440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Köpüksüz Şampuan Markaları

Köpüksüz Şampuan Markaları

Köpüksüz şampuan markaları başlığını attığımız bu makalemizde hangi köpüksüz şampuan ürünlerini kullanabiliriz, köpüksüz şampuan ürünleri saçlarımızda ne derece faydalıdır?
Gelin hep birlikte sorularımızın yanıtını birlikte arayalım.
Keratin saçlarımızın öz yapısında %72 oranında bulunan en önemli proteindir. Dolayısıyla saçlarımızda devasa oranda bulunması sebebiyle keratin için saçlarımızın hammaddesidir de diyebiliriz. Eğer saçlarımızda bulunan bu keratin hammaddesi zarar görüp, oranında düşme gözlenirse, saçlarımız da mat, perişan, yıpranık bir hal alır hatta ilerleyen safhalarda dökülmeler bile gözlenebilir.

Peki keratin proteininin saçlarımızdan eksilmesine neden olan faktörler nelerdir, hep birlikte inceleyelim.

  • Hava kirliliği, su kirliliği, yağmur, fırtına rüzgar gibi çevresel faktörler,

  • Röfle, fön, perma, platin, boyama gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,

  • Dengesiz beslenmeye dayalı olarak vitamin, mineral, protein eksiklikleri,

  • Stres, sigara, hormonal düzensizlikler vs.

  • Formaldehit, paraben, sülfat, tuz, SLS gibi kimyasal maddeler ihtiva eden köpüklü ya da köpüksüz şampuan markaları

İşte yukarıda saydığımız tüm sebepler nedeniyle saçlarımızda yapısı bozulan keratin proteinlerinin oranı düştüğünden saçlarımız da mat, kırık, kopuk, güçsüz, sağlıksız şekillere bürünebilir.

Böyle bir durum karşısında da keratin içeren köpüksüz şampuan markaları imdadımıza yetişecektir fakat dikkatli olmamız gereken noktalar mevcut çünkü gerek kozmetik sektöründe olsun, gerek kuaförlerde olsun gerekse de reklamlarda tanıtımı yapılan ürünler olsun hemen hemen hepsi köpüksüz şampuan markaları adı altında formaldehit, paraben, tuz, sülfat, SLS gibi kimyasal maddeler içerdiklerinden dolayı hem saç sağlığımız hem de kendi sağlığımız açısından oldukça büyük tehlike    arz etmektedirler.

Bu bakımdan köpüksüz şampuan markaları üzerine derin araştırmalarımızı tamamlarken kimyasal içermedikleri gibi %100 doğal olduklarından da emin olmalıyız.

Köpüksüz şampuan markaları dendiğinde sektörün öncülerinden olan LiquidKeratin şampuan ürünleri uzmandermatologlarca ve saç uzmanlarınca şiddetle tavsiye edilmektedir.  %100 doğal olduğunu sahip olduğu organik sertifikasıyla kanıtlayan Liquid Keratin şampuan ürünlerini, sizler de yakın zamanda tedarik ederek,oluşturacağı o saçlarınızda muhteşem etkilere şahit olabilirsiniz.

Liquid Keratin’le en güzel saçlar sizlerin olsun…

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim