440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Hair Botox - Keratin Saç Botoksu Nedir? Ve Nasıl Kullanılır? Kuaför Fiyatları?

Hair Botox - Keratin Saç Botoksu Nedir? Ve Nasıl Kullanılır? Kuaför Fiyatları?

Son günlerde saç bakım alanında adeta fırtınalar estiren keratin botoks veya bir başka deyimle keratin saç botoksu özellikle kuaför sektöründe çok fazla ilgimizi çekmeye başladı. Çünkü renklendirme ve şekil verme işlemleri güzelim saçlarımızın doğal yapısını oldukça hızlı bir şekilde yıpratıyor ve karşılığında da saçımız kırılma kopma noktasına geliyor.

İşte tam bu noktada çare aradığımız zaman şu an da gündemde en popüler olan keratin botoks veya keratin saç botoksu karşımıza çıkıyor ve bize güzel ve umut verici vaatlerde bulunuyor. Zaten açık renkli saçlarda özellikle açma işlemi yapılan röfle, platin ve ombreli saçları boyerken ciddi bir saç yıpranması söz konusu oluyor.

Kaldı ki düzleştirici yani Brezilya fönü gibi ya da kalıcı fön işlemleri devreye girdiği zaman zaten artık buna saçın dayanması mümkün değil.

 

Doğal Keratin Saç Botoksu Ne Demek, Nedir, Nasıl Anlaşılır?
 

Tabii ki her keratin botoks yazan ürünü almanız doğru olmaz mutlaka patentli olması, Sağlık Bakanlığından onay alması, olumlu yorumlarının fazla olması, markanın da az çok tanınması ve bunlardan daha önemli de doğal içerikli organik sertifikalı özellikleri taşıması daha önemli oluyor.

Ayrıca formaldehit içeren keratin botoks yani keratin saç bootoksu olmamasına özellikle son derece dikkat etmek gerekir aksi halde saçımızı tedavi edelim derken tam tersine büyük bir facia ile karşılaşabilirsiniz. Bu konuda güzel bir araştırma yaparak en iyi ürünleri seçmekte titiz davranmanız önemle tavsiye ederiz.

 

Evde Keratin Botoksu Nasıl Yapılır?
 

Kuaförlerde fiyatlar ve saç bakım ücretleri zaten ciddi anlamda çok yüksek bir rakam oluşturuyor, kaldı ki keratin bootoks daha popüler ve elit kesime hitap ettiği için fiyatlarına bütçe dayanmıyor. Böyle durumlarda mecburen “Evde keratin bootoksu nasıl yapılır “şeklinde araştırma yapmamız gerekiyor ve kuaförde yapılan keratin bootoksu uygulaması hemen hemen çok kolay ve pratik bir şekilde evde de aynı sonuçları verebilir.

Bunda korkulacak bir şey yok çünkü özellikle doğal içerikli keratin bootoks markalarını tespit ettiğinizde ve alıp kullandığınızda hiçbir şekilde risk oluşturmaz, tam tersine saçınızda yeniden bir yapılanmaya ve pürüzsüz düz saçlara çok kısa zamanda kavuşabilirsiniz. Yukarıda da anlatıldığı gibi patentli, bakanlık onaylı ve doğal içerikli evde keratin botoksu uygulayabileceğimiz ürünleri temin ettiğimiz takdirde hepimiz rahatlıkla bunu güvenle kullanabiliriz.

 

 1. Saçlarımızı önce mümkünse keratin şampuanı ve sıcak suyla 2 defa yıkadıktan sonra %90 havlu ile kuruttuktan sonra,
 2. Onarıcı keratin serumlarından saçımıza yeteri kadar boya yapar gibi uyguluyoruz ve 20 dakika dinlendirmeye alıyoruz,
 3. Daha sonra kurutma makinesi ile ılık ayarda saçımızı tamamen ya da %90 kurutuyoruz %10 ya da %15 gibi nemli kalabilir.
 4. Bu aşamada saçlarımızı nemliyken hiç yıkamadan üzerine keratin maskesi uygulanır 10 dakika kadar bekletilir sonra bolca su ile durulanır.
 5. Bu aşamada saç zaten yeteri kadar olumlu sonuç verecektir. Fakat eğer varsa durulanmayan keratin saç bakım kremi kullanırsanız kat kat daha mükemmel sonuçlar alır, saçlarınız daha parlak ve canlı olur.
 6. Durulanmayan keratin kremi uyguladıktan sonra saçınıza istediğiniz şekli vererek işlemi bitirebilirsiniz. Bu işlemi onarıcı serumlar bitene kadar devam edin ve serumları bitirin.
 7. Yapılan tüm bu işlemler saçınızı yeniden yapılandırmaya yeterli olacaktır. Saçınız eski güçlü haline kavuşmuş ve çok daha dayanıklı hale gelecektir. Bu aşamadan sonra Brezilya fönü etkili olan düzleştirici keratin kremi ile saçınızı düzleştirme işlemine geçebilirsiniz.
 8. Saçınızı şampuanla ve sıcak suyla 2 ya da 3 defa iyice yıkayın ve %80 %90 civarı kurutun. Saçınızı %10 veya %20 oranında nemli bırakın.
 9. Düzleştirici keratin kremi ile saçınıza dipler hariç tamamına uygulayın. 10-15 dakika boyunca sık dişli bir tarakla saçınızı sürekli tarayın ve tarağa takılan kremleri atın.
 10. Sonra 15 dakika kadar daha saçınızı dinlendirin.
 11. Ilık ayarlı fön çekin ve kurutun.
 12. Düzleştirici cihaz ile saçınıza uygun 180 ile 220 derece sıcaklık ayarında tutamları ayırdığınız saçınızı presleyerek düzleştirin. Ortalama 8 ile 12 defa her bir tutama presleme yapabilirsiniz.

İsterseniz saçınızı hemen yıkayın, isterseniz saçınızda 2 gün kadar kalabilir herhangi bir zararı ve yan etkisi olmaz. Saçınızı duruladıktan sonra durulanmayan keratin saç bakım kremini uygulayıp saçınıza yine düzleştirici cihaz ile düzleştirme yapmanızı ve bir kat daha düzleştirme geçmenizi tavsiye ederiz.

Bu şekilde işlem tamamlanmıştır. Ancak çok kalın telli, çok kıvırcık ve kuru saçlarda daha uzun süre etkili olabilmesi için bu düzleştirme ile ilgili olan uygulama kısmını aynen birebir 2 gün sonra da tekrarlayabilirsiniz. Daha iyi ve etkili sonuç verecektir.

Saç Botoksu Fiyatları: 

1. Lüks semtlerde 4-7 bin TL
2. Orta gelirli semtlerde 3-4 bin TL
3. Daha düşük gelirli semtlerde ise 2000 TL civarında değişmektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
serap dağcı
08 Şubat 2023
Saçlarım açıcıdan o kadar yandı ki ne yapsam saçlarımı kendine getiremedim Liquid Keratin markası keratinde bir numara gerçekten kısa sürede etkilerini gördüm sipariş verirken çok ilgili bir firma saçımla ilgili problemleri öğrenip bana en doğru ürünleri gönderdiler artık bu markadan şaşmam

neva sağlam
08 Şubat 2023
Uzun süredir ′Keratin Botooks′ araştırması yapıyordum çünkü saçlarım çok yıpranmış ve yanmış bir haldeydi kuaförlere yaptırdığım hiç bir işlemden sonuç alamadım arkadaşımın tavsiyesiyle bu markanın setini aldım çok memnun kaldım saclarıma çok iyi geldi çok memnun kaldım iyi ki almışım

Alışveriş Sepetim