440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Ombreli Saç Bakımı

Ombreli Saç Bakımı

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza ombreli saç bakımı nasıl yapılır, ombreden yanan saç nasıl olur ve ombreden yanan saç tedavisi nasıl yapılır gibi konular hakkında bilgiler vereceğiz. 

Ombreli saç bakımı için kökten saç bakımının gerekli olduğunu sizlerde biliyorsunuz. Fakat bu bakımı eksik yapıyoruz. Obreli saç bakımı, kök büyüme sorununuz için mükemmel bir çözüm olup az bakım gerektirir. Saçta bitirdiğiniz yerler, düzenli olarak bir renk atışına ihtiyaç duyar, yani kökleriniz olduğu gibi kendi renginde kalır.

Ombreli saç bakımında bir kez yaptırdıktan sonra saçınız tekrardan bakıma ihtiyaç duyacaktır. Onun için bazı saç bakım kurallarını takip etmeniz gerekiyor.

Ombreli saçta boya saç derisine temas etmediği için saç dipleri daha az zarar görecektir. Ancak, özellikle saç diplerini ağarttığınızda, saç uçları büyük ölçüde hasar görebilir. Size doğru ombre ve ombreli saç bakımı hakkında ip uçları vermek için buradayız.

 

1.Saçınızı Haftada 2-3 Kez Yıkayın;

Ombreli saçlarınızı haftada en fazla 2-3 kez yıkayın, çünkü doğal yağların saçlarınızdan sıyrılıp gitmesi saçlarınızın çok kuru görünmesine neden olabilir.

Saçlarınız yağlıysa eğer saçınızı temizlemek için kuru şampuan tercih edin. Saç uçlarınızı beslemek ve saçınızın gerekli besin kaynaklarını almasını sağlamak için Liquid Keratin Şampuanı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ombreli Saç Bakımı

2. Nemli Tutun;

Tıpkı boyalı saçlar gibi ombreli saçlarınız da kuru ve kırılgan olma eğilimindedir. Bu nedenle saçlarınızın sağlıklı olması için saçlarınızı düzenli olarak nemlendirmek çok önemlidir. Saç uçlarınıza daha fazla keratin saç kremi uygulayın ve durulamadan önce  2-5 dakika bekleyin. Haftada bir kez keratin saç maskesi yapın. Saçlarınızı nemlendirmek için keratin yağı kullanın. Yine hindistan cevizi yağı da en iyi nemlendirici saç bakımından biridir. Bu ürünler hasarlı ve kuru ombre tüylerini yenilemek için çalışırlar.

3. Isı ve Şekillendirme Araçlarından Kaçının;

Darbeli kurutucular, kıvrımlı ütüler ve düz demirler güzellik randevularımızı kolaylaştırmakla birlikte saçta kırılma, hasar ve kurumaya neden olur. Düzenli olarak kullanıldığında, ısı şekillendirme araçları ombreli saçları donuk ve sağlıksız hale getirir. Saçınızı ısı olmadan kıvırmak veya düzeltmek için pekçok kolay yol vardır. Yaratıcı olun veya çevrimiçi bazı ipuçlarını kontrol edin.

Ombreli Saç Bakımı

4. Bir Öneri: Limon Suyu

Saç uzunluğuna bağlı olarak, 1-3 adet limonun suyu, sarı saçlarınızın daha uzun süre sarışın kalmasını sağlama da yardımcı olur. Saç hasarını önlemek ve saç diplerinizi nemlendirmek için limonunuza biraz bal ilave edin. Bu bitkisel çözümlerin her gün veya 2 günde bir tekraranması gerekmektedir. Keratin bakım ürünleri kalıcı ve uzun süreli bakım yapmanızı sağlayacaktır. 

Ombre saçların hiç bitmeyecek trend eğilimi vardır. Stilistler onu seviyor, yıldızlar onu seviyor, blog yazarları onu seviyor, zengin kadınlar onu seviyor ve bildiğim birçok dergi editörü şimdiye kadar ki en iyi saç trendlerinden birinin obreli saçlar olduğunu iddia ediyor.

Ombreli saçların çoğu diğer saç eğilimlerinin aksine, evde yapılması kolaydır.

Çok fazla para, zaman ve emek harcamadan saçınızı denemenizi sağlar. Artı, görünüşünüzü kolayca değiştirebilir veya ciddi bir değişiklik yapmadan eski haline gidebilirsiniz.

Sıkıldınız artık ombreli saç istemiyorsanız, istediğiniz rengi elde etmek için uçları kesmeniz veya onları boyamanız yeterli olmaktadır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim