200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Şampuanın Faydaları Nelerdir ?

Keratin Şampuanın Faydaları Nelerdir ?

 

Saçın temel yapı taşı olan bu koruyucu ve güçlü protein tam da bu nedenle saç bakımı için en etkili madde. Saç sağlığını korumak, saçlarınızı güçlendirmek ve sağlıkla parlamasını sağlamak için aslında tek yapmanız gereken düzenli bir şekilde kertainşampuanı kullanmak. Alışkanlıklarınızı değiştirip keratin şampuan kullanmaya başlamadan önce keratin şampuan nedir, keratin şampuanın faydaları nelerdir, keratin şampuan nasıl kullanılır detaylıca öğrenmeniz gerek. O halde okumaya devam?

Keratin Şampuan Nedir?

Keratin sadece insanlarda değil hayvanlarda da bulunur. Keratin bakım konusunda biz insanlar bazı hayvanların tüy, boynuz ve yünlerinden elde edilen keratinleri kullanırız. Hayvanların boynuz ve tüylerinden elde edilen saf keratin ve saç bakımı ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Keratin saçın temel yapı taşı olduğundan, keratin içerikli ürünler, takviyeler ve saç bakımı uygulamalarının saçları güçlendirdiği ve daha sağlıklı hale getirdiği bilinmektedir. Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için keratin mucizeler yaratabilir. İnce telli saç keratin ile beslenip kalınlaşarak daha dolgun bir yapıya sahip olabilir. Perma, düzleştirici gibi saçı zorlayan işlemlerle yıpranmış saç veya kimyasallar içeren işlemlerle yanmış saç için en etkili tedavi yöntemi yine keratindir. Saça düzenli olarak keratin bakımı uygulamanın en kolay, en uygun ve en etkili yolu ise keratin şampuan kullanmaktır!

Keratin Şampuanın Faydala

Saçların keratin bakımından önceki durumuna, ince telli ya da kalın telli saçlara sahip olunup olunmamasına ve ne tür bir keratin uygulaması yapıldığına bağlı olarak keratin farklı kişilerde farklı etkiler gösterebiliyor. Yine de sonuçlar her zaman pozitif oluyor; daha yumuşak daha dayanıklı ve daha sağlıklı saçlar! Peki keratin bunu nasıl yapıyor?

Keratin saç tellerini oluşturan ve onları kaplayan hücreleri yatıştırmayı sağlar. Saç derisini oluşturan hücre tabakaları keratini içine çeker ve böylece, saçlar daha hacimli ve parlak görünüme kavuşur.  Ayrıca keratinin kıvırcık saçları daha az kabarık yaptığı, saçlara şekil vermeyi kolaylaştırdığı ve daha düz bir görünüme imkân sağladığı da bir gerçek. Eğer kıvırcık saçlarla baş etme konusunda sorun yaşıyorsanız şampuan dışında keratin içeren saç bakımı alternatiflerini de deneyebilirsiniz.

Keratin Serumları, Keratin Şampuanları ve Keratin Saç Kremleri

Keratin serumları, şampuanları ve saç kremleri gibi ürünler saçları yıpranmaya karşı daha dayanıklı yapar ve düzleşme ve boyama gibi işlemlerden dolayı kurumuş ve yıpranmış olan saçları tamir eder. Bu tarz ürünleri satın alırken saf keratin içerikli olanları tercih etmenizi öneririz. Liquid Keratin, saf keratin içeren çok çeşitli saç bakım ürünleri ile size her anlamda yardımcı olabilir. İnce telli saç bakımı, röfleli saç bakımı, yıpranmış saç bakımı, yanmış saç bakımı, kuru ve mat saç bakımı için ayrı ayrı geliştirilen bakım setleri ile Liquid Keratin ürünleri, evde kolayca saçlarınızı canlandırmanıza yardımcı olur.

Keratin İçerikli Takviyeler

Sağlıklı gıda ürünleri satan dükkânların pek çoğunda keratin içeren takviye ürünleri toz ve kapsül halinde bulabilirsiniz. Saç bakım ürünleri ile saça dışarıdan keratin yüklemek yerine takviye edici gıdalarla da keratin yardımı almanız mümkün. Ancak bu konuda dikkatli olmakta fayda var! Çünkü bu ürünlerin fazla kullanımı sağlığınız için risk oluşturabilir ve vücutda fazla protein oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle, saçınıza keratin bakımı yapmanın en mantıklı ve en etkili yolu yine saç bakım ürünleri kullanmaktan geçmeketedir.

Kısacası, keratin şampuanı başta olmak üzere, saç için özel olarak geliştirilmiş bakım ürünlerini kullanmak her zaman için faydalıdır. Keratinin şampuan veya serum ile saç derisine yedirilmesi ile saçlarınıza daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırmak mümkün! Keratin bakımı süreklilik arz ettiği zaman çok daha etkilidir. O nedenle, serum, sprey ya da takviye gibi ürünler yerine keratin şampuana güvenin. Zira saçınızı düzenli olarak yıkamayı asla unutmazsınız, fakat diğer ürünlerin kullanımını aksatabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Tuğçe Yılmaz
12 Eylül 2022
cansız ve kuru saçlarınız varsa deneyin saçlarımı toparladı resmen sülfat ve tuz içermemeside benim ilk tercihimdi zaten...herkese öneriyorum

Seda Yaman
02 Ağustos 2021
keratin şampuanı bildiğiniz deva deva. Saçımdaki dökülmeyi azalttı ayrıca yağlanma eskisi kadar sık olmuyor çok beğenerek saç kremiyle birlikte kullanıyorum. Sülfat ve tuz içermemesi en önemli artısı kesinlikle öneriyorum

Alışveriş Sepetim