440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

 Evde keratin bakımı yapmak çok kolay bir işlemdir. Vereceğimiz kolay tarif ile herkes evinde rahatlıkla yapabilir. Fakat önce şunu hatırlatmamız gerekiyor ki; keratin bakım ile brezilya fönü uygulamaları birbirine çokça karıştırılıyor. Bizler bu yazımızda daha çok keratin bakım evde nasıl yapılır konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. Keratin bakım özellikle yanan, yıpranan saçların onarımında çok etkili sonuçlar veriyor. Brezilya fönü ise kıvırcık, dalgalı saçların aylarca düz kalmasında daha etkili bir uygulamadır.

 

Röfleden, omreden ya da platin saç renklerinden dolayı saçlarınız açıcıya maruz kaldığı için çok yıpranmış yanmış olabilir. İşte bu durumda yanmış veya yıpranmış saçlarınız için birkaç çeşit keratin uygulaması var. Bunların birçoğu kuaförlerde yapılan ve çok bilinen basit yöntemler ile saçlara keratin bakımı uygulamasıdır. Fakat bu tür uygulamalar saçlara sadece geçici olarak düz, pürüzsüz, parlak ve canlı bir görünüm kazandırıyor.

Etkisini birkaç ay sonra kaybediyor. Yani asla kalıcı bir sonuç vermiyor. Bizler sizlere asıl olan onarıcı gerçek keratin bakım evde nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

 

  • 1. Eğer saç bakım yağı kullanıyorsanız, keratin bakımını yapmadan birkaç hafta öncesin de saç bakım yağını kullanmayınız, saçınızı iki defa şampuanla yıkayın ve kurutun.
  • 2. Onarıcı gerçek keratin serumlarından bir kaba boşaltın, bir fırça yardımıyla saçınıza özellikle hasarlı yerlere yoğunlaşarak boya yapar gibi sürün ve en az 6 saat bekletin,
  • 3. Onarıcı keratin serum saçınızda tamamen kuruduktan sonra, saçınızı ılık suyla durulayın.
  • 4. Yaklaşık % 10 civarında nemli bırakın ve keratin maskesi uygulayın,
  • 5. Saçınıza uyguladığınız keratin maskesini 10-15 dakika sonra durulayın. Yine %10 civarı saçınızı nemli bırakın. Sonrasında saçınıza bu defa durulanmayan keratin saç bakım kremi uygulayın,
  • 6. Krem ile birlikte saçınıza istediğiniz şekli vererek işlemi sonlandırın.

 

 

Keratin şampuanı, keratin kremi ve keratin saç maskesini her istediğinizde kullanabilirsiniz. Onarıcı keratin serumlarını da ortalama olarak 3 günde bir saçlarınıza uygularsanız daha hızlı bir sonuç alırsınız.

 

Saçınıza keratin yüklemesi yaptıktan sonra bir hafta kadar herhangi bir kimyasal işlem yapmamaya özen gösterin. Denizden, havuzdan, aşırı sıcak ve soğuktan uzak durun. Bir hafta sonrasında istediğiniz gibi özgürce hareket edebilirsiniz, saçınıza yüklediğiniz keratinler asla etkisini kaybetmeyecektir. 

 

İnternette keratin bakımı ile ilgili araştırma yaptığınız zaman karşınıza yüzlerce keratin markası çıkabilir. Fakat sizin için önemli olan yanan ve yıpranan saçlarınızdan kurtulmak gibi ciddi bir problem ise, işte o zaman onarıcı keratin serumlarına odaklanmanız gerekir. Bulduğunuz keratin serum ürünleri içerisinde de en kalitelisi ve saçınız için en uygununu bulursanız hedefinize ulaşmış olursunuz. Ayrıca ürünlerin bakanlık onaylı ve patent belgesi olması gibi kriterler de saçınıza uygulayacağınız keratin serumunu seçerken dikkat edeceğiniz en önemli konulardan biridir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
ayşe yılmaz
10 Şubat 2023
evde keratin bakım için liquid keratin en iyisi çok memnunum ben

Alışveriş Sepetim