Makaleler » Saç Bakımı » Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ? Zararları Nelerdir ?

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ? Zararları Nelerdir ?

Brezilya Fönü Nedir? Kalıcı Fön Nasıl Yapılır? 
 

İlginç bir adı olsa da Brezilya fönü, aslında ''kalıcı saç düzleştirme''nin genel adıdır.  Ve keratin bakımı ile biraz benzerdir. Ayrıca Keratin Bakımı da, hem düzleştirici hem de genel saç bakım olmak üzere iki farklı amaçlarda kullanılmaktadır. Bu da kafaların karışmasına sebep olmaktadır. Yani keratin bakımı, hem saç düzleştirme, hem de saç bakımı için kullanılmakta.... Saç Botoksu da aynı keratin bakımında olduğu gibi, hem genel saç bakım amaçlı, hem de düzleştirme, yatıştırma amaçlı iki farklı amaçlı kullanıldığı için, kafaları karıştırmakta olduğu da bir gerçektir.

Brezilyada ortaya çıkan bu yöntem, özellikle doğal ya da doğuştan kıvırcık saç sahiplerinin sıklıkla tercih ettiği bir işlemdir. İşlem görerek yıpranmış, kabaran, elektriklenen, kuru, mat, cansız saçlarda ise pürüzsüz, düz saçlara kavuşmak çok çok daha kolay bir işlemle gerçekleşiyor olması yüzleri güldürüyor..  Çünkü, işlem sonrasında saçınız düzleşmiş, şekil almış ve harika bir görünüme gelmiş olur. Kazanacağı güzel ışıltılı ve çok parlak ipeksi görünümden bahsetmeye ise hiç gerek yok!

Son zamanlarda düzleştirme öncesinde, yıpranmış saçlarar Liquid Keratin Bakım uygulaması ile keratin yüklenmesi ise, çok daha muhteşem olumlu sonuçlara imza atmaktadır.

Sıvı keratin formülü yardımıyla saçlarınızda koruyucu bir tabaka oluşturarak yapılan fön çekme işlemi, kıvırcıklığı alır, kabarıklığı azaltılır ve saçları dış etkenlere karşı koruyucu bir kalkan meydana getirir. Brezilya fönü kadın müşteriler arasında sıklıkla tercih edilse de,  brezilya fönü erkek saçları için de tercih edilmekte ve oldukça da uygun bir işlemdir.

Keratin Bakımı ile Brezilya Fönü Arasındaki Fark Nedir?

Şimdi şöyle düşünüyor olabilirsiniz: Brezilya fönünü diğer keratin tedavilerinden farklı kılan nedir? Brezilya fönü oldukça avantajlıdır. Zira, öncesinde gerçek keratin yüklenerek saçlar onarılırsa ve üzerine de kalıcı düzleştirme  yani brezilya fönü yapılırsa, tam ve mükemmel sonuç alınır. Saç tiplerine göre uyarlanabilme özelliğinin yanı sıra, düzleştirme ve bakım sonrasındaki süreç de daha az sancılıdır. Mesela, çoğu kimyasal  içerikli keratin bakımı sonrasında saçı toplamak bile risklidir. Aynı şekilde birkaç gün yıkamamanız da gerekir. Ancak Brezilya fönü işleminin hemen sonrasında eski rutinlerinize geri dönebilir, yeni görünümünüzle hava atmaya hazır bir  şekilde ''saç modelleri 2022'' trendlerini de rahatlıkla uygulayarak arkadaşlarınızla yeni saç modelinizle buluşabilirsiniz.

Brezilya Fönü İşlemi Sonrası Saçlar Tamamen Düz Kalıyor mu?
 

Brezilya fönü kulağa mucize gibi geliyor! Dolayısıyla merak ediyor olabilirsiniz; saçlar gerçekten de işlem sonrasında tamamen düz kalıyor mu? Bu tamamen sizin talebinize bağlı. Saça ne kadar ısı uygulanırsa ve pres yapılırsa o kadar düz olacaktır. Bu nedenle, sizin arzu ettiğiniz miktara göre saç tellerine ısı uygulanarak 3-6 ay kadar istediğiniz derecede düz saçlara kavuşmanız mümkünüdür. Burada en önemli şey, ne isteğinizi düzgün ve doğru şekilde işlemi yapmanızdır veya işlemi yapacak uzmana iletmenizdir. Sonrasında elindeki teknik imkanlarla size istediğiniz saç modelini uygulamak artık onun elindedir.

Brezilya Fönü Saça Zarar Vermiyor mu? Yorumlar?
 

“Saçın bu kadar ısı alması sağlıklı mı, saç tellerimiz yanmaz mı, saça zararları” gibi yorumunuzu duyar gibiyiz. Haklı endişelerinizi hemen cevaplayalım. Birçok uzman bu tedavi yönteminin güvenli olduğunu söylüyor. Saç diplerindeki nem seviyesini artırdığını ve saçların parlaklığını güçlendirdiğini söyleyerek içimize su serpiyorlar.

Esasında işlem sırasında saçınıza zarar verebilecek kimyasal anlamda neredeyse hiçbir sorun yok. Saç telleri için sıkıntı yaratabilecek tek uygulama; düzleştirme sırasındaki ısı seviyesidir. Sizin kaygınız bu aşama üzerine ise, ısı derecesinin ve  süresinin ve de seans sayısının saçınızın yapısına göre azaltılmasını talep edebilirsiniz. Daha önce saçınız röfle, platin, ombre veya düzleştirici işlemlere maruz kalarak yıprandıysa elbette düzleştirici cihazın ısısını düşürmekte fayda var. 

Brezilya Fönü İşleminin Tamamı Ne Kadar Sürüyor?
 

Tüm işlemin süresi yaklaşık bir buçuk saat. Sonrasında hayalinizdeki pürüzsüz, dümdüz ve ışıl ışıl parlayan canlı saçlara kavuşmuş bir şekilde kuaförden ayrılacaksınız. Bu kadar kısa bir süre için kafanızda birçok şüphe dolandırmaya inanın değmez.

Brezilya Fönü Etkisi Ne Kadar Sürüyor?
 

 Bu tamamen kişisel çabanıza bağlı. İşlem sonrasında tuz, sülfat ve klorin içeren şampuanlar kullanmazsanız 3-4 ay boyunca bu görünümü koruyabilirsiniz. Sık sık yıkamadığınız durumlarda ise, bu süre uzayabilir. Alnınızdan başlayarak saç tellerinin hafiften kıvrılmaya başladığını gördüğünüzde bu yeni işlem için vaktin geldiğinin işaretidir.

Not: Brezilya fönü yaptırmak için can atan ama saçları önceden işlem görmüş kişiler tereddüt edebilir.
 

Brezilya Fönü Boyalı Saçlara Uygulanabilir mi?
 

Bu konuda içinizi tamamen ferah tutabilirsiniz. Brezilya fönünün boyalı saçlara uygulanmasında hiçbir sakınca bulunmuyor. Hatta bu işlem, saçınızın renginin daha uzun süre canlı kalmasını bile sağlar. Aynı gün içinde saçını boyatıp Brezilya fönü yaptıranlar var. Denemekten korkmayın!
 

Brezilya Fönü Sonrasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?
 

Çoğu keratin bakım uygulamalarında olduğu gibi hayatı durdurmanıza gerek yok. Rahatlıkla spor salonuna gidebilir, yoga derslerinize devam edebilir, saçlarınıza şekil verebilirsiniz. 

Yine de bakımın etkisinin uzun soluklu olması için saç rutinlerinizi değiştirmek faydalı olabilir. Şampuanınızı keratin şampuanı ile değiştirebilir, keratin saç kremi uygulayabilir ya da saf keratin serumlar kullanmaya başlayarak saçlarınızın ışıltısını uzun soluklu hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Hilal Kadim
02 Ağustos 2022
Çevremde saçlar ile ilgili konu açıldığında sürekli duyuyordum Liquid Keratin markasını tavsiye edenleri sonunda deneme fırsatım oldu ve artık bende sizi çevreme öneriyorum :) Saçlarım dalgalı ama düz seviyorum ve sürekli fön ve düzleştirme makinası kullanmaktan saçıma saç demek zor o kadar kötü olmuştu benmle konuşarak yönlendirmeniz sayesinde saçlarım sağlığına kavuştu sonra da düzleştiricinizi söylediğiniz şekilde kullandım ve düz ve yumuşak yapısı oldu snki doğal hali bu gibi çok güzel ????

Jale Fifi
02 Ağustos 2022
Saçlarımı düzleştirmek için her gün ne çok zaman kaybediyormuşum liquid keratin düzleştirici krem kullandıktan sonra sabah daha çok uyumaya başladım

Ceyda Yılmaz
01 Ağustos 2022
Merakla araştırma yaparken sayfanıza rastladım güzel bir yazı ürünlerinizi kullanmayı iple çekiyorum, merakla kargomu bekliyorum.

GÜL FİDAN
02 Eylül 2021
Kuaförde yaptırdığım ile likit keratin arasında baya fark vardı. Breizya fönü 3-4 hafta sonra saçımı çok kuru ve kötü gösterdi zaten vaktim yok bi daha gidip yaptıramadım o yüzden likit keratini evde rahat raht uyguuyorum bakım amaçlı yapıyorum saf keratinler bir harika kullanamnızı tavsiye derim

Hayriye Kutlu
02 Ağustos 2021
Liquid keratin farkıyla keratinin bakıma brezilya fönünün ise düzleştirmeye etkisinin olduğunu öğrendim. ben günlük bakım seti olan saç kremini ve şampuan kullanıyorum. şampuanı gerçekten çok güzel. tek sorun az köpürmesi. onun için müşteri temsilcilerini aradım .müşteri temsilcileri şampuanın sülfatsız olduğundan ve kimyasal içermediğinden dolayı köpürmediğini söyledi. ikinci yıkamamda rahat bir şekilde köpürüyor. saç derimi büyük ölçüde rahatlattı kepeklenme de yapmıyor tavsiye ederim

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır