Saç Kırıklarına Keratinli Çözüm...
Saç Kırıklarına Çözüm
Saç kırıklarının iki önemli nedeni vardır.
  • Biri: Dış etkenlerin  (perma,fön, boya, röfle vb sebeplerle ) sebep olduğu yıpranmışlık. 
  • İkincisi: Saç köklerindeki zayıflık. Bu iki olumsuz etken saçınızda mevcutsa, saç kırıklarıyla başınız dertte demektir. Saç köklerinden gelen güçsüzlüğü gidermek için, saç diplerini bitkisel ürünlerle besleyerek desteklediğinizde;

Saç kırıkları ve kuruluğu azalır,

Saçlar daha hızlı uzar,

Saç dökülmesi azalır.

Düzleştirme, fön, boya, röfle, oryal gibi sert uygulamalardan kaynaklanan, saç kırıklarını tamir etmek için, şu anda dünyada üç yöntem uygulanmaktadır.

  1. Sentetik tabanlı krem ve maskelerdir. Bunlar yıpranmış saça anlık iyi bir his verirler, ancak saçta tutunma kabiliyetleri yoktur, yıkandıklarında suyla birlikte akar giderler. Bu sebeple yıpranmış ve kırık saçları onaramazlar. Suyla akmayan ve saçta kalan sentetikler ise, saçlarda matlık oluşmasına sebep olur.
  2. Argan yağı, hint yağı, yumurta, bal gibi malzemelerle yapılan doğal maskelerdir. Bunlar sert saçları  yumuşatır ve parlatırlar. Ancak bunların da, saç kırıklarını kalıcı olarak tedavi etme yetenekleri yoktur. 
  3. Tartışmasız en iyisi; sıvı keratinlerdir. Liquid Keratin Serumu sayesinde, saç kırıklarını kestirmek zorunda kalmadan rahatlıkla tamir edebilirsiniz. Çünkü saçınıza yüklediğiniz keratinler, kırık saçların derinliklerine girerek, kemiksi bir kaynak yaparlar ve kırık saçları kolaylıkla onarırlar. Sürekli saç kırıklarıyla uğraşmazsınız.
---Keratin Serumuna ulaşmak için resme tıklayınız--

İşin diğer önemli bir yönü de, yapılan bilimsel araştırmalar ve klinik testlerde de keratinler, saç kırıklarını onaran en başarılı ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak ne var ki, keratin içeren her ürün, istenilen sonucu vermez. Çünkü keratin oranı çok az olması, veya sentetik ve kimyasal katkı içermesi, faydadan çok zarar verir. Buna çok dikkat etmek gerekir. Aradaki farkı anlamanın en iyi yolu, keratinli ürünün kırık saçlara vereceği anlık etkisine değil de, kalıcı etkisine önem vermek gereklidir.

İşte Liquid Keratin Serumu ve Keratin yağı, şüphesiz sizlere en saf keratin bakımını sunduğundan, kalıcı etkisini, saç kırıklarınızın kısa sürede giderilmesiyle görebilirsiniz.

Not: Şampuana ulaşmakiçin resme tıklayınız

Saç Kırıklarının Dış Etkenli Sebepleri;

Eğer saçlarınız zaten kökten güçsüz ise,  bir de saçınıza uyguladığınız aşırı ısı, fön ve düzleştiriciler saçın nemini iyice azaltarak saçlardaki kurumayı arttırdığı gibi; saç boyaları, röfle ve oryal gibi saça uygulanan bir çok kimyasal ürünler de, saçın öz yapısına zarar vererek, saçların kurumasına sebep olurlar. Kuru saçların kırılması ve kopması ise, çok daha kolay olur.

Saçtaki Kırıkları Önlemek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Sebepleri ne olursa olsun, saçlardaki kırıklardan kurtulmanın çaresi üçtür;

  1. Kökten saçları güçlendirmek için Liquid Keratin Saç Derisi Bakım Yağını kullanmak şarttır.
  2. Saç yüzeyindeki saç kırıklarını tamir etmek için Liquid Keratin Serumunu kullanmak gerekmektedir.
  3. Gelecekteki saç kırıklarını önlemek için, Liquid Keratin Yağını kullanarak, saçların direncini ve nemini arttırmanız şarttır.

Yorum

destek.png