440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Kopması Neden Olur, Tekrar Nasıl Çıkar, Kesin Çözüm, Kopan Saçlara Ne İyi Gelir ve Evde Maske Şampuan Bakımı

Saç Kopması Neden Olur, Tekrar Nasıl Çıkar, Kesin Çözüm, Kopan Saçlara Ne İyi Gelir ve Evde Maske Şampuan Bakımı

Saç kopması diğer bir ifade ile kopan saçlar gibi ciddi bir probleminiz varsa, bunun hakkında biraz araştırma yaptığınızda ‘’saçlarınızı kestirmekten başka çare yoktur’’ şeklinde bazı moral bozucu cevaplar almış olabilirsiniz. Fakat merak etmeyin,

’evet, artık kopan saçlara kesin çözüm bulundu.’’

Bilim ve tekniğin ilerlemesi ve teknolojik gelişmelerin artmasıyla artık boyadan omreden açıcıdan oryalden, röfleden sonra saç kopması gibi tüm kopan saçlara nihayet kesin çözüm üretildi.

Özellikle saçın ana yapısını oluşturan hatta %73 gibi yüksek oranda saçın öz yapısını teşkil eden keratin proteinleri, özgün geliştirilmiş formüller sayesinde, artık kökünden veya dipten kopan saçlara ne iyi gelir, çözüm nedir, gibi tüm merak ettiğiniz bu önemli sorulara artık uygulayacağınız gerçek keratin yüklemesi ile kesin sonuçlar alabilirsiniz.

Şu anda piyasada en çok onarıcı likit keratin formundaki serumlarla ve kopan saça özel şampuan ve maske ve keratin kremi uygulayarak yıpranmış kopan saçlarınıza, ıslakken kırılarak, ince telli kopan tüm saçlarınıza birkaç seanslık keratin bakım sonrasında saçlarınızı artık eski sağlığına rahatlıkla kavuşturabilirsiniz.

Son zamanlarda kişisel bakım ürünlerine rağbet oldukça arttı. Bunun yanında saç bakım ürünleri elbette çok daha fazla tüketilir hale geldi. Güzel görünüm kazanmak imaj değiştirmek ve ara sıra kendimizi yenilemek ve farklı saç tipleri ile toplumda dikkat çekmek isteriz.

Fakat saçımıza yapacağımız her türlü saç boyası, ombre, röfle, platin, belki düzleştirici ve perma gibi işlemleri de dahil edersek, bunların saçlara ne kadar hasar verdiğini tahmin edebiliyoruz değil mi?


 

Peki ‘’biz bu saç bakımından vazgeçemiyoruz fakat saçımızın da kopmasını hiç istemeyiz kopan saçlarla ya da saç kopması ile karşımıza çıkan çirkin görüntü ile insanların karşısına da çıkmak hiç istemeyiz…’’ derseniz o zaman saçınıza her zaman belli aralıklarla gerçek likit keratin yüklemesi yapmanız gerekiyor.

Likit keratin yüklemesi yaparak kopan saçlarınızı onardığınız gibi yıpranmış saçlarınızı ve yanmış saçlarınızı da yeniden yapılandırdığınız gibi, yeni baştan yapacağınız bu gayet riskli olan, ‘’saçlara renk ve şekil verme’’ işlemlerine karşı da önceden saçınıza keratin yükleyerek önlem alabilirsiniz. Çünkü keratinler saçların güçlenmesinde çok aktif rol oynuyor. Bütün yapılan bilimsel araştırmalar bu olumlu sonuçları veriyor. Uzmanlar, saçlarına değer verenler için mutlaka bu keratin saç bakımını ihmal etmemelerini önemle tavsiye ediyorlar.

Yapılacak düzenli ve itinalı bir keratin protein yüklemesi ile ve uygulanacak en iyi bir keratin saç bakım maskesi ve şampuanı  ile  (özellikle patentli sertifikalı bakanlık onaylı ürünler tercih ederek ) ince telli kırılarak yanarak boyadan dipten kökünden yıpranan kopan ve ıslakken lastik gibi kopan sarı saçlara bakım yaptığınız zaman, kopan saçlardan kurtulmanız,  mutlu ve kesin bir çözüme kavuşmanız mümkün.

Boyadan, açıcıdan, oryalden, röfleden, omreden sonra dipten kökünden saç kopması neden olur, dersiniz, elbette kullanılan kimyasal maddelerin, boyanın ve saç açıcının içerisinde yüksek oranda olmasından kaynaklanır. Aynı zamanda saçınızın yapısına örneğin ince telli kalın telli işlem görmüş kuru mat sert yapılı olmasına kadar birçok özellik saçınızın yanmasında önemli bir rol oynar. Bunun dışında bazen düzleştirici ve perma gibi işlemlerde de saçlar yanabilir kopabilir. Fakat en sık karşılaşılan saç yanması oryal dediğimiz saç açıcıdan kaynaklanıyor

Kopan saçlar nasıl önlenir, ne iyi gelir? Evde maske şampuan bakımı ve kesin çözümü var mı, gibi aklınıza gelen konularda ise, ‘’evet kopan saçlar önlenir’’ çünkü yukarıda belirttiğimiz gibi saçınız çok fazla işlem görmüş yorgun ve yıpranmış olabilir, böyle durumlarda keratin yüklemesi yaptığınızda saçınız güçlenir ve koruma altına alınır.

Saçınızın yapısına göre uygulanacak kimyasal saç açıcının miktarını çok iyi dengelemeniz gerektiği gibi zamanlamasını da çok iyi öğrenmeniz gerekir. Örneğin ince telli bir saçta 20 dakika bekletildiğini düşündüğümüzde, kalın telli sert saçlarda ise 30 dakika 40 dakikaya kadar saçların dayanma gücü artar.

Kopan saçlara evde keratin bakımı yaptığınız zaman; kopan saç geri çıkar mı, koparılan saç tekrar çıkar mı, kökünden kopan saç tekrar çıkar mı ve kopan saçlara ne iyi gelir, kökten kopan saç, kökünden kopan saç, elle koparılan saç, tararken kopan saçlar, kökünden kopan saçlar, açıcıdan, boyadan yıpranmış kopan saçlar, ince telli işlem görmüş, yanarak boyadan kırılarak lastik gibi kopan saçlar gibi tüm bu problemlerin hepsi çözüme kavuşuyor.

Hatta kopan saçın yerine tekrar yenisi gelir mi, kökten kopan saç geri çıkar mı, kopan saç kaç günde çıkar ve kopan saç uzar mı gibi tüm sorularınızın cevabını kullanacağınız  patentli likit keratin onarıcı serumları ve keratin maskesi ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
ayşe yılmaz
10 Şubat 2023
saçlarım boyadan sonra çok fazla kopmuştu çok yıpranmıştı bu markayı arkadaşımın tavsiyesiyle kullanmaya başladım çok memnun kaldım

Alışveriş Sepetim