200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Brezilya Fönü Nasıl Yapılır, Zararları Nelerdir ?

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır, Zararları Nelerdir ?


İlginç bir adı olsa da Brezilya fönü, aslında ''kalıcı fön'' veya ''kalıcı saç düzleştirme'' ifadesinin genel adıdır.  İlk defa Brezilyada uygulandığı için bu adı almıştır. Asıl amacı kıvırcık saçların aylarca düz kalmasını sağlamaktır.


Bazı keratin bakımları ile biraz benzer uygulamarı var. Bu bakımdan brezilya fönü nasıl yapılır, konusuna geçmeden önce aradaki farkı iyice öğrenmenizde çok fayda var. Çünkü çoğu kez bu ikisi birbirine karıştırılır. Oysa ayrıldığı çok uç noktalar olduğu gibi yanlış ürün kullanırsanız saçınıza zarar verme ihtimali olur. Şimdi bunları sizlere anlatacağız.


Keratin Bakımı da, brezilya fönü gibi düzleştirici olarak tanıtılıyor ve kullanılıyor. Oysa keratin bakımının asıl amacı, yıpranmış saçları onarmaktır. Brezilya fönü olarak tanıtılmasının asıl amacı ise, brezilya fönü çok fazla kimyasal katkı ve formaldehit içerir, boğazları ve gözleri yakar, saçları da çok yıpratır. 


İşte brezilya fönünün bu zararlarından dolayı müşteri kaybetmemek adına, isim değişikliği yaparak keratin bakımı ile tanıtım yapıldı. Bu da kafaları karıştırdı. Yani keratin bakımı saça bakım onarım yaparken birden bire saç düzleştirme özelliği de ortaya atıldı ve karışıklığa sebep oldu diyebiliriz. 
 

Brezilyada ortaya çıkan bu yöntem, özellikle doğuştan kıvırcık saç sahiplerinin, aylarca düz saçlara kavuşmak için sıklıkla tercih ettiği bir işlemdir.  Bu biraz zahmetli bir işlem olsa da düz, pürüzsüz, parlak saçlara kavuşmak adına güzel bir uygulamadır diyebiliriz.


Aynı zamanda çok işlem görerek çok yıpranmış, kabaran, elektriklenen, kuru ve mat saçlarda da muhteşem olumlu sonuçlar vermesi ve çok daha kolay bir işlemle gerçekleşiyor olması yüzleri güldürüyor. Çünkü, işlem sonrasında saçınız daha canlı, bakımlı, düzleşmiş, şekil almış ve harika bir görünüme gelmiş olur. Kazanacağı güzel ışıltılı ve çok parlak ipeksi görünümden bahsetmeye ise hiç gerek yok!


Son zamanlarda düzleştirme öncesinde, özellikle yıpranmış saçlara Liquid Keratin Bakım uygulaması ile keratin yüklenmesi ise, çok daha tercih edilen bir uygulama oldu ve muhteşem olumlu sonuçlara imza attı..


Sıvı keratin formülü yardımıyla saçlarınızda hem onarıcı ve güçlendirici hem de koruyucu bir tabaka oluşturur. Yapılan fön çekme işlemi de kıvırcıklığı alır, kabarıklığı azaltılır ve keratin yüklemesi de saçları dış etkenlere karşı koruyucu bir kalkan meydana getirir.


Brezilya fönü önceleri kadın müşteriler arasında sıklıkla tercih edilse de,  brezilya fönü erkek saçları için de tercih edilmekte ve bakımlı olmak erkekler için de oldukça da güzel sonuçlar vermektedir.
 


Keratin Bakımı ile Brezilya Fönü Arasındaki Fark Nedir?


Brezilya fönü kıvırcık, dalgalı saç düşleştirme işlemir. Keratin bakımı ise, bakıma muhtaç yıpranmış saçları onarmaktır. Şimdi şöyle düşünüyor olabilirsiniz: Brezilya fönünü diğer keratin tedavilerinden farklı kılan nedir? Neden brezilya fönünü tercih etmeliyim? Çünkü Brezilya fönü aşırı kıvırcık saçlarda oldukça avantajlıdır. Aylarca hayal ettiğiniz düz saçlara zahmetsiz kavuşabilirsiniz.


Fakat aşırı işlemlerden ve aşırı yıpranmadan kaynaklanan saçlarınız varsa, düzleştirme öncesinde gerçek keratin yüklenerek saçlar onarılırsa ve üzerine de kalıcı düzleştirme, yani brezilya fönü yapılırsa, tam ve mükemmel sonuç alınır. Oysa bu iki uygulama bir arada yapılması çok da bilinmiyor. (Liquid Keratin Onarıcı+Düzleştirici özelliklerinin her ikisini bir arada sunan Türkiyenin ilk saç bakım keratin markasıdır.)


Saç tiplerine göre uyarlanabilme özelliğinin yanı sıra, düzleştirme ve bakım sonrasındaki süreç mükemmeldir. Brezilya fönü işleminin hemen sonrasında eski rutinlerinize geri dönebilir, yeni görünümünüzle hava atmaya hazır bir  şekilde saç modelleri 2022 trendlerini de rahatlıkla uygulayarak arkadaşlarınızla yeni saç modelinizle buluşabilirsiniz.

 

Brezilya Fönü İşlemi Sonrası Saçlar Tamamen Düz Kalıyor mu?

 

Brezilya fönü kulağa mucize gibi geliyor! Dolayısıyla merak ediyor olabilirsiniz; saçlar gerçekten de işlem sonrasında tamamen düz kalıyor mu? Bu tamamen sizin talebinize bağlı. Saça ne kadar ısı uygulanırsa ve pres yapılırsa o kadar düz olacaktır. Bu nedenle, sizin arzu ettiğiniz miktara göre saç tellerine ısı uygulanarak 3-6 ay kadar istediğiniz derecede düz saçlara kavuşmanız mümkünüdür.


Burada en önemli şey, ne isteğinizi düzgün ve doğru şekilde işlemi yapmanızdır veya işlemi yapacak uzmana iletmenizdir. Sonrasında elindeki teknik imkanlarla size istediğiniz saç modelini uygulamak artık onun elindedir.

 

Brezilya Fönü Saça Zarar Vermiyor mu, Yorumlar?

 

“Saçın bu kadar ısı alması sağlıklı mı, saç tellerimiz yanmaz mı, saça zararları” gibi yorumunuzu duyar gibiyiz. Haklı endişelerinizi hemen cevaplayalım. Birçok uzman bu tedavi yönteminin güvenli olduğunu söylüyor. Saç diplerindeki nem seviyesini artırdığını ve saçların parlaklığını güçlendirdiğini söyleyerek içimize su serpiyorlar.
 

Esasında işlem sırasında saçınıza zarar verebilecek kimyasal anlamda neredeyse hiçbir sorun yok. Saç telleri için sıkıntı yaratabilecek tek uygulama; düzleştirme sırasındaki ısı seviyesidir. Sizin kaygınız bu aşama üzerine ise, ısı derecesinin ve  süresinin ve de seans sayısının saçınızın yapısına göre azaltılmasını talep edebilirsiniz. Daha önce saçınız röfle, platin, ombre veya düzleştirici işlemlere maruz kalarak yıprandıysa elbette düzleştirici cihazın ısısını düşürmekte fayda var. 

 

Brezilya Fönü İşleminin Tamamı Ne Kadar Sürüyor?
 

Tüm işlemin süresi yaklaşık bir buçuk saat. Sonrasında hayalinizdeki pürüzsüz, dümdüz ve ışıl ışıl parlayan canlı saçlara kavuşmuş bir şekilde kuaförden ayrılacaksınız. Bu kadar kısa bir süre için kafanızda birçok şüphe dolandırmaya inanın değmez.
 


Brezilya Fönü Etkisi Ne Kadar Sürüyor?
 

 Bu tamamen kişisel çabanıza bağlı. İşlem sonrasında tuz, sülfat ve klorin içeren şampuanlar kullanmazsanız 3-4 ay boyunca bu görünümü koruyabilirsiniz. Sık sık yıkamadığınız durumlarda ise, bu süre uzayabilir. Alnınızdan başlayarak saç tellerinin hafiften kıvrılmaya başladığını gördüğünüzde bu yeni işlem için vaktin geldiğinin işaretidir.
 

Not: Brezilya fönü yaptırmak için can atan ama saçları önceden işlem görmüş kişiler tereddüt edebilir.


Brezilya Fönü Boyalı Saçlara Uygulanabilir mi?
 

Bu konuda içinizi tamamen ferah tutabilirsiniz. Brezilya fönünün boyalı saçlara uygulanmasında hiçbir sakınca bulunmuyor. Hatta bu işlem, saçınızın renginin daha uzun süre canlı kalmasını bile sağlar. Aynı gün içinde saçını boyatıp Brezilya fönü yaptıranlar var. Denemekten korkmayın!


Brezilya Fönü Sonrasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?
 

Çoğu keratin bakım uygulamalarında olduğu gibi hayatı durdurmanıza gerek yok. Rahatlıkla spor salonuna gidebilir, yoga derslerinize devam edebilir, saçlarınıza şekil verebilirsiniz. 
 

Yine de bakımın etkisinin uzun soluklu olması için saç rutinlerinizi değiştirmek faydalı olabilir. Şampuanınızı keratin şampuanı ile değiştirebilir, keratin saç kremi uygulayabilir ya da saf keratin serumlar kullanmaya başlayarak saçlarınızın ışıltısını uzun soluklu hale getirebilirsiniz.

 

Düzleştirici Keratin Saç Bakım Seti - Brezilya Fönü (3'lü Set) Ürünümüze Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Hilal Kadim
02 Ağustos 2022
Çevremde saçlar ile ilgili konu açıldığında sürekli duyuyordum Liquid Keratin markasını tavsiye edenleri sonunda deneme fırsatım oldu ve artık bende sizi çevreme öneriyorum :) Saçlarım dalgalı ama düz seviyorum ve sürekli fön ve düzleştirme makinası kullanmaktan saçıma saç demek zor o kadar kötü olmuştu benmle konuşarak yönlendirmeniz sayesinde saçlarım sağlığına kavuştu sonra da düzleştiricinizi söylediğiniz şekilde kullandım ve düz ve yumuşak yapısı oldu snki doğal hali bu gibi çok güzel ????

Jale Fifi
02 Ağustos 2022
Saçlarımı düzleştirmek için her gün ne çok zaman kaybediyormuşum liquid keratin düzleştirici krem kullandıktan sonra sabah daha çok uyumaya başladım

Ceyda Yılmaz
01 Ağustos 2022
Merakla araştırma yaparken sayfanıza rastladım güzel bir yazı ürünlerinizi kullanmayı iple çekiyorum, merakla kargomu bekliyorum.

GÜL FİDAN
02 Eylül 2021
Kuaförde yaptırdığım ile likit keratin arasında baya fark vardı. Breizya fönü 3-4 hafta sonra saçımı çok kuru ve kötü gösterdi zaten vaktim yok bi daha gidip yaptıramadım o yüzden likit keratini evde rahat raht uyguuyorum bakım amaçlı yapıyorum saf keratinler bir harika kullanamnızı tavsiye derim

Hayriye Kutlu
02 Ağustos 2021
Liquid keratin farkıyla keratinin bakıma brezilya fönünün ise düzleştirmeye etkisinin olduğunu öğrendim. ben günlük bakım seti olan saç kremini ve şampuan kullanıyorum. şampuanı gerçekten çok güzel. tek sorun az köpürmesi. onun için müşteri temsilcilerini aradım .müşteri temsilcileri şampuanın sülfatsız olduğundan ve kimyasal içermediğinden dolayı köpürmediğini söyledi. ikinci yıkamamda rahat bir şekilde köpürüyor. saç derimi büyük ölçüde rahatlattı kepeklenme de yapmıyor tavsiye ederim

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim