Makaleler » Saç Bakımı » Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ? Zararları Nelerdir ?

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ? Zararları Nelerdir ?

Brezilya Fönü Nedir?

Afili bir adı olsa da Brezilya fönü, aslında keratin bakımı ile oldukça benzerdir. Sıvı bir keratin formülü yardımıyla saçlarınızda koruyucu bir tabaka oluşturarak yapılan fön çekme işlemi, kabarıklığı azaltılır ve saçları dış etkenlere karşı koruyan koruyucu bir kalkan meydana getirir. Brezil fönü kadın müşteriler arasında sıklıkla tercih edilse de brezilya fönü erkek saçları için de uygun bir işlemdir.

Brezilyada ortaya çıkan bu yöntem, özellikle kıvırcık saç sahiplerinin sıklıkla tercih ettiği bir işlemdir. Adını aldığı ülkeye özgü versiyonunda camu camu, annatto tohumu ve açai berry kullanılmaktadır. İşlem sonrasında saçınız düzleşmiş ve ısıya karşı daha dayanıklı bir hale gelmiş olur. Kazanacağı ışıltılı ve parlak görünümden bahsetmeye ise hiç gerek yok!

Keratin Bakımı ile Brezilya Fönü Arasındaki Fark Nedir?

Şimdi şöyle düşünüyor olabilirsiniz: Brezilya fönünü diğer keratin tedavilerinden farklı kılan nedir? Brezilya fönü oldukça avantajlıdır. Zira, saç tiplerine göre uyarlanabilme özelliğinin yanı sıra, tedavi sonrasındaki süreç de daha az sancılıdır. Mesela, çoğu keratin bakımı sonrasında saçı toplamak bile risklidir. Aynı şekilde birkaç gün yıkamamanız da gerekir. Ancak Brezilya fönü işleminin hemen sonrasında eski rutinlerinize geri dönebilir, yeni görünümünüzle hava atmaya hazır şekilde saç modelleri 2020 trendlerini uygulayarak arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz.

Brezilya Fönü İşlemi Sonrası Saçlar Tamamen Düz Kalıyor mu?

Brezilya fönü kulağa mucize gibi geliyor! Dolayısıyla merak ediyor olabilirsiniz; saçlar gerçekten de işlem sonrasında gerçekten de tamamen düz kalıyor mu? Bu tamamen sizin talebinize bağlı. Saça ne kadar ısı uygulanırsa o kadar düz olacaktır. Bu nedenle, sizin arzu ettiğiniz miktara göre saç tellerine ısı uygulanarak istediğiniz derecede düz saçlara kavuşmanız mümkünüdür. Burada en önemli şey, ne isteğinizi düzgün ve doğru şekilde işlemi yapacak uzmana iletmenizdir. Sonrasında elindeki teknik imkanlarla size istediğiniz saç modelini uygulamak artık onun elindedir.

Brezilya Fönü Saça Zarar Vermiyor mu?

“Saçın bu kadar ısı alması sağlıklı mı, saç tellerimiz yanmaz mı” dediğinizi duyar gibiyiz. Haklı endişelerinizi hemen cevaplayalım. Birçok uzman bu tedavi yönteminin güvenli olduğunu söylüyor. Saç diplerindeki nem seviyesini artırdığını ve saçların parlaklığını güçlendirdiğini söyleyerek içimize su serpiyorlar.

Esasında işlem sırasında saçınıza zarar verebilecek kimyasal anlamda neredeyse hiçbir sorun yok. Saç tellerini için sıkıntı yaratabilecek tek uygulama düzleştirme sırasındaki ısı. Sizin kaygınız bu aşama üzerine ise, ısı derecesinin ve süresinin azaltılmasını talep edebilirsiniz.

Brezilya Fönü İşleminin Tamamı Ne Kadar Sürüyor?

Tüm işlemin süresi yaklaşık bir buçuk saat. Sonrasında hayalinizdeki dümdüz ve ışıl ışıl parlayan saçlara kavuşmuş bir şekilde kuaförden ayrılacaksınız. Bu kadar kısa bir süre için kafanızda birçok tilki dolandırmaya inanın değmez.

Brezilya Fönü Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

 Bu tamamen kişisel çabanıza bağlı. İşlem sonrasında sülfat ve klorin içeren şampuanlar kullanmazsanız 3-4 ay boyunca bu görünümü koruyabilirsiniz. Sık sık yıkamadığınız durumlarda bu süre uzayabilir. Alnınızdan başlayarak saç tellerinin hafiften kıvrılmaya başladığını gördüğünüzde bu yeni işlem için vaktin geldiğinin işaretidir.

Brezilya fönü yaptırmak için can atan ama saçları önceden işlem görmüş kişiler tereddüt edebilir.

Brezilya Fönü Boyalı Saçlara Uygulanabilir mi?

Bu konuda içinizi tamamen ferah tutabilirsiniz. Brezilya fönünün boyalı saçlara uygulanmasında hiçbir sakınca bulunmuyor. Hatta bu işlem, saçınızın renginin daha uzun süre canlı kalmasını bile sağlar. Aynı gün içinde saçını boyatıp Brezilya fönü yaptıranlar var. Denemekten korkmayın!

Brezilya Fönü Sonrasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çoğu keratin bakım uygulamalarında olduğu gibi hayatı durdurmanıza gerek yok. Rahatlıkla spor salonuna gidebilir, yoga derslerinize devam edebilir, saçlarınıza şekil verebilirsiniz. 

Yine de bakımın etkisinin uzun soluklu olması için saç rutinlerinizi değiştirmek faydalı olabilir. Şampuanınızı keratin şampuanı ile değiştirebilir, keratin saç kremi uygulayabilir ya da saf keratin serumlar kullanmaya başlayarak saçlarınızın ışıltısını uzun soluklu hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
GÜL FİDAN
02 Eylül 2021
Kuaförde yaptırdığım ile likit keratin arasında baya fark vardı. Breizya fönü 3-4 hafta sonra saçımı çok kuru ve kötü gösterdi zaten vaktim yok bi daha gidip yaptıramadım o yüzden likit keratini evde rahat raht uyguuyorum bakım amaçlı yapıyorum saf keratinler bir harika kullanamnızı tavsiye derim

Hayriye Kutlu
02 Ağustos 2021
Liquid keratin farkıyla keratinin bakıma brezilya fönünün ise düzleştirmeye etkisinin olduğunu öğrendim. ben günlük bakım seti olan saç kremini ve şampuan kullanıyorum. şampuanı gerçekten çok güzel. tek sorun az köpürmesi. onun için müşteri temsilcilerini aradım .müşteri temsilcileri şampuanın sülfatsız olduğundan ve kimyasal içermediğinden dolayı köpürmediğini söyledi. ikinci yıkamamda rahat bir şekilde köpürüyor. saç derimi büyük ölçüde rahatlattı kepeklenme de yapmıyor tavsiye ederim

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır