200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saça Keratin Yüklemesi

Saça Keratin Yüklemesi

Saça keratin yüklemesi; yıpranmış, yanmış ve hasarlı saçlar için onarmak için yapılan bir tedavi yöntemidir. Saçlara uygulanan boya, ombre, oryal, maşa, pres gibi kimyasal ve ısı işlemleri sonucunda saçlarda keratin proteini azalır ve saçlar yıpranmaya başlar. Saçlarda oluşan bu hasarları onarmak ve saçları zararlı dış etkenlerden korumak için saça keratin yüklemesi yapılması zorunludur.

Bu makalemizde sizlere; keratin nedir, keratin ne işe yarar, keratin yüklemesi nedir, keratin yüklemesinin faydaları ve zararları nelerdir, evde saça keratin yüklemesi nasıl olur, keratin yükleme fiyat nedir gibi sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. 

Yüz çevresinde oluşan kırışık ve sarkmaları gidermek için keratin bakım uygulaması yapıldığı gibi, saçta oluşan yıpranmalar, yanmalar ve kırıklar gibi hasar görmüş saçlar için de keratin yüklemesi kullanılarak saça keratin yüklenmesi ile saçların onarılması ve yeniden yapılanması mümkün olmaktadır.

En başta  yıpranma, aşınma,  yanma, zor tarama sorunlarında ve kırık, mat, sert, hasara uğramış, koparak dökülen, incelen saçlarda köklü ve kalıcı bir saç onarımı gerçekleştirir. Saçlarda bulunan keratin maddesi zamanla saçlarda azalır saçların sağlığı için saça keratin yüklemesi işlemi yapılmalıdır.

Evde Yapılan Saça Keratin Yüklemeleri

Saça keratin yükleme işlemi  ister evde ister kuaförlerde de yaptırmak mümkün olmaktadır. Saçların ortalama olarak yüzde yetmiş ikilik kısmını keratin oluşturur. İnsan bedeni nasıl protein olmadan ayakta duramaz ise saçların proteini de keratin olmasından dolayı saçların bakımlı olması mümkün olmaz. Keratini azalan saçlar için tekrar saça keratin yüklemesi yapılması gerekir. Saçlara yapılan bu yüklemelerin birçok faydası da bulunmaktadır. Bunların neler olduğu incelenecek olursa;

 1. Saça keratin yükleme işlemi saçların daha hızlı bir şekilde uzamasına katkı sağlar.
 2. Saça keratin yüklemek yıpranan saçların daha dolgun, hacimli, parlak ve gür gözükmesine katkı sağlar.
 3. Saça keratin yükleme Saç dökülmelerine engel olmadan bire bir olmaktadır.
 4. İncelen saçların kalınlaşmasında bir numaralı faktör saça keratin yüklemesi olmaktadır.
 5. Hem evlerde hem de kuaförlerde uygulanması mümkün olmaktadır.
 6. Saçlarda oluşan yanma ve yıpranmaların kısa süre içerisinde yok olmasında etkili olmaktadır.

Saça Keratin Yükleme

Saça Keratin Yükleme Ne İşe Yarar ?

Bu kadar etkileri ile yer alan saça keratin yüklemesi evlerde yapımı da bir hayli kolay olmaktadır. Nasıl yapılacağı incelenecek olursa;

 1. Piyasada satılan kalitesiz ürünlerden almak yerine set halinde satılan ve herkesin dostu olan, sadece organik olarak ürünü almak gerekir. Çünkü diğer ürünler saça iyi gelmek yerine daha kötü sonuçların doğmasına da neden olacaktır. Bu yüzden sizler için üretilen saça keratin yüklemede en etkili yöntemlerden bir tanesi olmaktadır.
 2. Satın alınan ürünün şampuanı ile saçların tertemiz yıkanması gerekir. Saç derilerinde en ufak yağ ya da kir olmamasına da dikkat etmek gerekir. Aksi halde saça keratin yükleme işleminde keratinlerin saça tutulması zorlaşır.
 3. Yıkanan saçları elektrikli cihazlar ile değil de havlu ile kurutmak gerekir. Hem elektrikli cihazlar saçların yapısına zarar verir. Hem de tamamının kurumasına neden olur. Saça keratin yüklerken saç diplerine de keratinleri rahat bir şekilde uygulamak için saçların nemli kalması gerekir.
 4. Nemli kalan saçlara ilk olarak gözeneklerin net bir şekilde açılması için iksir sürülmelidir. İksir ile saç diplerindeki gözenekler en küçük ayrıntısına kadar açılacaktır.
 5. Ortalama olarak on beş dakikanın sonunda bu iksir tüm gözenekleri açacak olmasından dolayı yağ sürülmelidir. Yağı geceden sürmek de fayda var. Çünkü sabaha kadar bekletilmesi keratin saçta ne işe yarar sorusunun cevabını ortaya koyacaktır.
 6. Sabah saçlar yıkanmadan ortalama on dakika önce de maskenin uygulanması gerekir. Maske on dakika bekledikten sonra saçlar bir güzel yıkanmalıdır. Saça keratin yükleme işlemi zor gibi  görünsede evde rahatlıkla yapabileceğiniz bir işlemdir.

Bu işlemler bir ay boyunca düzenli aralıklar ile uygulanırsa saça keratin yükleme ne işe yarar diye merak edenlere en iyi yanıt olacaktır. Saçlarda istenilen sonuçlar  rahat bir şekilde elde edilmiş olacak ve sağlıklı görünümler ile istenilen bakım sağlanmış olacaktır.

Bazıları yıpranan, kırılgan ve zayıf saçlara çare olarak en çok uygulanan, etrafınızda sizlere tavsiye edilen bitkisel, doğal saç bakım yağları veya doğal saç bakım maskeleridir. Evet bu tür uygulamalar saça faydalıdırlar. Fakat yıpranmış saçlara sadece kullanıldığı anda fayda verirler.

Yıkanınca tekrar saç bakımı işlemini tekrarlamak zorundasınız. Dolayısıyla, kırık saçları onarmak veya yıpranmış saçları tekrar eski gücüne kavuşturmak imkansızdır. Kaldı ki, bu tarz bir bakım için çok zahmet çeker ve çok zaman harcarsınız. Oysaki saça keratin yüklemesi o kadar zahmetli ve zor değildir.

 

Saça Keratin Yükleme 

Bir başka başvurduğunuz çare de, kuaförünüzün ya da bir kozmetik mağazasının size tavsiye ettiği dünya markaları olan meşhur ürünlerdir.

Bunları da eğer uyguladıysanız ve kullananların yorumlarını da incelediyseniz, önce kullanıcılarını memnun ederler, fakat tıpkı bitkisel maskelerde olduğu gibi, birkaç yıkamadan sonra saçtan akıp giderler. Bunların bitkisellerden iki farkı vardır.

Bu markalı ürünler, doğal maske ve bakımlara oranla çok daha uzun süre saçta etkisini kaybetmezler. Saçta kalıcı etki gösterirler.

İçlerindeki sentetik katkılar, çeşitli kimyasal formüllerle daha uzun süre saçta yapışarak kalabilirler. İkinci farkı ise, daha sonraki zamanlarda saçta matlık oluşmasına ve hatta saçları daha çok yıprattığına tanık olursunuz. Doğal maskelerin saça herhangi bir yan etkisi veya zararı asla söz konusu olamaz.

Sadece fayda verdiklerini kesin ve net olarak söyleyebiliriz. Sonuç olarak, her ikisi de kırık saçları veya yıpranmış saçları asla kalıcı olarak onaramazlar. Saçlarınıza kalıcı onarım sağlamak için saça keratin yükleme yapmalısınız.

Bu bilgileri verdikten sonra şimdi en önemlisi olan keratin bakımı konusuna geldik ki, o da yıpranmış ve kırık saça keratin yükleme işlemidir. Evet, dünyada kırık saçlara ve çok işlem görerek aşırı yıpranmış saçlara çözüm olacak en iyi madde keratinlerdir diyebiliriz.

Bundan bu kadar emin olabilirsiniz. Neden mi? Çünkü saça keratin yüklemesi yapanlar mutlaka memnun kalıyorlar. Keratinler çok kolay ve sağlam bir şekilde saçta tutunma özelliğine sahip en doğal maddelerdir.

Saça Keratin Yükleme

İşte bu size yeterli gelmez mi?. Eğer derseniz bazı saça keratin yüklemesi yapanlar memnun kalmıyorlar? Evet çok nadir de olsa bu şikayetler de inkar edilemez.

Ancak ne var ki, bu şikayetçi olanlar, aslında saçlarına keratin yüklemiyorlar. Gerçekten saça keratin yüklemiyorlar, bundan emin olun. Yapılan işlem kimyasal veya sentetik bir işlem olduğu halde, ürünün içine pek az miktarda keratin konulmasıyla keratin yüklemesi adını koyuyorlar.

İşte bundan dolayı da keratinin adını lekeliyorlar. Bunlara karşı elimden gelse bütün dünyaya ilan edeceğim ki, bu saça keratin yüklemesi değil, bu bir aldatmadır.

Ne var ki buna hiçbirimizin gücü yetmiyor. Hatta kuaförler bile bu ucuz ürünlerden para kazandıkları ve müşteriyi de ilk anda memnun ettiği için bu tür ürünleri tercih etmekte hiç tereddüt dahi etmiyorlar.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Lale Nur
05 Aralık 2018
Saçlarım doğal keratin yüklemesini evde yapmaya başladıktan sonra saçımdaki farkı herkes görüyor ve soruyor hemen tavsiye ediyorum sizi her yerde saçlarım ile dikkat çekebiliyorum artık sizin ürünlerinizden vazgeçmem.

Alışveriş Sepetim