440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Köpüksüz Şampuan

Köpüksüz Şampuan

Saç bakımında ve temizliğinde en çok kullanılan ürün şampuandır. Şampuan seçenekleri her geçen gün artmakta ve içerikleri değişmektedir. Köpüksüz şampuan da yeni çıkan şampuan çeşitleri arasında en önyargılı davranılan şampuandır.

Şampuanın köpürmeden saçı temizlemediği düşüncesi yanlış bir yargıdır. Şampuanın köpürmesinin sebebi içeriklerinde bulunan SLS (Sodyum Lauryl Sülfat), SLES (Sodyum Loril Eter Sülfat), silikon gibi kimyasallardır.

Bu kimyasallar saç ve saç derisi için oldukça zararlı olup, sürekli maruz kalındığında kanserojen etkileri de görülebilmektedir. Bu kimyasalların şampuanı köpürtmek dışında hiçbir dezenfektan etkisi yoktur. Bu sebeple köpüksüz şampuan kullanıldığında saçın temizlenmediği hissi tamamen psikolojik bir durumdur.

Liquid Keratin – Keratin Şampuan sülfatsız, tuzsuz ve silikonsuz olduğu için köpüksüz şampuan kategorisindedir.

Şampuanlarda bulunan köpük aynı zamanda saç derisinde kuruluğa neden olduğu için, kepek oluşumunu destekler. Ayrıca sedef, egzama ve mantar hastalığı olanlar köpük yapan şampuanları kullanamazlar. Çünkü şampuanın köpürmesini sağlayan kimyasallar, saç derisi için oldukça zararlı olup saç derisinde ki yaraların artmasına sebep olur. 

köpüksüz şampuan

Farklı markaların çıkarmış olduğu köpüksüz şampuan yorumları incelendiğinde saçı ağırlaştırdığı ve yeterince iyi temizlemediği şeklinde ki görüşler öne çıkmaktadır. Bunun sebebi o şampuanların sadece köpük üreten kimyasalları çıkarıp, içeriğinde bol miktarda kimyasal kullanmaya devam etmeleridir.

Paraben, formaldehit gibi kimyasallar köpüksüz şampuan içeriğinde bulunmaya devam edince saçları sertleştirmemesi için şampuana saç kremi eklenir. Bu da özellikle yağlı saçlı kullanıcıların istemediği bir durumdur.

 

Liquid Keratin – Keratin Şampuan tamamen doğal içerikli bir ürün olduğundan köpüksüz şampuan olup, saçı sertleştirmez. Özel olarak hazırlanmış olan formülünde saf keratin proteinleri bulunur. Saf keratin proteinleri saçta ki yıpranmış bölgelere nüfuz eder bu sayede saçın onarılması desteklenmiş olur.

Ayrıca saf keratin serum saça yapılacak yeni işlemlere karşı da koruma sağlar. Keratin Şampuan içeriğinde atkuyruğu bitkisi ekstratı bulunduğu için saç tellerinin hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.

Saçı besleyerek aynı zamanda bakım da yapan Liquid Keratin – Keratin Şampuan, köpüksüz şampuan olduğu için saç ve saç derisi arasında ki nem dengesini sağlar.

Görsele Tıklayarak Sülfatsız Tuzsuz Keratin Şampuanı (350ML) Ürünümüze Ulaşabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın

Alışveriş Sepetim