Makaleler » Saç Bakımı » Saf Gerçek Keratin Nerede Bulunur?

Saf Gerçek Keratin Nerede Bulunur?

SAF GERÇEK KERATİN NEREDE BULUNUR?

 

 Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza saf gerçek keratin nedir? Saf keratin ürünleri nelerdir? Saf gerçek keratin nerede bulunur?  Soruları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. 

Piyasa genelinde yaygın olan keratin ürünlerini nerede ise tamamına yakını, maalesef sentetik tabanlı ve kimyasal içerikli ürünlerden oluşmaktadırlar. Bu tip ürünler, saç yüzeyine yalnızca geçici bir rahatlama sağladıkları gibi; bu kazanım da sahte bir etkiden ibaret olmaktadır. Yani asla kalıcı ve etkili bir bakım imkânı sunmaları mümkün olmamaktadır.

Üstelik sık sık kullanımı tercih edilen saç telleri üzerinde ise sülfür bağlarının koparak ayrılması gibi geri dönüşü mümkün olmayan zararlı sonuçlar doğurmaları da olasılık dâhilindedir.

 

Bunun yanında, tamamen saf gerçek keratin proteinlerinin ise hiçbir kimyasal kaynağa ve sentetik dokuya maruz kalmadan elde edilmiş olmaları; doğal yapısının bozulmadan korunmasına ve yine buna bağlı olarak da saçın ana yapısına tamamen uygun bir profil oluşturmasına olanak sağlamaktadır.

Diğer tüm protein, vitamin ve mineral kaynakları ile de tam adaptasyon sağlamak sureti ile kolayca formulize edilebilen saf keratin, kullanışlı olması sebebi ile de saç yapısı üzerinde gerçekten de muhteşem etkiler ortaya çıkarmaktadır.  

 

Vücut için gerekli olan ancak vücut içinde eksikliği baş gösteren vitamin ve mineraller, beslenmenin yanı sıra, besin takviyeleri ile de nasıl tedarik edilmekte ise; saçın gereksinim duymakta olduğu keratin de yine aynı takviye yöntemi ile saça ulaştırılmak zorundadır. Üstelik bu işlemin herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmadığı gibi; yıpranmış saçların sağlık kazanmasına, kırık saç uçlarının tamir edilmesine, elektriklenmenin önlenmesine ve saçın parlaklık kazanması gibi sayısız faydayı da sağlamaktadır diyebiliriz.Saf Gerçek Keratin Nerede Bulunur

 

Bio teknolojik metotlar kullanmak sureti ile elde edilmesi mümkün olan nano düzeye sahip keratin proteinleri, o kadar küçük moleküllerden oluşan parçalardan meydana gelmektedir ki; saç telleri içindeki en minik boşluklara dek dahi oldukça kolay bir biçimde girebilen ve ilgili noktalara kaynayarak, saçı tamir eden bir niteliğe sahip bulunmaktadır.

 

Sahip oldukları yapı itibarı ile de son derece sağlam, sert ve güçlü oldukları için de saç telleri üzerinde kalıcı bir etki göstermektedirler. Saçın orijinal düzlemi ile de anında tam bir uyum sağlama olanağına sahiptirler. Özellikle sentetik türevlerine nazaran, özelliklerinden bahsetmekte olduğumuz saf gerçek keratin hücreleri; öyle hemen yıkanma etkisi ile akıp gitmemektedirler.

 

Özellikle Avrupa ülkelerinde ve ABD’de ileri düzeyde bio teknoloji kullanılmak sureti ile elde edilebilen doğal ve katkısız keratin; son derece sert ve yoğun kimyasal içerikler içinde tüm özelliklerini kaybedeceğinden, doğal formu ile muhafaza edilmeye çalışılmaktadır. Bu sayede de herhangi bir deformasyona uğramaktan sakınarak, doğal yapısı ile diğer türevlerinden ayrılmayı başarmış olmaktadır. "Gerçek saf keratin nerede bulunur" diye soruyorsanız.

 

 Saf gerçek keratinin, maalesef küçük ambalajlar içinde bulunması pek mümkün olamamaktadır. Bunun yerine, bilinen markaların serum halinde kullanıcılara sunduğu ürünleri ise kolaylıkla temin etmek olanağı bulunmaktadır. Bu ürünler de istenilen doğrultuda, maksimum faya elde edilmesini sağlayabilmektedir. Kendi kendinize saf keratin nerede bulunur diye soruyorsanız tam aradığınız yerdesiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
24 Temmuz 2019
Bir çok firma önerdiler , güzelce araştırdım en kaliteli en çok müşteri memnuniyeti olan firma olarak sizi gördüm almaya karar verdim saçlarım muhteşem oldu çok canlı parlak ve de yumuşacık saçlarımı gören arkadaşlarımda almak istiyor.Çok kaliteli üürn yapıyorsunuz, teşekkürler. İyi Günler..

22 Temmuz 2019
cok guzel bakim yapan bir urun bana göre tavsiye ederim

20 Temmuz 2019
Ben liquid saf keratin kullanıyorum ve çok faydasını gördüm saçlarım miss gibi oldu herkese de tavsiye ediyorum :)

15 Temmuz 2019
yakın bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım ve ilk kullanımda faydasını gördüm benim için saçlarım oldukça sağlıklıydı oysaki bu ürün bana bi saçın nasıl daha sağlıklı olabileceğini gösterdi çok memnun kaldım benim saçlarımı eskisinden daha güzel onardı

10 Temmuz 2019
formaldehit içermediğn o kadar güzelsin ki gönül rahaatlığıyla seni kullanabiliyorum saçlarıma saf keratin uyguladım hayatımda ilk defa biraz çekinsemde çok memnun kaldım saçlarım çopk güzel toparlandı fazlasıyla sağlıklılar ben çok teşekkür ediyorum bu arada makale çok faydalı olmuş

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır