440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır, Avantajları Nelerdir?

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır, Avantajları Nelerdir?

yerine, Kuaför salonlarında keratin bakım yaptırmak elbette bütçesi uygun olan bayanlar bakımından bir sorun teşkil etmiyor. Ancak ne yazık ki, birçoğumuz saç boyasına zorlukla belli bir bütçe ayırabiliyoruz. Bu bakımdan kendimiz evde keratin bakımı yapmalıyız ki,  yanan veya yıpranan saçlarımızı onarmış olalım.

Burada dikkat edilmesi gereken bir konu da, kullanacağımız keratin ürününün kimyasal içerikli olmaması, doğal saf keratin olması ve daha da önemlisi kalıcı bir etkiye sahip olması, yıkandıkça ve deniz havuz suyunda ve şampuanla etkisini kaybetmemesi gerekiyor.

O halde öncelikle kendimize patentli ve çok güvenli bir keratin bakım ürünü bulmak zorundayız, yoksa hem ürüne boşuna para harcamak hem de zamanımıza yazık olacak. Bu bakımdan doğal keratin içeren bir keratin bakım serumu bulmak, işin en önemli kısmı oluyor.

Şimdi sizlere evde keratin bakımı nasıl yapılır ve zararları var mıdır, hangi markaları tercih etmeliyim ve öncelikle adım adım evde keratin bakımının uygulanışını sizlerle paylaşacağım.

Evde Keratin Bakımı Nasıl Uygulanır?

1 - Saçımızı doğal veya organik bir şampuanla ve sıcak suyla iki defa yıkayarak kozmetik kalıntılarından arındırıyoruz. Havluyla iyice kurutuyoruz. Kurutma makinasıyla da kurutabiliriz.

2 - Kuruttuğumuz saçımıza evde keratin bakımı ve yüklemesi yapmak için sıvı keratin serumunu boya yapar gibi parmak uçlarımızla veya bir sprey şişe yardımıyla sıkarak dipler hariç saça yediriyoruz. 

3 - Sabahleyin ılık suyla durulayıp yıpranmış saça 10 dakikalık özel keratin maske yapıp ılık suyla da duruladıktan ve kaba suyunu aldıktan sonra, saçta kalan keratin bakım kremini uyguluyoruz. Saçımıza istediğimiz bir şekli vererek saçı çok yormadan hafif bir fön çekerek işlemi tamamlıyoruz.

Tabi bu işlemi ilk zaman haftada bir kaç defa daha sonra ayda bir kez yapıyoruz ki, saçımızın tam olarak yapılanması bakımından seanslara dikkat edilmesi önemli.

Saçımız tamamen yapılanınca keratin bakımını 3 veya 6 ayda bir aralıklarla uyguluyoruz.

 

Evde Keratin Bakımı İle Evde Keratin Yükleme Uygulaması Arasındaki Farklar Nelerdir?

 

 

Keratin yüklemesi, keratin bakımı veya saç bakımının yeni jenerasyonda kullanılan ismidir diyebiliriz. Ya da saç bakımının daha gelişmiş bir ifadesidir.

Özellikle, yıpranmış saçlarda daha özel bir saç bakım şeklidir. Keratin yükleme kuaförlerde sıkça yapılmasına karşılık asla kesin sonuç vermez ve etkisi geçicidir, yani bir kaç hafta sonra etkisini kaybeder. Eğer düzleştirme ile yapılan bir keratin yüklemesi ise çok daha tehlikelidir. Ve saçınıza yüksek ısı ve çok sıcak fön ve göz yakacak kadar kimyasal madde uygulanıyorsa aman dikkat deriz. Bu işlem saçınız yakabilir. 

Ancak Liquid Keratin Evde Keratin Yüklemesi, saçların gençleşmesini ve zayıflayan saç bağlarının yeniden yapılanmasını sağlayan ve ince telli saçları güçlendiren, aynı anda dolgunluk ve hacim veren özel bir sistemdir. Her evde keratin uygulamadan sonra saçlarda gözle görülür değişiklik hissedildiği gibi, kalıcı etkisiyle de saçlarınızı sürekli formda tutar.

Saçlarınız daha güçlü, sağlıklı, ışıltılı ve ipeksi görünür.

üklemesi ’nun şu anda sağladığı tüm bu faydaları yapabilecek başka bir ürün veya başka bir uygulama Türkiye'de henüz bulunmamaktadır.

Evde Saça Keratin Bakımı Yapmanın Detaylı Anlatımı

Evde keratin bakımı ve yüklemesi oldukça basittir, hiçbir özel cihaz ve alet gerektirmez ve hiç bir zor ve karmaşık işlem bulunmaz. Bu konuda oldukça rahat olun.

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

 

1. Evde Keratin Bakımı Saç Bakımına Hazırlık:

Evde keratin bakımı, saçları, sentetik kalıntılardan ve kremden arındırmak için, silikon içermeyen organik Liquid Keratin Şampuanla ve sıcak suyla 2 defa iyice yıkayın.

Yine sıcak ve bol su ile iyice durulayın ve kurulayın. Bu esnada saç kremi kullanmayın. Mümkünse saçınızı tarayarak ve mümkünse düz fön çekerek saçınızın karışıklığını açın. Bu işlem saçları çok yıpranmış çok yanmış ve tiftik tiftik ve tülerik bir durumda olanlar için yapabildiği kadar yapılması  daha sonra keratinler saça yüklendıkten sonra saçın yapışmamasına ve kolay açılmasına fayda verecektir.

Not. Ürünün olumlu etkisini çok daha net gözlemleme açısından, saç uçlarındaki kırıkları 1-2 mm kadar almanız faydalı olacaktır.

2. Evde Saça Keratin Yüklemesi:                                                                                                      

Keratinleri bir kaba boşaltın ve kurutulmuş saçlara boya yapar gibi bir fırça yardımıyla sürün. Elinizle masaj yaparak keratinleri saça yedirin.

3. Evde Keratin Bakımı ve Dinlendirme Aşaması:

Keratin yükleme işleminden sonra, saçları  en az 30-40 dakika dinlendirin. Dinlendirme esnasında saçlar ıslakken toplanmaz ve sarılmaz. Kurumadan önce mümkünse ara sıra ince dişli tarakla tarayın ve ılık-soğuk fönle kurutun. Eğer imkan varsa açık havada bekletin. (Akşam yatarken uygulayıp sabah durulamanızı tavsiye ederiz.) Dinlendirme sonrası, saçları ılık suyla durulayın, havluyla hafifçe kurutun.

4. Evde Keratin Maskesi Uygulaması: 

Evde Saça Keratin yüklemesinden sonra durulanan saça 10-15 dakikalık keratin maskesi uygulanır. Durulanır ve ıslak saça, saçta kalan keratin krem uygulanarak işlem tamamlanır. Çok yıpranmış saçlar, tekrar keratin uygulaması  gerektirebilir. 

Evde keratin bakımı ya da diğer adıyla bu keratin yüklemesi uygulamasının ilk seansta memnuniyet vermesi durumunda ise; istediğiniz zaman aralığında tekrar tekrar keratin yüklemesi uygulaması yapabilirsiniz.

Keratin maskesi ürününün fazla miktarda veya sık kullanılması hiçbir zarar vermez..  Tamamnen doğal olduğu için yaşı küçük veya hamile bayanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Her türlü saç tipinde, her aşamada güvenle uygulanabilir. Hiçbir kimyasal katkı içermez.

Uygulama esnasında eldiven ve maske gerektirmez. Evde Keratin Bakımının etkisi ise, aylarca saçta kalabilir ve şampuanla yıkama esnasında diğer silikon ve kimyasal içeren ürünler gibi akıp gitmez. Liquid keratin şampuan kullanılması daha da güvenli olacaktır.

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Liquid Keratin, yüksek teknolojiyle elde edilen Nano Keratinlerle birlikte, saç onarımı için çok özel ve yoğun proteinler içeren yenilikçi formülü ile mükemmel etkisini gösteren ve istediğiniz sonuçlara hızlıca ulaşacağınız profesyonel bir evde saç bakım ve onarım ürünüdür.

Saçlarınızın daha hızlı uzamasını ve diplerden de sağlıklı gelmesini ve dökülmenın yağlanmanın ve varsa kepeklenmenin de azalmasını isterseniz mutlaka keratin dip bakım ya da keratin hızlı uzatma setini de kullanınız. keratin hakkında daha fazla  bilgi almak için " keratin eczanesi " adlı makalemizi  okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim