Renginiz, son vermek istemediğiniz bir yatırım. Doğal renk görünümün hayranı iseniz veya cesur renk eğilimini seviyorsanız, boyalı saçların bakımını tam olarak nasıl yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Renk kilitlerinizin sağlıklı görünmesi ve parlak görünmesini sağlayacak boyalı saç bakımı için bu en iyi ipuçlarını denemenizi tavsiye ediyorum.
Boyalı Saç Bakımı
1. Renk dostu bir şampuan satın alın

  Herhangi bir kimyasal süreçte olduğu gibi, bu sürede de boyanın saçlarınıza zarar verdiği de doğrudur - bu da ekstra bakım gerekir demektir! Nemi yenilemek ve matlaşmayı önlemek boyalı saçlar için özel olarak tasarlanmış nazik bir şampuan ve saç kremi kullanın. Liquit Keratin Şampuan ve Saç Kremi sistemi, saç tellerinizin korunmasına yardımcı olmak, canlı renkler ve uzun ömürlü olmak için mükemmel bir çözümdür.

2. Fazla yıkamayın.

  Günlük yıkama renklerin solmasına neden olabilir, bu nedenle renklerinizin taze görünmesine yardımcı olmak için çok fazla yıkamamaya çalışın.

3.Boyalı Saçlarınızı Nemlendirin!

  Boyanan saç susuz olur, bu yüzden anahtar kilitlerinizde olabildiğince fazla nem tutmaktır. Maskeler gibi derin koşullandırma ürünleri, saç dökülmesine neden olan hasarlara karşı beslenmek ve nem eklemek suretiyle saçlarınıza yardımcı olurlar. Boyalı saç bakımıürünlerinin vazgeçilmezi olan Liquit keratin maske ve saç kremi saçınızı nemlendirmek için en doğal ve en uygun ürünler olmaktadır.

4. Isıdan koruyun

  Saç kurutucuları ve düz demirler, stil aletlerinin en azından 2sine sahipsinizdir. Ancak bu stil aletleri boyaya direk temasta zarar vermektedirler. Yüksek sıcaklıklara karşı koruma sağlamak için Liquit Keratin Maske, krem veya Yağ gibi ürünlerini kullanarak bu aletlerin vereceği hasarları sınırlayın. Tercih ettiğiniz ısı stil aracı ne olursa olsun, renkli saçların nemli ve parlak kalmasına yardımcı olurlar.

5: Sıcak Sudan Uzak Durun

Sıcak bir duş (özellikle sonbahar ve kış zamanlarında) tercih etmek cazip olabilir, ancak sıcak su saç kütikülünü açmaya neden olur, bu da renklerin açılmasına neden olabilir. Renk solmasını önlemek için sıcaklığı düşürün ve saçlarınızı ılık suyla durulayın.

 6: Havuz veya Denizde Dikkat!

Yüzmeye gitmek boyalı saçlarıma zarar verir mi? Bu sorunun cevabı evet verir. İşte harika bir ipucu: havuza veya  denize atlamadan önce saçınızı durulama istasyonlarından birinde durulayın. Islak saçlar kuru saçlardan daha az klor ve tuzlu su emer, bu da saçınıza gelecek hasarı büyük oranda düşürür. Ardından, kalıntıları yıkamak için havuzdan çıktıktan hemen sonra temiz su ile durulayın.

Renkli saçların solup kaybolmasından daha üzücü bir şey yok. Boyalı saç bakımı yazımızdan sonra renkli saçlara nasıl bakacağını biliyorsun. İpuçlarını takip edip liquit keratin ürünleri kullanırsanız saçlarınızda büyük bir devrim yapıp, hem canlı görünen hem de uzun ömürlü boyalı saçlara sahip olacağınızın garantisini vermekteyiz.

 

Yorum

destek.png