200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » En İyi Mor (Silver) Şampuan Hangisi Ve Nasıl Kullanılır?

En İyi Mor (Silver) Şampuan Hangisi Ve Nasıl Kullanılır?

Mor (Silver) Şampuan Nedir?

Kısa ve öz ifade ile mor şampuan açık tonlardaki boyalı saçların kaybetmiş olduğu orijinal rengini ve canlılığını koruyan, kaybettiği özelliği geri kazandıran kıymetli bir şampuan diyebiliriz.

Saçınızda istemediğiniz ton farklılıkları, renk yansımaları varsa bunları ortadan kaldırmak için mor şampuan tam da aradığınız bir şampuan.

Özellikle gri, beyaz renkli saçların ve tüm platin sarısı, bebek sarısı, küllü, beyaz, gümüş ve bunlara benzer tüm açık tonlu saçların zaman içerisinde orijinal rengini kaybetmesini önlemek ya da geri getirmek için ideal bir çözümdür. Hatta bu tür renklerdeki saçların daha canlı, daha parlak ve sürekli bakımlı gözükmesine yardımcı olur.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır? Ne Kadar Sıklıkta Kullanılmalı?

1. Saçınızı ıslatın ve durulayın.
2. Saçınıza bir miktar mor şampuan uygulayın.
3. İki dakika masaj yaparak bekletin.
4. Bol su ile durulayın.
5. İsteğe göre işlemi tekrarlayın.
6. Haftada bir veya iki defa kullanın.
7. Diğer günlük şampuanınız ile dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.

 

Mor Şampuanı Kimler Kullanır?

 Her ne kadar gerçek sebebi bilinmese de açık renkli, boyalı saçların zaman içerisinde turuncu ve sarı yansımalar ile kötü bir görünüm alması karşılaştığımız bir durumdur.

Kısacası saçlarını platin sarısı başta olmak üzere babylight yaptıranlar ve tüm açık renkler veya beyaza yakın tonlar veya gri ve gümüş renkler olmak üzere herkes mor şampuan kullanabilir.

Mor şampuanı saçında sadece boya olanlar değil, boyasız saçlarda da mor şampuanı kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz ve gri saçlarda kullanmak mümkündür. Hatta mor şampuan doğal saçlarda kullanıldığı zaman, saçların doğal rengini koruma ve daha canlı yapma gibi bir özelliğe sahiptir.

Doğal saçların bir kısmı farklı geçişli renklerden de oluşabilir. Farklı yansımalar verebilir, bu da az da olsa sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden erkekler için de mor şampuan kullanmak bu problemi de ortadan kaldırıyor.

Mor Şampuanlar Ne İşe Yarar?

Genellikle oryal saç açıcı ile koyu renkli saçların çok çok açık renklere boyanması için açma işlemi yapıldıktan ve boyandıktan sonra bazen kızıllaşan, bazen turunculaşan, bazen sıcak ve güzel yansımalarını kaybeden saç renginizi eşit hale getirir. Çünkü mor şampuanın içeriğindeki renk pigmentleri saçtaki renkleri nötürize eder.

Yani sıcak yansımaları eşitler ve daha güzel bir tona taşır. İstenmeyen turunculaşmış yansımaların da önüne geçer diyebiliriz. Özellikle de açık sarı, gri, gümüş, beyaz ve bebek sarısı gibi çok çok açık renkleri tercih edenlerin adeta cankurtaranı olan mor şampuanı kullanırken en verimli sonucu almak için elbette kullanımını da çok iyi bilmeniz gerekir.

En İyi Mor Şampuan Markaları Hangileri?

 1. Saçı besleyici proteinler (özellikle keratin içeren) mor şampuanlar tercih edilmeli.
 2. Antioksidan bakımından zengin içeriğe sahip olmalı.
 3. Saçı besleyici ve onarıcı özellikleri taşımalı.
 4. Sık kullanıma uygun olmalı.
 5. Saç rengindeki istenmeyen yansımaları ilk kullanımda yok etmeli.
 6. Saçları daha yumuşak ve pürüzsüz yapmalı.
 7. Her kullanımda saçları parlak ve canlı yapmalı
 8. (Bizler sizlere saç bakım keratin alanında en iyi marka olan ve zengin keratin içerikli Liquid Keratin Mor Şampuanımızı kullanmanızı tavsiye ederiz.)

Bunun yani Liquid Keratin Mor Şampuanı dışında dünyaca marka olan ama etkisi diğerlerinden pek bir farkı olmayan mor şampuan markaları şunlardır;

 1. Elseve mor şampuan,
 2. Gratis mor şampuanı,
 3. Gliss mor şampuan,
 4. Loreal mor şampuanı,
 5. Urban mor şampuan,
 6. Colorin mor şampuan,
 7. Silver mor şampuanı.

 

Mor Şampuan Fiyatları;

Mor şampuan kullananlar, elbette ekonomik olması açısından uygun fiyat bilgisini araştırır. Şu anda piyasada mor şampuan fiyatları:

1. Market mor şampuan fiyatları 50 TL ile 80 TL,
2. Orta vasat dediğimiz mor şampuan fiyatları 80 TL ile 150 TL arasında,
3. Kalitesi, etkisi ve içeriği çok zengin olan mor şampuan fiyatları 150 TL ile 450 TL arasında değişir,
4. Keratin içeren mor şampuan fiyatları da 150 TL ile 600 TL arasındadır.

Kuaförlerin Kullandığı Mor Şampuanlar;

Aslında kuaförlerin kullandıkları mor şampuanlar piyasada satılan mor şampuanlara göre çok da farklı formüle sahip değiller. Çünkü saçlarda dore görünüm yansıtan ana madde olan menekşe ham maddesi genellikle tüm mor şampuanın içerisinde yerini almış durumda. Fakat ne var ki tek seferde bu istenmeyen renk yansımalarını yok eden mor şampuanlar elbette en çok tercih edilenler olur.

Bilindiği gibi saçlar birkaç hafta sonra yine bu bakımı ister hale gelecektir. O yüzden bu durumla karşılaşmadan önce daha sık kullanabileceğimiz mor şampuanları, kuaförlerde kullanılan mor şampuanlar ile kıyas ederek güzel bir tercih yapabiliriz.

Mor Şampuanın Zararları Var mı?

Mor şampuanın diğer şampuanlardan pek bir farkı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak bazı etkisi çok daha yüksek olan mor şampuanların sık kullanımı durumunda saçtaki renk değişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Çünkü mor şampuan içerisinde bulunan pigmentler açık renkli, sarı renkli saçlarda yoğun bir etki oluşturacaktır. Bunun dengede tutulması için mor şampuanı ortalama haftada bir defa kullandığımız zaman verimli sonuçlar alabiliriz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
ayşe yılmaz
10 Şubat 2023
Saçlarımı boyattıktan sonra inanılmaz derecede turunculaşmaya başladı bir kaç ay sonra bu ürünü aldım saçlarımın rengini çok güzel yaptı çok memnun kaldım ve sertlik falan da yapmadı

Alışveriş Sepetim