440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Düzleştirme Kremi - Brezilya Fönü

Saç Düzleştirme Kremi - Brezilya Fönü


Saç düzleştirici krem evde kullanımı pratik ve kolay olması bakımından, kadınlarda daha çok tercih edillirken, erkeklerde de artık çok sık kullanılıyor. Kuaförlerdeki yüksek fiyatlar, evde saç düzleştirmeyi  daha cazip hale getiriyor. Peki saç düzleştirici krem, diğer bir adıyla brezilya fönü zararlı mı, saça ne kadar süre düzleştirme etkisi sağlar, saç düzleştirici keratin kremi en iyi marka hangisi?


Brezilya Fönü nedir nasıl kullanılır?  Saçta kalıcı etki gösteren düzleştirici kremler ile aynıdır diyebiliriz. Kullanımı ise, düzleştirici krem ile birebir aynıdır. İlk defa Brezilyada kullanılmasından dolayı, bu isim verilmiştir.


Saç düzleştiren keratin krem, tek başınıza kullanırken oldukça basittir. Daha önce saçına düzleştirici cihaz ile düzleştirme yapan herkes bunu da rahatlıkla yapabilir. Keratin saç düzleştirici krem "kıvırcık saçları düzleştirici krem" olarak da bilinir.

Ayrıca 200-600 TL. fiyatındaki bir düzleştirici kremi 2-3 ayda bir kullandığınızda, bir sene gibi uzun süreli bir kullanım sağlar. Herkes saçını bir kullanımda, 2-3 ay kadar pürüzsüz ve düz bir hale getirebilir. Sevimsiz, kabarık, kuru, sert ve yıpranmış saçlarını yumuşak, düz ve ipeksi yapabilir. Oysa kuaförde böyle bir saç bakım için 800-2000 TL'yi gözden çıkarmanız gerekir.

Piyasada, birçok saç düzleştirme kremi markaları bulunmakla birlikte, fiyatları da birbirinden farklıdır. Kalıcı saç düzleştirici keratin krem kullanırken fiyatına değil, formaldehit içermemesine ve saçınızın yapısına uygun, beklentinize hitap etmesi için en iyi saç düzleştirici krem markasını tercih etmelisiniz. Saç düzleştirici keratin kreminizi beraberinde düzleştirici şampuan ile kullandığınızda daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
 

Kullanmaya karar vereceğiniz ürün etiketinin üzerinde yazan kullanma talimatına uygun hareket etmek de çok önemlidir. Saç düzleştirme kremleri içeriğinde bulunan formaldehit gibi kimyasal maddelerde, saça zarar verebilecek riskler olacağından, buna çok dikkat etmeniz gerekir. 

Saç Düzleştiren Krem (Brezilya Fönü) Zararları Nelerdir, Nasıl Önlenir? 


Bilindiği gibi, piyasadaki bazı çok ucuz ve kalitesiz kalıcı saç düzleştiren kremler ve brezilya fönü setleri içerisinde yoğun bir şekilde bulunan formaldehit,  adeta zehir kusan, çok tehlikeli bir kimyasal maddedir. Kreminizin içeriğinde forlmaldehit olmadığından emin olmak için etiketini iyice incelemeniz gerekir. Ya da kapağını açıp uzaktan dahi kokladığınızda burnunuzun ve gözlerinizin yandığını görürsünüz.
 

Ancak çok hafifçe gelen bir kokudan telaş etmeyin, bu kadar az bir koku saça ve cilde zarar vermez. Zaten yeteri kadar formaldehit harici düzleştirici etki veren katkılar kullanılmadığı zaman, saçınız 2-3 ay değil maalesef en fazla 1-2 hafta düz kalabilir. 

İşin doğrusu ve en acı tarafı da, formaldehit, saça uygulanırken ve saçı düzleştirirken saçlara gereğinden fazla ısı verilmesi sonucunda, saçlar her an yanabilir. Bu durumu önlemek için çok hassas davranmak gerekiyor.
 

Özellikle saçı çok ince yapılı olan ya da seyrek yapılı saç yapısına sahip olanlar, bu işlemi yaparken normal kullanım ısı ayarının daha da altında düşük ısıda uygulama yapmaları gerekir. Çünkü gereğinden fazla ısı yapmak saçın maalesef yanmasına sebep olur.
 

Liquid Keratin bakım ve onarım ürünleri bu tür problemlerde, özellikle saç kremi düzleştirici işleminden önce veya sonra yıpranan ve kırılan saçlarda mutlaka kullanılması çok faydalıdır ve çok lazımdır. Saf gerçek keratin protein yüklenmesi ve ardından liquid keratin maskesi gibi uygulamalarla saçlarınızı mutlaka güven altına almalısınız. Zaten bu internet sayfamızda hem onarıcı, hem düzleştirici brezilya fönü etkili tüm ürünler bir arada sunduğumuz keratin setlerimiz mevcuttur. Bunları incelemeniz çok faydalı olur.
 

Bildiğiniz gibi her saç düzleştirici cihaz işleminden sonra ve açıcıyla saç açıldıktan sonra saçtaki keratin oranı eksilir. Bunun anlamı, saçlarınız artık elektrikleniyor, kabarıyor, inceliyor, kuruyor ve dolayısıyla kırılıp kopuyor demektir. Böyle bir saç asla uzamazken, canlı ve parlak gözükmez.  

 

Bunun tek bir çaresi var, o da saçlarınıza mutlaka ama mutlaka, belirli aralıklarla saf, doğal keratin protein yüklemesi yapmaktır. Aksi halde saçlarınız elden gidebilir. Tabii bizim tavsiyemiz hiçbir zaman, mecbur kalmadıkça, formaldehit içeren kremler ile böyle riskli işlemlere girmemeniz. Ve Liquid Keratin onarıcı, düzleştirici ürünlerden güzel ve güvenli bir bakım yapmanızdır.

Saç Düzleştirici Keratin Krem Erkeklerde Nasıl Kullanılır?

 

(Not: Bu kullanım kadınlarla birebir aynıdır.) Markaların kullanım talimatları farklı olmakla birlikte, burada sizlere formaldehitsiz en iyi saç düzleştirici markamızın kullanımını vereceğiz.
 

1. Genellikle saçlar 2 defa şampuanla iyice yıkanır. 

2. Yıkandıktan sonra fazla suyu alınır ve nemli saça, saç düzleştirici keratin kremi uygulanır.

3. Sürekli 15 dakika boyunca sık dişli tarakla taranır. 15 dakika daha kendi halinde bekletilir.

4. Ilık ısı ayarlı fön çekilir. Ardından düzleştirici cihaz ile saçınıza düzleştirme işlemi yapılır, iki gün bekletilir ve durulanır. İşlem sonlandırılır.

(Bu uygulama esnasında saç derinize ve ellerinize kremin temas etmemesi, özellikle hangi markayı kullanıyorsanız, kullandığınız markanın talimatlarına harfiyen uymanız gerekiyor.)

Bazı saç yapıları yani saç lifleri, daha yumuşak, daha nazik ve dayanıksız olabilir. Bu tür riskleri önlemek için, saç düzleştirme erkek kremini kullanırken firmaların vermiş olduğu talimatlardaki ısı ayarını biraz daha düşererek uygulamak kendimizi güvence altına alacaktır.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim