200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » En İyi Brezilya Fönü

En İyi Brezilya Fönü

Brezilya fönü maalesef şu anda piyasadaki birkaç saç bakım uygulaması ile çok karıştırılır hale geldi. Örneğin; Keratin bakımı, keratin yüklemesi ya da keratin düzleştirici gibi saç bakım uygulamalarının Brezilya fönü ile bir bağlantısı var mı diye hem çok merak ediliyor, hem de çok karıştırılıyor.

Brezilya Fönü Nedir?

Önce Brezilya fönü nedir, ne işe yarar bilmek gerekiyor. Şöyle ki, aslında Brezilya fönü isminden de anlaşıldığı gibi Brezilya’daki zenci, kıvırcık dediğimiz saçların uzun süreli düz, pürüzsüz kalmasını sağlayan bir uygulamadır. Fakat son zamanlarda hafif dalgalı ve çok işlem görmüş, yıpranmış, kuru saçlarda da sorunlar meydana geldiği için çokça kullanılmaya başlandı. Ve çok işe yarıyor.  Her gün, özellikle çalışan kadınların hem zaman kaybetmeleri hem de zahmet çekmeleri önlenmiş oluyor.

 

 

 

Brezilya Fönü Zararlı mı?

Keratin bakımları her ne kadar genel saç bakımı olarak bilinse de genellikle yıpranmış saçların bakımında, karışık ve dolaşık saçların düzleştirilmesinde olmak üzere iki farklı alanda çokça tercih edilir. Aslında ikisi birbirinden oldukça uzak amaçlara hizmet ediyor. Her nedense her ikisi bir arada saça uygulanıyor gibi bir yanlış algı oluşturuluyor. Oysa çok işlem görerek yıpranmış saçların tedavisinde brezilya fönünden önce gerçek keratin yüklemesi çok ciddi bir rol oynar. Düzleştirici keratin ya da brezilya fönü diye tabir edilen bakımlar arasında çok uzak mesafeler vardır. Hatta hiçbir ilgisi yoktur diyebiliriz.

Ancak ne var ki keratin yüklemesi yapılan ve eski gücüne kavuşan saçlara, hemen ardından düzleştirici keratin uygulanması yani Brezilya fönü yapılması saçları bir kat daha yumuşak, ipeksi, canlı, parlak ve güçlü hale getirdiğini unutmamak gerekir. Fakat Brezilya fönü zararları az ya da çok saçlarda olumsuz etkisini gösterir. Özellikle yüksek ısı saçları yıpratabilir. Bunu da her zaman göze almak gerekiyor.

En İyi Brezilya Fönü Markaları

Aslında en iyi Brezilya fönü markasını araştırırken en çok değer vereceğimiz konuların başında olumlu yorumlar geliyor. Bu bakımdan hiç üşenmeden gerekli zamanı ayırarak, gerekli alanlarda bilgiler toplayarak ve yorumlardan başlayarak ilerlemek gerekiyor. Daha sonra saçımızın özelliğine uygun ve kendi beklentilerimizle de en uyumlu olan ürünleri iyi tespit etmek gerekiyor.

Örneğin ince telli saça yapılan Brezilya fönü ile kalın telli ya da kuru ve nemli bir saça yapılan Brezilya fönü veya çok aşırı kıvırcık bir saça yapılan Brezilya fönü uygulamasıyla normal elektriklenen bir saça yapılan brezilya fönü arasında elbette çok farklılıklar vardır. Birinde çok yoğun bir işlem yapılırken diğerinde çok daha hafif, risksiz bir uygulama söz konusu oluyor.

 

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle varsa uygun bir keratin şampuanı ile saç pullarının açılması için saçlar sıcak suyla ve keratin şampuanı ile 2 defa iyice güzelce yıkanır,

2. Sadece havlu ile %90 oranında kurutulur %10 oranında nemli bırakılır,

3. İnce ve sık dişli bir tarak ile 15 dakika sürekli taranır ve 15 dakika beklenir,

4. Sonrasında ılık ayardaki fön makinesi ile düz şekilde kurutulur,

5. Tutamlara ayırdığınız saçınızı en az 10 ila 14 defa düzleştirici cihaz ile ortalama 200 - 240 derece pres yapın. Ve saçınızı hiç yıkamadan 2 gün bekletin.

6. Saçınız aşırı kıvırcık ve sert yapılı değilse iki gün sonra saçınıza keratin şampuanı, keratin maskesi ve keratin kremi uygulayarak işlemi sonlandırın,

7. Saçınız çok kuru, sert ve kıvırcık bir yapıya sahip ise bu uygulamayı aynı şekilde ikinci defa tekrarlayın ve işlemi bitirin,

8. Bu işlemleri yaparken plastik eldiven kullanın. Cildinize ve gözlerinize temas ettirmeyin.

 

Güncel Brezilya Fönü Fiyatları 2023

Brezilya fönü fiyatları bulunduğunuz semtlere göre ve kuaförlerin kalitesine göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda evde Brezilya fönü uygulaması durumlarında farklı ürünler ve farklı fiyatlar karşımıza çıkıyor. Ortalama olarak bunları sizlere şimdi maddeler halinde sunuyorum.

1. Lüks semtlerdeki kuaförlerde 2000 TL’den başlıyor. 3000 TL’ ye kadar çıkıyor,

2. Normal semtlerde ise 1000- 1500 TL arasında değişir,

3. Evde Brezilya fönü maliyeti ise satın alınan düzleştirici krem tek başına ise 300 TL ila 600 TL arasında maliyet getirir,

4. Evde Brezilya fönü fiyatı set olduğu zaman 450 TL ile 1300 TL arasında değişir.

 

Brezilya Fönü Yaptıranlar Ve Yorumlar

Brezilya fönü yapanların yorumları genellikle çok değişkendir. Çünkü burada en önemli konu kişinin ne istediğinin, beklentisinin ne olduğuna bağlı olarak şekilleniyor. Örneğin eğer siz sadece saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız burada durum iki farklı açıdan incelenir. Birincisi ne kadar süreli bir düzleştirici hedefliyorsunuz ki bu sürenin uzunluğuna göre risk artar yani saçın hasar görme ihtimali yükselir.

Eğer siz kısa süreli düzleştirme hedefliyorsanız elbette saçınızdaki doğal, sağlıklı yapı büyük oranda korunacaktır. Ayrıca saçınız çok işlem görmüş, açıcı veya oryal ile açmaya maruz kalmış veyahut koyu renkten açık tonlara boya yapılmış olabilir. Böyle durumlarda zaten saçın genel yapısı incelir, zayıflar ve gücünü kaybeder. Bu durumlarda da Brezilya fönü saçınıza zarar verebilir. Bu bakımdan çok uzman birisinin kontrolü altında yapılan Brezilya fönleri olumlu sonuçlar veriyor. Ya da gerçek doğal keratin yüklemesi yapmanız şart. Aksi halde istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Brezilya Fönü Neden Yasaklandı, Formaldehit İçermeyen Brezilya Fönü Var mı?

Brezilya fönü içerisinde en etken madde formaldehit dediğimiz maddedir. Kimyasal içerikli ve kanserojen riski olduğu için bu madde önce Avrupa'da sonra Türkiye'de yasaklanmıştır. Özellikle sık sık bu işlemi yapan kuaförler bu esnada formaldehitin vermiş olduğu kokuyu teneffüs etmek zorunda kaldıkları için, büyük bir sağlık riski ile karşı karşıya kalırlar. Ayrıca emziren anne ve hamile kadınlar bu konulara bilfiil yaklaşmamaları gerekir.  Bu bakımdan yasaklanması öngörülmüştür. Şu anda hem formaldehit içermeyen, ağır koku ve duman çıkarmayan, güvenliği test edilmiş Liquid Keratin Brezilya Fönü Setlerini denemenizi tavsiye ederiz.

 

Görsele Tıklayarak "Düzleştirici Keratin Seti - Evde Brezilya Fönü 5'li Full Set" Ürünümüze Ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
ayşe yılmaz
10 Şubat 2023
Brezilya fönü için en sevdiğim sett saçlarımı kırmadan yıpratmadan zarar vermeden düzleştiriyor

Alışveriş Sepetim