440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Kırıklarına Çözüm

Saç Kırıklarına Çözüm

Saç kırıklarının iki önemli nedeni vardır.

1 - Dış etkenlerin (perma,fön, boya, röfle vb sebeplerle ) sebep olduğu yıpranmışlık.

2 - Saç köklerindeki zayıflık. Bu iki olumsuz etken saçınızda mevcutsa, saç kırıklarıyla başınız dertte demektir.

Saç köklerinden gelen güçsüzlüğü gidermek için, saç diplerini bitkisel ürünlerle besleyerek desteklediğinizde; 

  1. Saç kırıkları ve kuruluğu azalır,
  2. Saçlar daha hızlı uzar,
  3. Saç dökülmesi azalır.

Düzleştirme, fön, boya, röfle, oryal gibi sert uygulamalardan kaynaklanan, saç kırıklarını tamir etmek için, şu anda dünyada üç yöntem uygulanmaktadır.

Sentetik tabanlı krem ve maskelerdir. Bunlar yıpranmış saça anlık iyi bir his verirler, ancak saçta tutunma kabiliyetleri yoktur, yıkandıklarında suyla birlikte akar giderler. Bu sebeple yıpranmış ve kırık saçları onaramazlar. Suyla akmayan ve saçta kalan sentetikler ise, saçlarda matlık oluşmasına sebep olur.

Argan yağı, hint yağı, yumurta, bal gibi malzemelerle yapılan doğal maskelerdir. Bunlar sert saçları  yumuşatır ve parlatırlar. Ancak bunların da, saç kırıklarını kalıcı olarak tedavi etme yetenekleri yoktur. 

Tartışmasız en iyisi; sıvı keratinlerdir. Liquid Keratin Serumu sayesinde, saç kırıklarını kestirmek zorunda kalmadan rahatlıkla tamir edebilirsiniz. Çünkü saçınıza yüklediğiniz keratinler, kırık saçların derinliklerine girerek, kemiksi bir kaynak yaparlar ve kırık saçları kolaylıkla onarırlar. Sürekli saç kırıklarıyla uğraşmazsınız.

İşin diğer önemli bir yönü de, yapılan bilimsel araştırmalar ve klinik testlerde de keratinler, saç kırıklarını onaran en başarılı ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ancak ne var ki, keratin içeren her ürün, istenilen sonucu vermez. Çünkü keratin oranı çok az olması, veya sentetik ve kimyasal katkı içermesi, faydadan çok zarar verir. Buna çok dikkat etmek gerekir. Aradaki farkı anlamanın en iyi yolu, keratinli ürünün kırık saçlara vereceği anlık etkisine değil de, kalıcı etkisine önem vermek gereklidir.

İşte Liquid Keratin Serumu ve Keratin yağı, şüphesiz sizlere en saf keratin bakımını sunduğundan, kalıcı etkisini, saç kırıklarınızın kısa sürede giderilmesiyle görebilirsiniz.

 

Saç Kırıklarına ÇözümSaç Kırıklarının Dış Etkenli Sebepleri

Eğer saçlarınız zaten kökten güçsüz ise,  bir de saçınıza uyguladığınız aşırı ısı, fön ve düzleştiriciler saçın nemini iyice azaltarak saçlardaki kurumayı arttırdığı gibi; saç boyaları, röfle ve oryal gibi saça uygulanan bir çok kimyasal ürünler de, saçın öz yapısına zarar vererek, saçların kurumasına sebep olurlar. Kuru saçların kırılması ve kopması ise, çok daha kolay olur.

Saçtaki Kırıkları Önlemek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sebepleri ne olursa olsun, saçlardaki kırıklardan kurtulmanın çaresi üçtür;

Kökten saçları güçlendirmek için Liquid Keratin Saç Derisi Bakım Yağını kullanmak şarttır.

Saç yüzeyindeki saç kırıklarını tamir etmek için Liquid Keratin Serumunu kullanmak gerekmektedir.

Gelecekteki saç kırıklarını önlemek içinLiquid Keratin Yağını kullanarak saçların direncini ve nemini arttırmanız şarttır.

 

Saç Kırıklarını Gidermek İçin Keratin Nasıl Yüklenir?

Saçlara uygulanan boya, düzleştirme, röfle, açıcı, perma ve ısı işlemleri sonucunda saçlarımız zamanla deforme olur, yıpranır ve saçlarda kırıklar oluşur. Saçlarda oluşan kırıklar için saçlarınıza keratin yüklemesi yaparak hasarlı saçlarınızı onarabilirsiniz. Peki saç kırıklarını gidermek için  keratin nasıl yüklenir?

Saç Kırıklarına Çözüm

Saçlarınızda daha etkili bir değişim görebilmeniz için öncelikle Liquid Keratin Şampuanla saçlarınızı iki defa yıkayın daha sonra saçlarınızı havluyla kurutun. Sonra Liquid Keratin Serumunu saç dipleri hariç saçınızın her yerine boya yapar gibi sürün. Ve saçınızdaki keratin serum kuruyuncaya kadar  beş dakikada bir  saçlarınızı seyrek dişli tarakla tarayınız.

Saçlarınızın düz bir şekilde kurumasına özen gösteriniz.  Kuruyan saçlarınızı ılık suyla durulayın.  Saçınızdaki fazla suyu aldıktan sonra saçınıza Liquid Keratin Maske uygulaması yapınız.

Yapılan işlemlerden daha etkili bir sonuç almak için saçınıza Liquid keratin krem uygulaması yapabilirsiniz. Saçlarınız için keratin yüklemede en iyi zaman aralığı  üç günde bir yapılmasıdır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim