440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Düzleştirme (Düzleştirici) Kremi

Saç Düzleştirme (Düzleştirici) Kremi

 

Saç düzleştirme kremi son zamanlarda pratik olması açısından, özellikle kadınlarda daha çok tercih edilirken son zamanlarda erkeklerde de çok kullanılıyor. Peki, saç düzleştirici krem zararlı mı? Ya da saç düzleştirirken saça ne kadar süreli bir düzleştirme sağlar? En iyi saç düzleştirici krem markası hangisi?
 

Saç düzleştiren krem, evde pratik kullanımı bakımından oldukça kolay ve uygulaması basittir. Piyasada, birçok saç düzleştirme kremi markaları bulunmakla birlikte, fiyatları da birbirinden farklıdırSaç düzleştirici krem kullanırken, kullandığınız ürünün üzerindeki etikette yazan kendi kullanma talimatına dikkat etmek çok önemlidir. Kıvırcık saç düzleştirme kremleri içeriğinde bulunan bazı (formaldehit gibi) maddeler sebebi ile bu kremlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

Saç Düzleştiren Krem Zararları Nelerdir?

Bilindiği gibi, saç düzleştiren kremler içerisinde yoğun bir şekilde bulunan, formaldehit denilen, adeta zehir kusan çok ağır ve çok tehlikeli bir kimyasal madde bulunduruyor.

İşin doğrusu ve en acı tarafı da formaldehit adı verilen maddenin, saçı düzleştirirken hatalı kullanılması sonucunda, saçlar her an yanabilir veya kopabilir. Bu durumu önlemek için çok dikkatli ve çok hassas davranmak gerekiyor.

Özellikle saçı çok ince ve zayıf yapılı olan ya da seyrek saç yapısına sahip olanlar, erkek saç düzleştirici krem ya da kadın saç düzleştirici krem kullanırken normal ısının daha da altında, kısa bir sürede saçını preslemesi çok önemlidir. Aksi halde saçlar zarar görebilir.

Çünkü gereğinden fazla çok yüksek ısı uygulanması maalesef saçların yanmasına sebep olur. Hele saçınız daha önce de yıprandıysa çok daha hassas olmanız gerekir. Bunun tek bir çaresi var o da saçınıza mutlaka ama mutlaka belirli aralıklarla saf doğal keratin protein yüklemesi yapmaktır. Özellikle saç kreminin, cilde temas etmesinden kaçınılması gerekir. Gözlere ve yüze temasını engellemek gerekir. Aksi halde saç dökülmesine ve ciltte tahrişe sebep olabilir.

Saç Düzleştirici Krem Zararları Nasıl Önlenir?

Keratin ürünleri bu tür problemlerde, özellikle saç kremi düzleştirici işleminden sonra, yıpranan ve kırılan saçlarda çok etkilidir. Saf keratin protein yüklenmesi ve ardından keratin maskesi gibi uygulamalarla saçlarınızı mutlaka güven altına almalısınız. 

Çünkü her saç düzleştirme işleminden sonra saçtaki keratin oranı eksilir. Bunun anlamı; saçlarınız artık elektrikleniyor, kabarıyor, inceliyor, kuruyor ve dolayısıyla kırılıp kopuyor demektir. Böyle bir saç asla uzamazken, canlı ve parlak da gözükmez. Hem kopar, hem de matlaşır.

Bunun tek bir çaresi var, o da saçlarınıza mutlaka ama mutlaka, belirli aralıklarla saf doğal keratin protein yüklemesi yapmaktır. Aksi halde saçlarınız elden gidebilir. Tabii bizim tavsiyemiz hiçbir zaman, mecbur kalmadıkça, saçlarınızı Liquid Keratin gibi güvenli bir markanın haricindeki ürünlerle düzleştirme gibi, böyle riskli işlemlere girmemeniz.

Saç Düzleştirici Krem Nasıl Kullanılır?

Markaların kullanım talimatları farklı olmakla birlikte, genellikle saçlar 2 defa şampuanla iyice yıkanır. Yıkandıktan sonra fazla suyu alınır ve nemli saça, saç düzleştirici erkek kremi uygulanır. Bu uygulama esnasında en önemli püf nokta, asla ve asla saç derinize ve ellerinize bu kremin temas etmemesi. Özellikle, hangi markayı kullanıyorsanız, kullandığınız markanın talimatlarına harfiyen uymanız çok önem arz ediyor. 

Örneğin, birçok "saç düzleştirici erkek kremi'', saçta 15 dakika bekletilmesi gerekiyor. Bu sürenin uzatılmaması gerekir. Uzaması durumunda saçlar yanabilir ve kopabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, önce saçınızda bu ürünü 10 dakika uygulamanızı tavsiye ederiz. Daha sonra sonuç alamazsanız, ikinci defa uygulamada, yine 10 dakikalık bir süre uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bu şekilde uygulamanızın sebebi saçlarınızı güvence altına almaktır. Çünkü bazı saç yapıları yani saç lifleri, daha yumuşak, daha nazik ve dayanıksız olabilir. Bu tür riskleri önlemek için, saç düzleştirici erkek kremini kullanırken firmaların vermiş olduğu talimatların biraz daha kısa süreli uygulamak kendimizi güvence altına alacaktır.

Saç Düzleştirici Krem Evde Nasıl Uygulanır?

 1. Saçlarınızı arındırıcı keratin şampuanı ile 2 defa sıcak suyla iyice yıkayın ve %90 kurutun.
 2. Saç kreminden saçlarınıza dipler hariç yeteri kadar bir fırça yardımıyla sürün 15 dakika bekletin.
 3. 15 dakika sonra sık dişli bir tarakla düzleştirici saç kremini tarayın ve fazla olanları atın.
 4. Saçınıza ılık ayarda düzleştirici fön çekerek saçınızı sadece kurutun.
 5. Kuruyan saçlarınızı tutamlara ayırarak düzleştirici bir cihaz ya da maşa ile 180 ile 230 derece arasında presleme yaparak düzleştirin.
 6. Saçınızı bu şekilde ortalama 2 gün bekletin ne zaman isterseniz saçınızı bir veya iki defa şampuanlayarak yıkayın ve sonrasında bir kez daha saçınıza 180 ile 230 derece düzleştirici uygulayın ve işlemi bitirin.

Bu şekilde uygulamanızın sebebi saçlarınızı güvence altına almaktır. Çünkü bazı saç yapıları yani saç lifleri, daha yumuşak, daha nazik ve dayanıksız olabilir. Bu tür riskleri önlemek için diğer firmaların vermiş olduğu talimatların biraz daha kısa süreli uygulamak kendimizi güvence altına alacaktır. Fakat Liquid Keratin saç düzleştirici krem kullanırken böyle bir risk olmayacağı için güvenle ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saç Düzleştirici Keratin Krem (Brezilya Fönü) Fiyatları:

 • 1. Lüks ve elit kesim kuaförler de 1000 TL ile 3000 TL arasında,
 • 2. Normal semtlerde ve orta kesim kuaförlerde 800 TL ile 1500 TL arasında,
 • 3. Evde keratin set halinde 500 TL ile 1200 TL arasında,
 • 4. Evde keratin saç düzleştirici krem olarak kullanımı 300 TL ile 800 TL arasında değişiyor,
 • 5. Liquid keratin düzleştirici saç bakım seti fiyatı 700 TL ile 900 TL arasında,
 • 6. Liquid keratin düzleştirici saç kremi şampuanla birlikte mini set olarak 350 TL fiyatı var.               

En İyi Saç Kalıcı Düzleştirici Krem (Brezilya Fönü) Markaları Hangileri:

 • 1. Liquid Keratin (formaldehit içermeyen) 3 ile 6 ay düzleştirici krem,
 • 2. Elidor 300 ml saç bakım kremi,
 • 3. Loreal dark saç düzleştirici,
 • 4. Farmasi düzleştirici saç bakım kremi 200 ml,
 • 5. Schwarzkopf düzleştirici saç bakım kremi,
 • 6. Zenix saç düzleştirici difrizan krem,
 • 7. Silindir kalıcı saç düzleştirici krem.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim