440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 440 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Brezilya Fönü (Kalıcı Saç Düzleştirme) Nedir, Nasıl Yapılır, Zararlı mı, Faydalı mı?

Brezilya Fönü (Kalıcı Saç Düzleştirme) Nedir, Nasıl Yapılır, Zararlı mı, Faydalı mı?

 

Bu konularda yüzleri güldürecek, saçlarınızın kalitesini yükseltecek ve riskleri yok edecek, gönül rahatlığıyla evde brezilya fönü (keratin düzleştirici) yapabileceğiniz müjdeli haberlerimiz var.

Brezilya fönü, adından da anlaşılacağı üzere ilk defa Brezilya bölgesinde kıvırcık saçları düzleştirmek için yapılan uygulamadan ismini almaktadır. Fakat son zamanlarda birçok işlem gören, yıpranan, dalgalanan, kabarıklaşan ya da tülerik, tiftik olan saçlarda Brezilya Fönü çok ciddi anlamda büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Bu tür saçların düzleştirilmesi de diğer kıvırcık saçlara oranla elbette çok daha kolay olması bakımından yüzleri güldürüyor.

Öncelikle Brezilya fönü, keratin yüklemesi, keratin bakımı nedir, faydaları, zararları nelerdir, hangi saça hangisi uygulanmalı konuları çok önemli. Şimdi bu konularda size kısaca hızlı bir şekilde net bilgilendirme yapacağım.
Zaten keratin yüklemesi ve keratin bakımı kelimesi aslında saça yapılan bir genel bakımın ismidir. Fakat bazı kuaförlerde saç düzleştirmenin ve keratin yüklemenin  ismi verildiği için kafalar iyice karışıyor.
Aslında gerçek keratin yüklemesi, gerçek keratin proteinleri kullanılarak yıpranmış ve hasarlı saça keratin yüklemesi demektir. Yani dolgu işlemi gerçekleştirilir. Zaten Keratin yüklemesinin Türkçe de karşılığı saç dolgusu demektir ve yıpranmış saçlara onarım yaptığı için çok faydalıdır.
Keratin bakım uygulaması da aynı keratin yüklemesi uygulamasında olduğu gibi doğal, saf ve gerçek keratin proteinleri kullanarak yıpranmış saça bakım yapar. Bu ikisi hemen hemen birebir aynıdır.
Ne var ki hem kerati yüklemesine hem de keratin bakımına birçok kuaför ve hatta bu sektörün duayenleri bile düzleştirici yani Brezilya Fönü ismini veriyorlar. Maalesef b
uhiç doğru bir tabir değil. Çünkü müşterileri yanıltıyorlar.  


Brezilya Fönü – Keratin Düzleştirici Nedir, Faydaları Nelerdir?


Yazımızın en başında da izah ettiğimiz gibi aslında Brezilya fönünü saç düzleştirme olarak tarif edebiliriz. Biraz daha genişletirsek kalıcı saç düzleştirme diyebiliriz. Çünkü birçok kadın, saçının dağınık, tülerik ve kabarık olmasından dolayı sabahları mesaiye giderken büyük bir zaman kaybına ve uğraşına maruz kalarak bundan yakınıyor. Yani istiyor ki, saçları aylarca düz ve bakımlı gözüksün. İşte burada fön uygulaması iki ana başlığa ayrılıyor diyebiliriz.
- Bunlardan birincisi az önce anlattığımız gibi yıpranmış, tülerik, tiftik, kuru, kabarık saçları düzleştiren Brezilya fönü.
- İkincisi ise doğuştan kıvırcık, doğuştan yoğun dalgalı olan saçları düzleştiren Brezilya Fönü. Bu tür saçlara sahip olan kadınlarda, düz saçlara karşı büyük bir özlem vardır. Yani saçının düz olmasını istediği gibi, farklı bir jenerasyon yakalayarak, imaj değiştirerek, daha güzel bir görünüme kavuşmak isterler.
İşte aslında Brezilya fönü gerçekten burada devreye giriyor ve gerçekten Brezilya Fönünün kalitesi yapılan bu işlemde belli oluyor. İşin açıkçası “6 ay kadar Brezilya fönü düzleştirme etkisi vardır” düşüncesi, çok da doğru değildir. Çünkü saçın yapısına göre bu kalıcılık çok değişkendir, adeta kıvırcık saçlarda bu süre 6 hafta ile 8 haftaya kadar düşebiliyor.

Fakat çok yoğun örneğin 2 ayda bir düzleştirici uygulandığı zaman bu süre çok uzuyor. Hatta Brezilya fönü uygulaması esnasında gerek kuaförlerde bakım yapılırken gerek evde uygulama yapılırken düzleştirici cihazın sıcaklığının çok yüksek olması, örneğin 230 ya da 240 dereceye kadar çıkarılması gerekiyor.

Fakat maalesef düzleştirilen saçların kalıcılık süresi her ne kadar uzamakta ise de saçın hasar görme ihtimali o kadar çok yüksek olur. Bu bakımdan saçlara düzleştirici cihaz ile ısı uygulanırken saçın yapısına göre ve yıpranma durumuna göre çok titiz davranmak gerekir. Isıyı çok iyi dengelemek gerekir. Bunun dışında saça uygulanan düzleştirici cihaz ile yapılan seans sayısına da dikkat edilmelidir. Örneğin en az 8 en fazla 16 kere olmak üzere sınırlandırmak gerekir. Ne kadar fazla işlem yapılırsa saçın düz kalma süresi de o kadar uzadığı gibi hasar görme oranı da o derecede risk oluşturabileceğini unutmayınız.
Fakat şimdi artık bu tür işlemlerde cankurtaran görevini gören herhangi bir gerçek keratin markasıyla bile, daha önce işlem gören saçlara (düzleştirici öncesinde) gerçek keratin yüklemesi yapıldığında saçlar adeta yeniden doğuyor, yeniden yapılanıyor ve yeniden güçleniyor. Böylece hem saçın sağlığı geri geliyor hem de yapılacak Brezilya Fönü gibi işlemlere karşı muhteşem bir dayanıklılık gösteriyor. Aynı zamanda Brezilya Fönünün kalıcılık etkisi süresini uzatıyor, daha uzun süre, daha düz saçlar; kadın veya erkeklerin yüzlerini güldürüyor.

 

Brezilya Fön – Keratin Bakım Uygulaması Nedir?


Bu alanda Brezilya fönü ve keratin bakımı gibi iki önemli unsuru bir araya getiren likit keratin markası, şu anda adeta dünyada devrim niteliğinde yıpranmış saçlara önce muhteşem bir bakım yapıyor. Müşterilerin, yani saçına işlem yapacak kadınların en büyük güvencesi oluyor. Çünkü kadınların veya erkeklerin saçının ihtiyacına göre işlem yapılması ve keratin yüklenmesi yani Brezilya fönü uygulaması için tam yerinde tespit yapılarak isabetli bir bakım yapılmış oluyor. Her iki bakım bir arada olduğu zaman neredeyse saçlardaki yıpranma, aşınma, yanma riski sıfıra kadar iniyor.

Patentli keratin markası ve patentli Brezilya fönü markası olan Liquid Keratin ürünleri bu alanda gerçekten büyük bir boşluğu dolduruyor ve yüksek oranda olumlu sonuçlar doğuruyor. Adeta saçın sağlığını koruyarak her kadının ihtiyacına cevap veriyor. Kuaförlerin elinde de adeta cankurtaran görevi görüyor.

Kadınlarda Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır?               

1) Sıcak suyla ve şampuanla 2 defa yıkanmış %80 kurutulmuş, %10-%20 nemli saçınıza dipler hariç yeteri kadar uygulayın.

2) Sık dişli tarakla 15 dakika sürekli tarayarak fazla kremleri atın.

3) 15 dakika beklettikten sonra; önce ılık fön çekin sonra düzleştirici pres (200°-240°C) uygulayın.

4) 2 gün sonra şampuanla yıkayın, işlemi bitirin.


Erkeklerde Brezilya Fönü – Keratin Düzleştirici Nasıl Uygulanır?


Bu konuda en önemli söylenecek söz, saçın uzunluğu oluyor. Çünkü bu uygulama kadın ya da erkek saçında herhangi bir farklılık göstermez. Sadece burada önemli olan konu bazı erkeklerin saçları kısa veya kıvırcık ise, bu durumda saçlara düzleştirici cihaz ile ya da maşa ile tutam tutam düzleştirici uygulanması zor oluyor. Bunun yerine çok yüksek ısıda fön çekilerek yine olumlu sonuçlar alınabilir, belki süresi 3 ay olmayabilir, 2 ay olabilir. Fakat saçları uzun olan erkeklerde Brezilya fönü uygulaması, aynı yukarıdaki anlatılan Kadınlarda Brezilya Fönü Nasıl Uygulanır? uygulama gibi birebir taklit edilebilir

ve erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi mükemmel sonuçlar alınır  .

Düzleştirici Keratin Seti - Evde Brezilya Fönü 5'li Full Set Ürünümüze Ulaşmak İçin Görsele Tıklayın.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
seda sağlam
12 Eylül 2022
çevremdeki herkese öneriyorum ya böyle güzel bir ürün olamaz

Alışveriş Sepetim