440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Mevsim Geçişlerinde Doğru Saç Bakımı Nasıl Olur?

Mevsim Geçişlerinde Doğru Saç Bakımı Nasıl Olur?

 

 

Saçlarınızın nemli havalarda istemsizce yapışmasından ya da kış aylarında deli gibi elektriklenmesinden anlayacağınız üzere, mevsimlere göre saç bakımı oldukça önemli ve gereklidir. O halde mevsimlere göre doğru saç bakımı nasıl yapılır, havanın durumu ile nasıl bir bakıma ihtiyaç duyar, sizin için çözüm yollarını araştırdık.

Hangi mevsim olursa olsun muhteşem saçlara sahip olmak için vereceğimiz bu ipuçlarına mutlaka bakmalısınız. Sizin için hazırladığımız mevsimlere göre saç bakımı önerilerini uygulayarak yıl boyu sağlıklı buklelere sahip olmanız çok kolay!

İlkbahar Saç Bakımı: Bırak Saçların Parlasın

Uzayan günler, daha yumuşak bir hava ve yeniden canlanan doğa… Hangimiz ilkbahar aylarını sevmiyoruz ki? Çiçeklerin yeniden hayat bulması gibi saçlarımız da bu mevsimde canlanırlar. Zorlu kışı hava şartlarını atlatıp bahar mevsimine geçtiğimiz ilk günler güçlendirici saç bakımlarını uygulamanın tam zamanıdır. Buklelerinizi canlandırmak için gıda takviyesi almayı da düşünebilirsiniz. Çinko ve B6 vitamini açısından zengin ürünler saçlara parlaklık ve hacim kazandırmada ve saç uzamasında size yardımcı olacaktır. Ayrıca bahar ayları saç stilinizi değiştirmek için harika bir zamandır. Saçlarınızı kısaltmak, kış aylarında yıpranmış saçların canlanmasını sağlar.

Yazın Saç Bakımı: Saçlarını Korumayı Unutma

Saçlar yaz aylarında UV ışınlarına karşı her daim korunmalıdır. Dışarıda yürürken, çimlerde uzanırken ve güneşlenirken yaz mevsiminin güçlü güneş ışınlarına fazlaca maruz kalmak saçlarındaki keratin yapısına zarar verebilir. Bu nedenle dışarıdayken şapka kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Şapka takmayı sevmeyenlerdenseniz, saçı güneşten koruma amacı ile özel olarak geliştirilmiş ürünler kullanabilir, güneşten koruma özelliği olan saç yağları ile saçlarınızı sürekli olarak koruyabilirsiniz. Bu ürünler güneş koruyucu kremlerin cildi koruması gibi saçlarınızı güneşin zararlı ışınlarından ve etkilerinden koruyacaktır. Özellikle saçlarınız boyalıysa yaz aylarında saç bakımına daha bir özen göstermeniz gerekir. Bunun için yaz aylarında nemlendirici saç ürünleri ya da saç kuvvetlendirici şampuanlar kullanılmalıdır. Havuzlardaki klorinli su ve denizin tuzlu suyunun saç renginin soluklaşmasına neden olduğunu da unutmamak gerek. Havuza veya denize atlamadan önce keratin içerikli saç spreyleri ya da koruyu saç maskeler uygulamak doğru bir adım olacaktır. Keza yüzdükten sonra da temiz su ile duruladığınız saçlarınıza bu bakım  ürünlerini sürüp, deniz kenarının tadını bu şekilde çıkarmayı ihmal etmeyin.

Sonbahar Saç Bakımı: Saç Dökülmesini Önle

Sonbahar aylarında saç dökülmesinin artması yalnızca bir şehir efsanesi değil. Yine de konuda paniğe kapılmaya gerek yok; bu sadece saçların yaz boyunca güneş ışınlarına fazlaca maruz kalmasının doğal bir sonucu. Yine de erken davranıp doğru saç bakımı güz mevsimindeki acımasız saç dökülmesi sürecinin önüne geçmek oldukça önemli. Saçlarınızın sağlıklı biçimde yeniden uzamasını sağlayacak saç bakım uygulamalarını tercih ederek önleminizi alabilirsiniz. Örneğin yağlı saçlar için hafif bir şampuan ve deniz tuzu içeren saç derisi bakımı ürünleri uygulamak yararlı olacaktır. Kuru saçlar içinse doğal yağlardan oluşan nemlendirici özelliği olan bakımlar ya da ürünler uygulamak saçları yeniden canlandıracaktır. Bakım yaparken saç derisine masaj uygulamayı ihmal etmeyin. Masaj, kan dolaşımının iyileşmesini de sağlar.

Kışın Saç Bakımı: Saçların Nemlensin

Kış aylarının ciltte olduğu gibi saçlarda da zorlayıcı ve yıpratıcı etkileri vardır. Ayrıca saç kurutma makinesinin sıklıkla kullanıyor olmak saç tellerini zayıflatır ve nemlendirici işlemleri düzenli olarak kullanmak neredeyse zorunlu hale gelir. Soğuk havanın yarattığı kurutucu etki ve kalın yünlü kıyafetler yüzünden sürekli elektriklenen saçları kışın dizginlemek adına sık sık saç bakım maskeleri uygulamak saçlar için hem harika hem de pratik bir çözüm sunacaktır. Kışın uyguladığınız saç maskelerini, soğuk havalarda gerekli olan yoğun bakımı sağlamak adına çok daha uzun süreler saçlarınızda bırakabilirsiniz.

 

 Saç Botooksu Keratin Yükleme Seti 2 Ürünümüze Görsele Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
serpil p.
02 Ağustos 2021
Saçıma tatil öncesi keratin botoksu yaptım. arkadaşlarımla denize gittik hepsi sordu saçına ne yaptın diye ki 1 haftalık tuzlu suya o kadar güneş ışınına bile dayandı saçım hâlâ çok bakımlı duruyor. Yıpranmış saçlılar hiç oraya buraya boş yere para bayılmayın alın kullanın liquid keratini

Alışveriş Sepetim