440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Bakımı Yaptıranlar

Keratin Bakımı Yaptıranlar

 

Keratin, saçlar için büyük önem taşımakla birlikte saçların en önemli besleyici bileşeni konumundadır. Niçin diye sorulacak olursa, çünkü keratin, saçların anatomisinde %73 gibi yüksek oranlarda yer bulan en önemli besleyici proteindir ve yapıtaşıdır.

Bununla birlikte 18 aminoasitin moleküler bağlarla birbirlerine bağlanarak meydana getirdikleri keratin proteini saçlar için hammadde niteliği taşımaktadır.

Eğer çevresel, fizyolojik, biyolojik, kimyasal, hormonal, genetik faktörlerden dolayı saçların anatomisi için yaşam niteliği taşıyan keratin proteinleri hasar görürse bu hasarın faturası saçlara çıkacaktır ve saçlar kırık, kopuk,cansız,güçsüz,sert,matgörünümler,alacaktır.

Saçların yıprandığı bu tür durumlarda keratin bakımı uygulamak yıpranan saçların tedavisi açısından en etkili yöntemdir.

ların yıpranmasına etkili rol oynayarak, keratin bakımı yaptırmaya iten oldukça fazla sayıda sebep bulunmaktadır. Saçların anatomisindeki saf keratin proteinlerine hasar bırakarak saçların yıpranmasında etkili olan başlıca etmenlere göz  gezdirmekte  fayda var

 

• Isıl saç bakım işlemleri, (Fön, maşa, düzleştirme vs.)

• Kimyasal saç bakım işlemleri, (Röfle, perma, platin, ombre, oryal, boyama, balyaj vs.)

• Kimyasal maddelerle (Paraben, sülfat, silikon, tuz, alkol, SLS, SLES, formaldehit vs.) formülize edilmiş saç bakım ürünleri,

• Tabiata bağlı faktörler, (Hava ve su kirliliği, yağmur, rüzgar, ani mevsim değişiklikleri, ultraviyole güneş ışınları vs.)

• Dengesiz, düzensiz beslenme tercihlerinden dolayı saçların beslenmesinde önemli rol oynayan besin öğelerinin (Biyotin, kolajen, demir, çinko, protein, mineral, vitamin vs.) eksikliği,

• Psikolojik faktörler, (Depresyon, anksiyete, stres vs.)

• Fizyolojik faktörler, (Hormonal düzensizlikler, aşırı yorgunluk hissi vs.)

• Genetik faktörler.

Yukarıda bahsedilen maddeler karşısında yıpranan saçların en etkili tedavi yönteminin keratin bakımı olduğu söylenmişti. Keratin bakımını evde uygulamak saç sağlığı açısından en uygunudur.

Keratin bakımı yaptıranlar tarafından da ev tercihi yapılarak kuaförde yapılan keratin bakımın zararlı olduğu vurgulanmaktadır çünkü kuaförde uygulanan keratin bakım yöntemlerinde kimyasal ürünler kullanılmaktadır.

Gerek uzman dermatologlar gerek saç uzmanları gerek

tarafından önerilen Liquid Keratin Yükleme Seti 4 ürünü yıpranmış hallere bürünen saçlarınızın tedavisini kısa süre içerisinde gerçekleştirerek parlak, canlı, güçlü, ipeksi, pürüzsüz, ışıltılı görünümler almasını sağlayacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Berrin Kuruçay
13 Eylül 2021
Saçlarım için hiç bu kadar kalite ürünler kullanmamıştım liquid keratin bu konuda tartışmamız başarılı. Daha ilk uygulama da yumuşacık oldu. Paketlemesi kargosu her şeyi mükemmeldi

Alışveriş Sepetim