200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Nedir, Ne İşe Yarar, Saça Ne Yapar, Gerçek Keratin Nerede Bulunur, Zararları Var mı?

Keratin Nedir, Ne İşe Yarar, Saça Ne Yapar, Gerçek Keratin Nerede Bulunur, Zararları Var mı?

Keratin; saç, cilt ve tırnaklarımızın ana yapısını oluşturan sert yapılı ve çok dayanıklı önemli bir proteindir. Saçımızın ana yapısı, keratin ile bağlantılı proteinlerden oluşur. Keratin proteini, hem saçın korteks kısmında, saç kılının iç çekirdeği ile kendi gücünü belirlemeye yardımcı olur, hem de kütikül tabası içinde, dış koruyucu bir protein olarak çok önemli bir işlevi vardır.

Saçlarımızın %72’den fazlasını keratin proteinleri oluşturur. Keratin saçlar için mucize bir önem taşır. Özellikle yıpranmış, zayıf, cansız, kırılan, kopan, yavaş uzayan ve dökülen saçlarda muhteşem bir iyileşme sağlar.

Saçlar en çok renklendirme, boyama, açma, şekil verme, fön çekme; güneş, kirli ve kötü hava ve kireçli su, radyasyon ve fiziksel, elektronik veya çevresel faktörler gibi birçok şeyden zarar görür ve saçtaki keratin oranı da azalır. Saçlarda zamanla azalarak kaybolan keratinler, saçın korteks yapısını açığa çıkararak, hasarlara karşı duyarlı hale getirir ve saçta kırık, yarık, çukur, incelme, kopma, dökülme gibi derinlemesine birçok hasarlı bölgeler oluşmasına neden olur.

Keratin Nedir Ne İşe Yarar:

Keratin çok sert yapılı dayanıklı bir protein türüdür. Bu özelliğinden dolayı tırnakların ve saçların çok daha dayanıklı ve kaliteli olmasına yardımcı olur. Çok işlem gören, çok yıpranmış ve yorgun saçlarda, hatta açıcıdan yanmış saçların onarımında kullanıldığında, adeta saçları yeniden yapılandıracak ve kırıkları ve kopmaları yok edecek kadar yüksek bir etki gösterebilir. Keratin proteini, saçların çevresinde koruyucu bir kalkan oluşturur ve saçların daha esnek ve yıllarca genç kalmasını sağlar.

Keratinler, saçlarda pürüzsüz, parlak bir dış yüzey oluşturur, ince telli saçların daha hacimli olmasına yardımcı olur. Kuru, mat, sert, kabaran, kırılan, kopan ve dökülen saçlarda düzenli kullanıldığı zaman bu problemlerin hepsini kökünden kesebilir. Kaybolan keratinlerin saçlara yeniden yüklenmesi, tüm gözeneklerin düzeltilmesine, saç yüzeyinin toparlanmasına ve hacim kazanmasına yardımcı olur. Saça daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm kazandırarak kısa sürede onarılmasını ve güçlenmesini sağlar.

                                                                                                                     

 

 

Keratin Nedir, Zararları Nelerdir:
Keratin doğal bir protein olduğu için hiçbir zaman hiçbir şekilde vücuda ve saçlara zararı olmaz. Keratinin zararları, genellikle yanlış algılamadan veyahut yanlış anlatımdan kaynaklanır. Özellikle yıllar önce kuaförlerde saçlara düzleştirme adı altında formaldehit içeren ürünler kullanıldığı zaman, saçlara çok zarar verdi. Daha sonra bunlar yasaklandı ve kuaförler bu bakımın adını Keratin bakımı olarak değiştirdiler. Oysa bakım için saçlara keratin kullanmadılar ya da binde bir gibi yok denecek kadar az bir keratin ilave ederek bu formaldehit katkılı düzleştirici ürünlere, Keratin bakımı adını verdiler ve dolayısıyla saçlara gelen zararlar keratinden kaynaklanıyor algısı uyandı. Sizler de formaldehit içeren keratinlerden uzak durmalısınız.

Keratin Saça Ne Yapar?                                                                              


Keratinin etki alanı iki türlü olur, bunlardan birincisi, yıpranmış, yanmış, kırık ve kopan yeniden yapılandırır, pürüzsüz parlak ve canlı bir yapıya kavuşturur. İkincisi dökülen, yavaş uzayan, zayıf, cansız saçları güçlendirerek hem dökülmeyi keser, hem saçların hızlı uzamasına yardımcı olur. Aynı zamanda da saçların hacim kazanmasında etkili olur. Ayrıca çok fazla işlem gören saçlarda, bakım öncesinde, örneğin boya, açıcı, şekil verme gibi işlemler öncesinde saçlara keratin yüklendiği zaman, hem saçların kalitesini arttırır, hem güçlendirir, hem de bu tür kimyasal işlemlere karşı saçları koruma altına alır ve olası riskleri azaltır.

 

Gerçek Keratin Nedir, Nerede Bulunur?


Yukarıda da belirttiğimiz gibi keratin, saçlarımızın ana yapısını oluşturan en kıymetli bir proteindir. Neredeyse saçlarımızın %74’ünü keratin proteinleri oluşturur. Keratin, en çok insanların ve hayvanların tırnaklarında, boynuzlarında, saçlarında, hatta cildini oluşturan üst tabaka derisinde bol miktarda bulunur. İnsan vücudunun dış katmanlarının sert yapılı olması bir zarurettir bunu da keratin proteinleri gerçekleştirir. Aksi halde insanın cildi hiçbir şeye, özellikle sert cisimlere karşı çok dayanıksız ve zayıf bir özellik gösterir ve insan vücudu buna dayanamaz ve almış olduğu darbelerden dolayı belki de hayatını devam ettiremez. Keratin satın almak için, keratin nerede satılır öğrenmek ve fiyat almak için keratinbakim.com internet sayfamızdan en iyi keratin marka olan Liquid Keratin patentli ürünlerimize ulaşabilir ve saçınıza en uygun setlerden seçim yapabilirsini

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
mira sağlam
10 Şubat 2023
keratin de en iyii gerçekten Liquid Keratin bir efsane ya

Alışveriş Sepetim