440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Bakım Kürleri

Saç Bakım Kürleri

Bu makalemizde siz değerli okuyucularımıza saç bakım kürleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Keratin içerikli saç bakım kürleri saçlarda oluşan hasar türleri için iki farklı çeşitleri ile yerini alır. Bunlardan biri yüksek ısı ve kimyasal maddelerin birleşimleri ile yapılan bakım olmaktadır. Bu tip maddeler ile yapılan bakımın etkisi pek uzun sürmemektedir. Uzun süreli olan işlemleri saçın bakımı için etkili olmaktan ziyade farklı zararları ile de dikkatleri çekebilir.  Diğer yöntem ise doğal yollar ile yapılan yükleme olmaktadır. Bu yöntemin yapım aşamalarında saf keratin proteinleri kullanılır.

Saf yapıda olan keratinler saçların hasarlı bölgelerine hızla nüfus etmesi sağlatılarak işlemler yapılır. İşlemler sonucunda hasarlı bölgeler adeta kırık kemikleri kaynaması gibi kaynar ve saçın anında onarımı sağlanır. Keratin bunun yanı sıra bir yandan da saç yüzeylerinde ince bir film şeridi oluşturur. Saçların hem daha kalın hem daha güçlü hem de pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar.

Saç boyanmasına ya da elektrikli aletler ile verilen şekillerden gelecek hasarlara karşı kalkan görevleri görülür. Kuru ya da yıpranan saçların yeniden yapılandırılması sağlanır. Sert ve kabarık olarak yer alan saçlar yatışır. Bu sayede kolay şekil alınmasını ve saçların taranmasını sağlar.

Saçların kesin olarak onarılması ve güzel görünmesi için en etkili yöntem keratin bakımdır. Keratin saç bakım kürleri düzgün bir şekilde uygulanılmasının ardından istenilen görüntü rahat bir şekilde elde edilecektir. Kürler kullanılırken yapılarına dikkat edilmesi gerekir. Saçların temiz olması önemlidir. Her küre uygun olarak bulunan şampuanlar ile saçlar yıkanır. Hafif nemli bir halde olan saçlara keratin saç bakım kürleri uygulanır.

Saç Bakım Kürleri

Ortalama yirmi dakika kadar saçta kürler bekledikten  sonra ısı verilmesi gerekir. Keratin kürleri saçlarda iki ya da üç gün kalması gerekir. Saçların diplerine tam olarak işlemesi ve bakımın tam olarak sağlanması bu şekilde yapılır. Artık iki ya da üç günün sonunda yıkanılarak istenilen sağlıkta olan saçlar elde edilir.

Keratin içerikli saç bakım kürleri sadece saçların parlak ve düz durmasını sağlamaz. Bir yandan saçların temel yapı taşı olarak keratin proteinleri bulunmasından dolayı saçların hızlı uzaması sağlanır.

Saçlarda bulunan kırıklar ya da dökülmeler varsa bunların onarımlarını da sağlamaktadır. Zarar gören saç bağlarını katkısız keratinler onaracaktır. İki ayda bir olarak uygulanan kürler bir senenin sonunda artık güçlü ve hızlı uzayan saçların oluşmasına katkı sağlar.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim