200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Doğal Saç Bakımı Nedir?

Doğal Saç Bakımı Nedir?

Doğal Saç Bakımı için sadece kullanılan ürünlerle değil yaşam tarzımızdaki seçimlerimizde doğrudan saçımızı etkileyebiliriz. Dengesiz beslenme, tüketilen zararlı yiyecek ve içecekler, sigara vb. saç yapımızı etkilemektedir.

Bildiğiniz gibi, temizlik doğal saç bakımında oldukça önemlidir. Saç dökülmesi, kepek, kaşıntı oluşumun önüne geçmek için kafa derinizin temizliğine önem vermelisiniz. Aşırı sıcak su ile banyo yapmaktan kaçınmalısınız.

Aşırı sıcak su saçınızı kuru kırılgan bir yapıya büründürecektir. Saçlarınızı ıslakken değil kuruyken taramanız daha yararlı olacaktır çünkü yapılan araştırmalar göre ıslak saçlar üç kat daha fazla zayıf ve kırılgan olduğu belirtilmiştir.

Doğal saç bakımı için evde hazırlanıp uygulanan birtakım maskeler yapılmaktadır bunlardan bazıları: yumurta maskesi, yoğurt ve yumurta maskesi, sarımsaklı saç maskesi, karbonat maskesi, limon suyu ile yapılan maske…  Tabi ki her okuduğunuz yapımını öğrendiğiniz uygulamayı değil öncelikle saç yapınıza uygun maske kullanımına özen göstermelisiniz. Değilse "doğal saç bakımınız " beklediğiniz sonucu vermeyebilir.

Doğal Saç Bakımı

Yumuşak ve ipeksi saçlara sahip olmak için saçlarınıza yapacağınız 'doğal saç bakım' alternatiflerinden biri de keratin içerikli ürünler kullanmanızdan geçer.

Doğal besleyici ve ışıltı veren keratinli ürünler içerisinden de kimyasal içerik barındırılmayanları tercih etmelisiniz.

Liquid Keratin ürünleri içeriğinde hiçbir kimyasal bulundurmadığı için doğal saç bakım rutininizin önemli bir parçası olabilir.

Özellikle Türkiye'de patentli olan Liquid Keratin Serumu ve natural sertifikalı ürünlerimizin tamamı saçınıza doğal güzellikler katacaktır.

Liquid Keratin Serum; Yıpranmış ve yanmış saçları yeniden yapılandırarak saçlardaki tüm hasarı giderici etkiye sahiptir. Saçlara sürüldükten sonra 4 - 6 saat arasında beklenir. Sonra doğal Liquid Keratin Şampuanı ile saçlar yıkanır. 

Liquid Keratin Maske; Yıkanan saçlarınıza liquid keratin maskeyi yedirdikten sonra 15 - 20dk beklenir ve saçlar tekrar keratin şampuanı ile yıkanır. 

Liquid Keratin Krem; Yıkandıktan sonra nemli saçlarınıza liquid keratin kremini uygulayın ve durulamayın. Bu gün boyu saçınızı koryacak ve besleyecektir. 

Ayrıca; Keratin yağı ile saçlarınızın nem dengesini sağlayarak doğal saç bakımı için gereken besleyicileri alır, keratin fön sutu ile fön yapmadan önce saçlarınızı ısıdan koruyabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim