440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Nedir, Ne İşe Yarar?

Keratin Nedir, Ne İşe Yarar?

Keratin bir protein çeşidi olmakla birlikte genellikle kullanım alanları iki ana grupta toplanabilir;

Birincisi saç bakım ve onarım alanında çok etkili sonuçlar verdiği bilinmektedir.

• İkincisi ise sporcu keratini olarak bilinen keratin vardır ki, bu da ağızdan alınır ve gıda takviyesinde kullanılır. Özellikle vücut geliştirmede ve sporcuların enerji kazanmalarında daha çok kullanılır.

Bizler burada sizlere özellikle saç bakım alanında çok rağbet gören keratin proteininden bahsedeceğiz. Şöyle ki keratin proteini yıpranmış, zayıf, güçsüz, dökülen, kırılan, tüm hasarlı ve problemli saçları güçlendirmek, yeniden yapılandırmak adına mucizevi bir etkiye sahiptir. Çünkü keratin proteinleri çok küçük moleküllerden oluşur. Ve saç köklerine uygulandığında muhteşem bir güçlendirme, besleme yaparak saçların dökülmesini engellediği gibi hızlı uzamasında da çok etkili. Aynı zamanda keratin proteinleri çok işlem görmüş, yıpranmış, ince telli, kırılan, kopan ve hasarlı saçların onarılmasında kullanıldığı zamanda yine mucizevi sonuçlar veriyor.

Saçını kesmekten başka çare bulamayanların imdadına cankurtaran gibi yetişiyor. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki adeta bir doktor vazifesi görüyor. Kullanıcılardan aldığımız milyonlarca olumlu sonuçlar bunu gösteriyor.

Piyasada ki keratin çeşitlerinden hem keratin tozu hem de sıvı keratin dediğimiz likit keratin bu alan da güvenilir bir kullanım şekli sunuyor. Çünkü likit keratinin saça uygulanması hem çok kolay hem de çok daha ekonomik bir fiyata mâl oluyor ve kalıcı etkisi daha uzun sürüyor. Çünkü saça uygulandığında sıvı kısmının buharlaşması ile birlikte moleküler yapısı çok çok küçük olan, fakat çok güçlü bir yapıya sahip olan protein tanecikleri saçın hasarlı ve zayıf noktalarına adeta kemik gibi kaynıyor. Saçın öz yapısıyla mükemmel bir uyum sağlayarak hızlı bir şekilde onarım gerçekleştiriyor. Bu kaynama neticesinde denizde, havuzda bile etkisini hiçbir zaman kaybetmiyor.

“Keratin ne işe yarar?”, “Keratin nedir?” Diye hala tam olarak cevabını bulamadıysanız eğer keratin proteininin saç düzleştirmede de çok etkili sonuçlar verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • Saçınız hem çok işlem görmüş hem de çok yıpranmış olabilir,
  • Saçınız zayıf ve diplerden yavaş uzuyor olabilir,
  • Saçınız kabarık, tülerik olabilir,

İşte bu üç ana problemi bir anda tedavi etmek gibi bir şansınız var. Yukarıda bahsettiğimiz gibi likit keratin uygulamasıyla keratin proteini her üç işlemi aynı anda yapabilir. Fakat bunun için tek bir ürün yetersiz gelir. Çünkü her bir ürünün odaklandığı bir hedef kitle vardır. Mesela keratin içerikli bir onarıcı serum, saç tellerini yapılandırırken diğer bir keratin yani sıvı keratin ise saç diplerine sızarak derinlemesine deri tarafından emilerek saçların beslenmesini sağlar.

Bir başka güzel sonuç ise yıpranmış saçların tamiri ve diplerden güçlendirilmesi sonucunda kabaran ve elektriklenen saçların pürüzsüz, parlak, canlı, sakin, düz ve nemli olması için düzleştirici keratin kullanılması gerekir. Piyasada bazen buna brezilya fönü ya da düzleştirici keratin bakımı da denebilir.

 

Kuru Mat Sert ve Zor Taranan Saç Bakım Seti Ürünümüze Ulaşmak İçin Görsele Tıklayın.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
deniz göksu
10 Şubat 2023
Saçlarım çok kuru ve bakımsız bu seti aldım çok memnun kaldım

Alışveriş Sepetim