Zamanımızın en büyük sorunlarından biri de gelişen teknolojinin getirdiği sağlıksız hayattır. Bu durum maalesef saçlarımıza da etki etmektedir...
Erkek Saç Bakımı

Buna ilave olarak, hayat şartları, zorluklar, stres gibi durumlar da hem sağlığımızı dolayısıyla da saçlarımızı olumsuz etkilemektedirler. Bu da özellikle erkek saç bakımı yapılmasının önemini iyice arttırmaktadır. Yani kullanacağınız şampuandan tutun da saç bakım yağına kadar önem arz eder , bu durumda erkek saçına saf ve doğal olan keratin kullanamanızı öneriyoruz.

Eski zamanlarda kadın saç bakım oldukça basit bir terimdi diyebiliriz. Ancak gelişen teknoloji sayesinde, kuaför ve saç bakım erkek alanında renklendirme ve şekillendirme yöntemleri çok arttı. Bu da doğal olarak arkasından saçlardaki aşınmayı son derece arttırdı. Ve böylece adım adım saçlarda yıpranma, yanma, kırılma ve diğer sorunlar da arttı.

4 Önemli Madde ile Erkek Saç Bakımı

1.Yıkama

   Kafa derisi için iyi olan doğal yağları oluşturmak için en azından bir güne ihtiyacınız vardır. Çok sağlıklı, dirençli saçlarınız varsa, haftada sadece bir defa yıkamanız tavsiye edilir. Eğer saç tipiniz sorunluysa Liquit Keratin Şampuan ile haftada 3 defa ılık suyla yıkayabilirsiniz.

2. Ürünsel Bakım

Saç dökülmesine ve kafa derisine besin maddeleri ekleyen şampuan ve kremlerden kullanmak , mevsimsel değişikliklere karşıda saçı güçlü kılacaktır. Ancak asla 2si bir arada (saç kremi ve şampuan) kullanmanız tavsiye edilmez. Birçok stilist aynı zamanda saç kremini şampuandan önce kullanılması gerektiğini söyler. Yani, birincil şampuan olarak kremi kullanarak) bir şampuanla hedeflediğiniz kirin çoğunluğunun giderilmesine yardımcı olacağına inanıyor. 

Ayrıca, düzenli olarak Liquit keratin saç kremi kullanın bir süre sonra gözle görülür gelişmeler fark edeceksiniz.

3.Üfleme - Kurutma

Çoğu erkek saçını kurutmak bayanlar gibi zahmetli değildir. Erkekler genellikle saçlarına hacim vermek, dolgun göstermek veya şekillendirmek için üfleme aletlerini kullanırlar. Yalnız dikkat edilmesi gereken kısa saçlı erkeklerde özellikle fön aletlerinin verdiği zararı en aza indirmek. Saç derisi problemleri ve saçların incelip kırılmasını veya yanmasını önlemek için saçınıza süreceğiniz bir miktar Liquit Keratin Saç Kremi saçınızda oluşabilecek hasarlara karşı korur ve bir sonraki yıkamaya kadar saçın güçlü kalmasını sağlar.

4.Şekillendirme

Saçınızın uzun ömürlülüğü için en iyi stil tavsiyesi şudur: Her gün kimyasal ürün (jöle, wax vb.)  oluşumunu ortadan kaldırmak için kafa derisini günün sonunda fırçalayın ve saçları her gün durulayın. 

Ek olarak şunu söylemek istiyorum; özellikle şapka taktığınız veya çok fazla stres altındaysanız her duş aldığınızda kafa dersine çok hafif olmayan dokunuşlarla masaj yapın. Böylece kan akışını harekete geçirmiş olursunuz.

Keratin Erkek Saç Bakımı

Önceki devirlerde saç bakımı doğal yağlarla yapılarak yetinilirdi. Şimdi ise değişen çevre etmenleri yüzünden yıpranan ve dökülen saçları onarmak için eski yöntemler yetersiz kalmaktadır. Buna çare olarak da erkek tipi saçlara keratin yüklemesi veya keratin bakım  yapılması saçlara adeta bir cankurtaran gibi imdadına yetişti.

Ancak erkekler için keratin bakımda dikkat edilmesi gereken şey, kuaförlerde yapılan değildir, yoksa saçları bakım aparken daha da yıpratabilirsiniz. Asıl olan katkısız keratin yada doğal keratin yüklemesidir. 

Bunun için kendinize 50-60 gr keratin serum bulmanız yeterlidir. Gece saçınıza yükleyerek sabah durulayabilirsiniz. Üzerine keratin maske yaparak işlemi sona erdirebilirsiniz.

Bu işlemi ayda bir kere yapmanızı tavsiye ederiz. Saç bakım konusunda en iyisini keratin yüklemesiyle olduğunu unutmamak gerekir.

En iyi saç bakım için en iyi keratin bakım yapmak yeterlidir. En iyi keratin bakım için ise, en iyi katkısız keratin kullanmak yeterlidir. Hasarlı saçınız kısa sürede tedavi olacak demektir. 

Keratin eksikliği ile saçlar zamanla incelecek ve koparak dökülecektir. Hızlı uzaması da duracaktır. Bu sorun için dökülme setimiz ile hem keraatin yüklemesi yapmanızı hemde saçlarınızı korumanızı öneriyoruz.

Yorum

destek.png