aşamada ''yanmış saç''ın yapılanması ve yumuşaklık ve ipeksi bir dokunuş için Likid Keratin Maskesi uygulanmalı.
3. Üçüncü aşamada ise durulanmayan ve saçı besleyen, parlatan keratin kremi uygulanarak işlem tamamlanmalı.

 

Aslında saçımız tamamen bu duruma gelmeden önce, işlem gördükçe ve yıprandıkça, saçın ihtiyacı olan yani açıcıdan kaybettiği keratin proteinlerini zamanında erkenden saça yükleyebilsek, elbette saçımızın doğal sağlıklı durumunu sürekli formda tutmuş oluruz.
 

Yanan Saç Düzelir mi?


Ne var ki, piyasada maalesef keratin bakım adı altında saçlarımıza bir sürü kimyasal ürünlerle ve silikon içeren keratin bakımlarıyla güya açıcıdan 'yanan saç' bakımı için birşeyler yapılıyor. Oysa birkaç günlük bakım etkisi olduktan sonra yine saçlar eski haline dönüyor. Fakat doğal, gerçek keratin yüklemesi böyle geçici değil, kalıcı olarak saçı tamir eder. Denizde, havuzda, suda hiç bir yerde ve hiçbir zaman etkisini kaybetmez.
 

Bu bakımdan doğal keratin yüklemeleriyle, brezilya fönünü veya kimyasal keratin bakımlarını birbirinden ayırt etmek şart. Brezilya fönünün asıl amacı saçları düz ve pürüzsüz yapmaktır. Bunu dikkate almak gerekiyor. Yoksa paramız ve zamanımız elbette boşa gidecektir. 
 

Düzleştiriciden, Fönden Yanan Saç'a Bakım Nasıl Olmalı?
 


1. Başta yanmış saç olmak üzere yıpranan saç, kırık saç ve çabuk kopan, zayıf ve ince telli saçlar da kolaylıkla daha iyi bir duruma gelmesi yine onarıcı gerçek keratin ve keratin maskesi ile artık çok kolay.

2. Sadece yatarken saçımıza yüklediğimiz keratinler sabahleyin yapılan bir durulama ile kolaylıkla saça kazandırılabiliyor ve üzerine keratin maske sonrasında keratin saç bakım kremi ile bakım yapılmasıyla saçın dirilmesi sağlanıyor. 

 

 

Yanan Saç Düzelir mi?


Yanmış Saç'a Evde Keratin Bakım Nasıl Yapılır;

 

  1.    Öncelikle yanmış saç organik içerikli keratin şampuanıyla yıkanır ve havluyla kurutulur. 

  2.    Hafif nemli kalan (veya kuru) saça, keratinler eşit şekilde sürülür,

  3.    Açık olarak 15 dk bekletilir, tam kuruduktan sonra saçta isteğe göre 1-2 de kalabilir,

  4.    Ilık suyla durulanır.

  5.    Keratin maske ile 15 dakika bakım yapılır.

  6.    Yanan saç üzerine durulanmayan saçta kalan keratin krem uygulanır ve işlem tamamlanır.

 Gerektiğinde bu işlem 4-5 gün sonra tekrarlanarak, saçların yeteri seviyede keratin ihtiyacı tamamlanır.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Sabahattin ÇETİNTAŞ
07 Haziran 2024
Senelerden beri ürünlerinizin abonesiyim.

Uygar ÜSTÜNTÜRK
19 Ocak 2023
Uzun zamandır Yanan Saç düzelir mi araştırması yapıyorum ve ürünlerinden en memnun kaldığım Liquid Keratin oldu. Açıcıdan yanan saçlarım için Yanan Yıpranan saçlarıma çok iyi geldi onardı saçlarımı

Leyla yılmaz
15 Eylül 2022
az da olsa faydasını gördüm :/

Tuğçe Yılmaz
12 Eylül 2022
saçlarım çok yıpranmıştı bu ürün sayesinde toparladım

27 Haziran 2019
Ilk defa alıcam ama korkarak

25 Haziran 2019
makaleyi okuyup biraz da para biriktirip sipariş verdim sadece şimdiye kadar kuaförlere ödediğim paraya üzülüyorum saçlarımı ilk defa böylesine canlı böylesine güçlü görüyorum ben ve saçlarım sana minnetarız sevgili liquid çok teşekkürler

06 Mayıs 2019
Yanan saçlarım için liquid keratin ürünlerini kullandım gerçekten baya başarılılar yıpranmış ve yanan saçları düzeltmede

Alışveriş Sepetim