440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Bakımı Nedir?

Keratin Bakımı Nedir?

Siz değerli okuyucularımıza bu makalede keratin bakımı nedir? Evde keratin bakımı nasıl yapılır ? hakkındaki soruları cevaplayacağız.

''Keratin bakımı nedir'' denildiğinde ilk akla gelen; saçı yapılandıran, güçlendiren ve sağlıklı hale getiren bir saç bakım şekli akla geldiği halde, maalesef işin aslı hiç de öyle bir sonuç vermiyor.

Çünkü keratin bakımla hiç ilgisi olmayan sentetik ve kimyasal ürünlere de keratin bakımı adı veriliyor.

Bunu da bu sentetik ürünlere çok az bir miktarda keratin ilave ederek, keratin bakımı adı verilerek yanıltıcı bir yöntem izleniyor. Oysa doğal keratin yüklemesi sayesinde saçlar her seansta diriliyor, adım adım güçlenerek eski sağlığına kavuşuyor. 

İçeriğinde hiçbir kimyasal madde olmayan saf ve katkısız Liquid Keratin ile kendiniz evde de keratin bakımı yapabilirsiniz. Bu oldukça kolay bir yöntemdir.

Önce saf keratin proteinleri içeren keratin serumunu yatmadan önce saçınıza sürüyorsunuz, sabahları duruluyorsunuz, üzerine keratin saç maskesiyle bakım yaparak durulayıp son derece parlak ve onarılmış saçlara kavuşuyorsunuz. 

Tabi burada dikkat edilmesi gereken nokta, her saç aynı oranda aynı zamanda yapılanması mümkün olmuyor. Mutlaka bir kaç seans daha uygulamak gerekiyor. Saf keratin ile yapılan saç bakımı yıpranmış, yanmış, işlemden geçmiş saçlar için mükemmel sonuçlar doğuruyor. Keratin Bakımı Nedir?

Keratin bakımı, esas olarak saçlara saf keratin yüklenmesinden ibarettir. En iyi keratin bakım ise, sıvı keratinlerle yapılır. Sıvı keratin, saçlara masaj yapılarak sürülür ve bir süre beklenerek suyun buharlaşması sağlanır.

Daha sonra geriye kalan mikro düzeydeki keratin proteinleri iyice kurudukça, saçın hasarlı ve kırık noktalarında kendiliğinden kaynarlar. Yani bir nevi enjekte olurlar. Böylece keratinler, saçlarınızı yıkadıkça suyla birlikte akarak gitmezler.

Kırıkları kalıcı olarak onarması bakımından önem arz ederler. Keratinin bu gibi yüksek faydalarından dolayı, diğer saç bakımlarıyla kıyaslanamayacak kadar arada uzun bir mesafe oluşur.

Diğer bütün saç bakımlar saçlarda belli bir süre etkisini gösterirken, keratin bakımı etkisi süreklilik gösterir. Kalıcı etkiyle beraber maliyet açısında da büyük bir avantaj sağlamış olursunuz.

 

Keratin Bakımı Nedir?

Evde Keratin Bakım Nasıl Yapılır?

Yıpranmış, yanmış ve kırık saçlarınız için saç uzmanları tarafından saça keratin bakım yapılmasını önermektedir. Bu sebepten dolayı olarak saç problemi yaşayan kullanıcıların en çok merak ettiği konular Saç bakımı için ''keratin bakım nedir, Evde keratin bakımı nasıl yapılır?'' Olmaktadır.

Saçlara keratin bakım yapılırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri ; keratinlerin, kuru ve temiz saça uygulanması gerektiğini unutmamaktadır. Saçların kuru ve temiz olmaması keratin maddesinin daha derine ulaşmasını engeller ve keratinin saça tutunmasını zorlaştırabilir.

Keratin bakım yapımında diğer önemli bir konu ise keratinlerin saça yedirilmesidir. Saça uygulanan keratini en az 20 – 30 dk bekleterek saçın keratini emmesi sağlanır.

Keratinlerin kuruması sağlandıktan sonra isteğinize göre şampuan ya da ılık su ile saçınızı durulayınız. Saça krem veya maske uygulayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Vildan S.
05 Aralık 2018
Keratin bakım yaptırmayı düşündüğüm için araştırıyordum çok yardımcı oldunuz bana ürünlerden de çok memnun kaldım.

Alışveriş Sepetim