440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Renkleri » Saç Parlatma

Saç Parlatma

Saç parlatma için iki yöntem takip edilebilir. Bunlardan birincisi evde yapılan doğal ya da bitkisel saç bakım kürleridir. Bu tür uygulamalar saçlara kesinlikle kalıcı bir etki sağlayamaz ancak birkaç gün ya da en fazla bir iki hafta etkisini gösterebilir.

Saç parlatmak için yapılan bu uygulama sürekli olarak tekrar etmek gerekir ve çok zahmetlidir. Bu tür uygulamaları yapan kadınlar bunu çok iyi bilirler fakat kuaförlerde yapılan bazı bakımlar daha uzun süre dayanabilir. Ne var ki kuaförlerde yapılan saç maskeleri, serum ve kremler, sentetik ve silikon içerikli olduğu için ve bir parça kimyasal madde kullanıldığından saça zarar verme ihtimali olabilir.

Bundan dolayı kalıcılık etkileri de öyle çok uzun süreli olarak düşünülmemelidir. Bazı saç bakımları 3 veya 4 gün bazı saç bakımları da bir hafta sürebilir ve kalıcı olabilir. Bunun dışında saç parlatma için yapılacak en iyi saç bakım saf keratin ve doğal keratin protein yüklemesidir.

Saçlarımızda derilerimizde ve tırnaklarımızda keratin adını verdiğimiz proteinler bulunmaktadır. Saçlara uygulanan oryal, ombre, boya, fön, maşa, pres gibi kimyasal ve ısı işlemleri sonucunda saçlar keratin kaybına uğrayarak saçlarınız yıpranarak mat bir görüntü oluşur. Bunun için mat saçlara keratin yüklemesi yapılması  saç parlatmada  büyük önem arz etmektedir.

Saç Parlatmak İçin

Parlak saç iki türlü olur; Bunlardan birincisi doğuştan gelen, diğeri saçın yapısından kaynaklanan bir parlamadır. "Saç parlatmak" için kullanılan bazen bitkisel bazen de kozmetik tabanlı ürünlerin vermiş olduğu etkilerle parlak saç elde etme imkanı doğar. Genellikle doğuştan kaynaklanan mat saçlarda, parlak saç özlemi çok fazla olur. Bunun maalesef hiçbir çaresi bulunmuyor. Tek yapılacak şey her gün saça çeşitli bitkisel ya da kozmetik kaynaklı ürünlerin saçımızın yapısına ve bütçemize uygun bir şekilde kaliteli ürünler tercih ederek bu bakımı sağlamaktır.Saç parlatma

Diğer tür mat saçlar, işlem gören saçlardan kaynaklanır. Bunlarda evde yapılan bitkisel ve doğal bakımlarla ya da kozmetik mağazalarından alınan sentetik içerikli ürünlerle asla mümkün değildir. Belki birkaç günlük etkisi olmakla birlikte sürekli ve hergün bakım yapmayı gerektirir. Mat saçları parlatmak için kalıcı çözüm isteyenlere doğal keratin yüklemesini tavsiye ederiz. Zira keratinler saçı pürüzsüz hale getirerek hem güçlendirir hem parlamasına yardımcı olur.

Saç Parlatıcı Spreyler

Saç parlatıcı spreyler, kullanımı bakımından çok pratik olmaları her zaman işimize yarıyor. Zamanı kısıtlı olan ve kaba tabiriyle saç bakımına önem veren kimseler için saç parlatıcı sprey kullanmak oldukça mantıklı oluyor. Aslında saç parlatıcı spreylerin temelinde, saç kremi formülü yatar, kullanım kolaylığı bakımından saç parlatıcı sprey kullanmak daha kolay oluyor. Saçta ağırlık yapmasa bile saç parlatıcı sprey kullanmak için yeterli bir sebep oluyor. 

Saç parlatmak amacıyla kullanılan spreyler saçınıza sadece anlık parlaklık katmaktadır. Oysaki saçlarınızdaki parlaklıkların daha kalıcı hale getirebilmek için saçlara keratin yüklemesi bu konuda çok önem arz etmektedir. Keratin saçınızı sararak bir kalkan görevi görür. Bu nedenle saçlarınızı hem korur hemde parlak bir görünümde olmasını sağlar.

 Saç Parlatmak İçin Ne Yapmalı?

Saç parlatmak için ne yapmalı sorusunun en güzel cevabı. Önce kendimize ve saçımıza bakmamızdır.  Eğer saçımızda mat ve soluk bir görüntü varsa ve bu doğuştansa her sabah kalktığımızda saçımıza uygun ürünleri kullanarak saçımızın daha parlak gözükmesini sağlayabiliriz. Bunun için bitkisel yağlar tercih edilebilir. Kozmetik ürünler kullanılabilir, saç spreyleri tercih edilebilir.

 

Fakat saçlarımızdaki matlık eğer daha sonradan saçımızın yıpranmasından kaynaklanıyorsa bu durumda yine yukarıda bahsettiğimiz gibi çeşitli bitkisel ve kozmetik ürünler kullanılabiliyor. Ancak bunlar saçı tamir etmiyor sadece günü kurtarıyor.

Eğer saçınızı parlatarak eski sağlıklı güzel görünümüne kalıcı ve kesin çözüm bulmak isterseniz, saçınıza saf keratin protein yüklemeniz gerekiyor. Bu saç üzerinde yapılan bir kaplama gibi, mükemmel bir işlem diyebiliriz. Adeta saçı pürüzsüz hale getiren bir yöntem, artık saçınız pürüzsüz olduktan sonra ışığı gördüğü anda parlaklığını anında gösterecektir.

Parlak Saç İçin Ne Yapmalı?

En istenmeyen durumlardan biri de insanın saçların doğuştan mat ve soluk gözükmesidir Gerçekten bu durum insanı yıpratan bir konu. Ama her şeyin bir çaresi var kendini sevenler için, bakım yapmayı sevenler için o kadar büyük problem olmuyor. Eğer saçınızda kullandığınız şampuanı, organik keratin içerikli şampuanlardan tercih ederseniz, saçınıza bol bol nem toplarsınız. Arkasından yine keratin içerikli krem kullanırsanız, bir kat daha saçınız parlayacaktır.

Saç parlatma

Haftada bir kez keratin maskesini kullanmak, hem yumuşaklık hem parlaklık hem de ipeksi bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Bunun dışında saçınızda yıpranma varsa, saçınıza birkaç kat daha doğal protein yükleyebilirsiniz. Daha sonrasında keratin yağı ile saçınıza nem depolayabilirsiniz. Hatta saçınızı yıkamadığınız günlerde saçınıza günlük bir bakım için çilekli nem(fön) sütünü kullanabilirsiniz.

Saç Parlatan Maskeler

Saç keratin maskesi deyince aklımıza iki türlü bakım geliyor. Birçok bayan gerek doğal olması bakımından gerek ucuzluğu söz konusu olduğundan evde saçkeratin maskesi hazırlayabilir. Özellikle yumurta, bal, süt, zeytinyağı ve mayonez maskesi gibi karışımlar, saç parlatma maskesi olarak işe yarıyor.

Fakat sürekli bu işten üşenenler için bir çıkış yolu olabilir, zamanı olmayan ve çalışan kadınlar için pek tavsiye edilmeyen bir yöntemdir. Bir diğeri kozmetik formüllü olan saç parlatma maskeleridir. Bunlar içerisinde en güzeli, saç parlatan keratin maskesi diye düşünüyoruz. Çünkü hem saçı yapılandırıyor, hem yumuşatıyor, hem de ipeksi bir dokunuş veriyor.

Saç Parlatma Ürünleri

Saç parlatıcı krem ve maskeler aslında görünüşte birbirine benzer yapı ve formül itibarıyla.Fakat sonuçları bakımından birbirine pek benzemezler. Örneğin krem daha çok saçları açmak için tercih edilen bir yöntemdir. Genellikle saçları yumuşatmak için tercih edilir, fakat ilk etapta karışık ve dolaşık düğümlenen saçları açmak için kullanılır

Saç maskelerine gelince bunlar daha çok kuru, sert ve mat bir görüntüye sahip olan saçların, özellikle çok fazla işlem gördükten sonra yapısı bozulan ve sertleşen saçların yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazanması için uygulanır. Yani saçı açmak için tercih edilmese bile yine saçın açılmasına yardımcı oluyor. Daha açık şekilde bahsetmek gerekirse saç maskesi daha çok sert saçları yumuşatmak, kremler ise saçı açmak için kullanılır. Saç Parlatma Ürünleri

Fakat her ikisi bir diğerinin görevini bir parça da olsa yerine getiriyor. Saç maskeleri genellikle saçta en az 10 dakika kadar bekletilmeli sonra durulanması gerekiyor. Saç kremleri ise banyoda sürdükten hemen sonra ılık su ile durulanması yeterli oluyor.

Beklemeye gerek kalmıyor. Son zamanlarda saçta kalan ve durulanmayan saç bakım kremleri göze çarpıyor. Bunlarda en önemli özellik, saçlarda ağırlık yapmamasıdır. Eğer saçlarda en ufak bir ağırlık yaparsa tercih edilmiyor. Saç parlatma amacıyla yapacağınız keratin yüklemesi işlemi ile saçlarınız daha parlak ve canlı görünecektir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Sema Türk
23 Ağustos 2021
saçlarım açıcıdan zarar görmüştü bakım yapak için hem internetten hem de kozmetik mağazalarından çok araştırma yaptım liquid keratinini abartıldığını düşünerek kullanmaktan da alıkoyamadım kendimi ama öyle değilmiş kısa sürede saçımı toparladı ve canlılık kazandırdı pişman olmazsınız kullanabilirsiniz

04 Mayıs 2019
Saçlarım üst üste boya ve ombre sebebiyle çok kurudu sertlik ve mat bir görüntüye büründü. Eski canlılığı parlaklığı hiç kalmadı. Saç diplerim yoğun ancak uçlara doğru iyice seyrekleşti cansızlaştı ve kuru. Acaba hangi ürünü kullanmam gerekiyor

04 Mayıs 2019
Saç parlatma ile ilgili bilgilendirdiğiniz için çok teşşekür ederim. Kuru mat sert saç setinizden sipariş verdim. Umarım diğer kullananlar gibi bende memnun kalırım

03 Mayıs 2019
İlk başta tereddüt etmiştim ama kullanınca etkisini gördüm. Tavsiye ederim.

Alışveriş Sepetim