440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Nemlendirici Şampuan

Nemlendirici Şampuan

Günümüz çağında artık teknoloji, bilim, bilgi hızla ilerlediği gibi kullandığımız saç bakım ürünleri de giderek kimyasallaşıyor. Sadece kullandığımız saç bakım ürünlerimi kimyasallaşıyor? Elbette, hayır. Çünkü tükettiğimiz besinler olsun, soluduğumuz hava olsun, kullandığımız su olsun giderek doğallığını kaybediyorlar. 

Tüm bu sebepler ve saymadığımız pek çok sebepden ötürü saçlarımızdaki nem miktarı giderek azalıyor ve kuru, mat bir görünüm alıyor. Saçlarımız için en önemli faktörlerden ikisi olan nem ve keratin zarar gördükleri takdirde saçlarımız perişan, yıpranık hâllere bürünür. 

Nemlendirici şampuan başlığını attığımız bu makalemizde saçlarımız kuru, mat görünüm alma sebeplerinden bahsedip, nemlendirici şampuan ürününe değineceğiz.

Keratin, saçlarımızın anatomisinde %72 düzeyinde bulunup, 18 aminoasitten meydana gelen saçlarımız için en önemli besleyici protein konumundadır. Dolayısıyla saçlarımızda bu derece etkili seviyede bulunan keratin proteinleri için saçlarımızın hammaddesidir de diyebiliriz. Eğer saçlarımız anatomisinde ciddi düzeylerde bulunan keratin proteinlerine zarar gelirse, saçlarımızda ki nem miktarıda düşerek, saçlarımız kuru, mat bir görünüm alabilir.

Kuru, mat saçlara sahip olmak ise canımızı oldukça sıkabilir fakat yardımımıza nemlendirici şampuan yetişecektir. Kullanabileceğimiz şampuan ürününe değinmeden önce, gelin hep birlikte saçlarımızda keratin proteinlerinin bozulma sebeplerine ve nem miktarının düşüşe geçme sebeplerine kısaca üstünkörü bir şekilde göz gezdirelim.

nemlendirici şampuan

Rüzgar, yğmur, fırtına, ani mevsimsel değişiklikler, hava kirliliği, su kirliliği gibi çevresel faktörler,

  • Röfle, fön, perma, platin, oryal, ombre, balyaj, boyama gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,

  • Formaldehit, paraben, SLES, SLS, tuz, sülfat gibi kimyasal maddeleri içeriğinde barındıran saç bakım ürünleri,

  • Dengesiz beslenme sonucunda bünyede açığa çıkan vitamin, mineral, protein, demir, çinko, biyotin, kolajen vb. eksiklikler,

  • Stres, endişe, depresyon, anksiyete, takıntı, moralsizlik gibi psikolojik faktörler,

  • Hormonal düzensizlik, yorgunluk gibi fizyolojik faktörler,

  • Bağışıklık sisteminin zayıflaması,

  • Genetik faktörler.

  • Saçlarımızı yıkarken sabun kullanmak, nem seviyesini oldukça azaltacaktır.

Bahsini geçtiğimiz tüm faktörler sebebiyle saçlarımızın anatomisinde ciddi düzeylerde bulunan keratin proteinleri eksilerek ve nem düzeyi düşerek saçlarımız kuru, mat bir hal alır. Kuru, mat saçlar için ise en etkili tedavi yöntemi nemlendirici şampuan kullanmaktır.

Liquid Keratin Şampuan uzman kimyagerler eşliğinde tam teşekküllü laboratuvar ortamlarında yoğun nemlendirici etkiyle formülize edildiğinden kısa sürede saçlarınızı nemlendirecektir. Sizler de nemlendirici şampuan  tercihinizi, Liquid Keratin Şampuandan yana kullanarak, saçlarınızın kısa sürede nemlendirilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kuru Mat Sert Saçlara Keratin Şampuanı 200ml (Malibu Şampuan) Ürünümüze Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim