440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Bakım İle Saç Düzleştirmek

Keratin Bakım İle Saç Düzleştirmek

Keratin Düzleştirici

Güzelim saçlarınızın yine eskisi gibi parlak, canlı, düz ve pürüzsüz görünmesini mi istiyorsunuz? Bunun için birçok yöntem deneyerek umutsuzluğa mı kapıldınız çokça para mı harcadınız.

Evet, aynen sizin gibi birçok kişi saçlarının bu durumundan çok muzdarip olup şimdi pırıl pırıl, dümdüz pürüzsüz ve sağlıklı saç görünümüne kavuşmak için can atıyor. Fakat sağlıklı ve doğal keratin bakımı yapmak istendiği zaman yani düzleştirici keratin uygulaması yapmaya karar verildiğinde hangi keratin markasının kullanılması gerektiğini ve en iyi keratin markasının hangisi olduğunu bulmakta çok tereddüt ettiğinizi de şimdiden tahmin edebiliyoruz.

İşte tam bu noktada ben sizlere çokca tecrübe edilmiş doğru bilgileri ve birçok kimsenin fazlasıyla  hataya düştüğü kritik konularda tam bir aydınlatma yaparak, sizi bu sıkıntıdan rahatlıkla ve kesin olarak kurtarabiliriz.

Birçoğunuzun da bildiği gibi Türkiye'de ve Avrupa'da en çok kullanılan keratin bakım, keratin düzleştirici ve keratin yüklemesi gibi çeşitli isimler altında yapılan bu tür keratin bakımları oldukça göze çarpıyor. Bunlar kendi arasında ikiye ayrılır.

Birincisi ve en önemlisi yıpranmış, çok işlem görmüş, boyadan, açıcıdan, röfleden, platinden ombreden hatta perma ve düzleştirici gibi işlemlerden sonra kuru, mat, sert, kabarık ve tülerik bir görünüme kavuşan saçlara yapılan keratin yüklemesi ya da keratin bakımı uygulamalarıdır. Bu uygulamalarda da kendi arasında ikiye ayrılır.

- Birincisi doğuştan kıvırcık ve yoğun dalgalı saçların düz, pürüzsüz ve uzun süreli, yani kalıcı olarak düz kalmasını sağlayan keratin bakımlarıdır.

- İkincisi ise yine saça yapılan yoğun işlemlerden sonra özellikle yüksek ısılı ve yoğun kimyasal madde içeren saç bakım ürünlerinin saçlara verdiği zararlardan sonra bazen saçlarda kuruluk, matlık, sertlik ve elektriklenme gibi istenmeyen bir görüntü oluşur. Bu tür saçların Keratin Düzleştirici ya da Brezilya Fönü dediğimiz bakım sayesinde uzun süreli pürüzsüz ve düz kalması; diğer doğuştan kıvırcık saçlara oranla çok çok daha kolaydır ve çok daha uzun süreli düz kalması sağlanabiliyor.

Fakat ne var ki, bu uygulamada eğer saçlar hassas, ince ve yıpranmış seviyede hasar görmüş olabilir. Bu tür saçlara öncesinde mutlaka ama mutlaka doğal keratin yüklemesi yapılması yaparak saçları güçlendirilmesi gerekir. Daha sonra kalıcı düzleştirici işlem yapılmalı ki, saçlar hem daha uzun süre kalıcı düz etkisini kazansın hem de sağlıklı bir görünüm ortaya çıksın.

Doğuştan kıvırcık ve dalgalı saçlarda uzun süreli etki almak için yoğun bir işlem ve ısı uygulamasını çok yüksek ayarlamak gerekir. Aksi halde kalıcılığı en fazla 2 ay olacaktır. Bu süreyi ne kadar arttırmak isterseniz o derecede saçınıza daha fazla Brezilya fönü malzemesi ve daha fazla uygulama yapmanız gerekir. Bu da saçı yıpratma anlamında bir risk oluşturur ve buna çok dikkat etmek gerekir.

Fakat bu alanda yukarıda da izah ettiğim gibi eğer saçınıza doğal gerçek keratin yüklemesi yapılırsa, risk oranı neredeyse sıfıra kadar düşer ve güvenli bir işlem yapmaya imkân tanır. Bu konuda gönül rahatlığı ile istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Bir de önemli olarak bilinmesi gereken konu, düzleştirici bakım yapmak istemeyen yıpranmış ve yanmış saçlar vardır. Bu tür saçlar sadece saf, doğal ve gerçek keratin yüklemesi yapılarak ancak kendine gelebilir. Bu işlemi yapmadan saçlara oryalle açıcı yapmak ya da düzleştirici gibi işlemler yapmak hiç de mantıklı olmaz.

Çünkü gücünü kaybetmiş, çok fazla işlem görmüş ve yıpranmış saçlar da yapılan bu işlemlerde, tam olarak istediğiniz mükemmel sonucu, yani renklendirmeyi ve şekil vermeyi başarmanız mümkün olmaz.

Fakat bu kimyasal ve yüksek ısı içeren işlemleri yapmadan önce saçlarınıza gerçek likit keratin yüklemesi yaparsanız, saçlarınız hiçbir zaman risk altında kalmaz. Gönül rahatlığı ile düzleştirici keratin bakımı işlemini yapabilirsiniz.

Saçınıza Liquid Keratin Düzleştirici ürünlerinden uygulama yaptığınızda gözlerinize inanamayacağınız kadar muhteşem, düz, pürüzsüz ve sağlık saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınıza fön çekmeden uzun süreli kalıcı düzleştiricinin keyfini sürebilirsiniz. Kuaförlere Brezilya Fönü için tonlarca para ödemenize gerek kalmaz. Harcayacağınız paranızı diğer kişisel bakımlar için kullanabilirsiniz.

 

 

Ekstra Acil Onarıcı Düzleştirici Keratin Bakım Seti Ürünümüze Ulaşmak İçin Görsele Tıklayın.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Hande Karaman
12 Eylül 2022
Saçlarınız benim gibi boyalı ve hep düzleştirmek zorundaysanız alın derim kurtarıcım oldu bu ürün resmen

Tuğçe Yılmaz
12 Eylül 2022
Kabarık saçlarım var ve hep düzleştirici kullanmak zorunda kalıyordum düzleştirici de saçlarımı çok kırıyordu artık arkadaş tavsiyesiyle bu ürünü kullanmaya başladım ve düzleştirici kullanmadan saçlarım düz ve canlı duruyor çok çok memnunum benim gibi sorunu olanlar denesin bence

seda sağlam
12 Eylül 2022
bu ürün sayesinde artık düzleştirici kullanmıyorum o kadar güzel yaptı ki saçlarımıııı

Alışveriş Sepetim