200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Brezilya Fönü Nedir, Zararlı mı, Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nedir, Zararlı mı, Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü için en büyük tehlikeyi formaldehit dediğimiz kimyasal bir madde oluşturur ve saça uygulama esnasında çıkarmış olduğu çok ağır bir koku ve duman ile hem gözlerinizi yakabilir, hem boğazınızı tahriş edebilir, hem de saçlarımızı yıpratabilir. Bunun için formaldehit içermeyen, patentli, sertifikalı, güvenli ve olumlu yorumları almış en iyi Brezilya fönü markalarını tercih etmeniz isabetli olacaktır.

 

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü kullanımı oldukça kolaydır fakat yine de dikkat etmeniz gereken kritik noktalar var. Bunlar yapılmadığı takdirde istediğiniz kadar uzun süreli, kalıcı etkili brezilya fönü sonuçlarını almanız zorlaşabilir.

Brezilya fönü adından da anlaşılacağı gibi ilk defa Brezilya’da uygulandığı için bu ismi almıştır. Asıl amacı kıvırcık ve dalgalı saçları aylarca düz ve pürüzsüz kalmasını sağlamaktır. Ayrıca kıvırcık ve dalgalı saçlardan sıkılan kadınların şekil değiştirerek, yeni bir görünümle imaj kazanmak, kendini yenilemek ve motivasyon kazanmak için tercih ettikleri bir saç bakım işlemidir.

 

Brezilya Fönü Zararlı mı?

  1. Saçınızı 2 defa sıcak suyla ve bol şampuanla iyice yıkayın ve %90 kurutun.
  2. Saçınıza brezilya fönü kreminden yeteri kadar boya yapar gibi sürün ve sık dişli tarakla 15 dakika boyunca sürekli tarayın.
  3. Tarama işleminden sonra da 15 dakika saçlarınızı dinlendirin.
  4. Saçınızı ılık ayarda fön makinesi ile kurutarak fön çekin.
  5. Düzleştirici cihaz ile tutamlara ayırdığınız saçınıza 180 ile 220 derece arasında 6 ile 12 defa sıcak pres uygulayın.
  6. Saçınızı iki gün bekletin ve istediğiniz zaman saçınızı yıkayın tekrar yüzde %10 nemli saçınıza düzleştirici cihaz ile pres yapın ve işlemi bitirin.

Bu işlemlerden sonra brezilya fönü kaç ay etkisini gösterir diye sorarsanız bu sizin kullanacağınız tuzsuz, silikonsuz, sentetiksiz , parabensiz şampuanlara bağlı olarak değişecektir.

 


 

 

2023 Brezilya Fönü Güncel Kuaför Fiyatları:

  1. Normal semtlerdeki kuaförlerde 800 TL ile 1000 TL arasında değişir.
  2. Bir üst kalite semtlerde de en az 1000 TL ile 1500 TL arasında fiyatı var.
  3. Elit kesim semtlerde ve marka olmuş kuaförlerde ise 2023 brezilya fönü fiyatları 2000 TL ile 4000 TL arasında değişiyor.
  4. Evde yapılan brezilya fönü fiyatları da 300 TL ile 1000 TL arasında değişiyor.

 

Brezilya Fönü Keratin

Genellikle brezilya fönü ile Keratin bakımı ya da keratin düzleştirici gibi bazı kelimeler karışıklığa sebebiyet veriyor. Halbuki Brezilya fönü tamamen saçı düzleştirmeyi amaçlayarak yapılan ve yüksek ısı uygulanması zorunlu olan bir işlemdir. Keratin bakımı ise çok işlem görmüş, yıpranmış, kırılarak kopan, ve dökülen saçları yeniden yapılandırmak için yapılan bir işlemdir. Böylelikle sizlerin önce ne istediğiniz net bir şekilde karar vermeniz gerekiyor.

Fakat bazen özel durumlarda hem yıpranmış saçlarımızın onarılmasını hem de yeniden kabarık, tülerik, karışık ve çok dolaşık saçlarınızın düz, pürüzsüz, parlak ve canlı görünmesini istediğiniz zaman bu iki işlemi bir arada yapan Liquid Keratin onarıcı ve düzleştirici setler yani, ikisi bir arada özel paketler var. Bu gibi ürünleri aynı markadan aynı paket içinde satın alıp evde kullandığınızda muhteşem sonuçlar alırsınız. Ve saçlarınızda ki düzelmeyi gördüğünüzde belki de gözlerinize bile inanamayacaksınız. Çünkü formaldehit içermeyen Brezilya fönü markası olan Liquid Keratin sizin tüm isteklerinize en üst düzeyde cevap verecektir.

 

 

 

En İyi Brezilya Fönü Markası

Aylarca saçınızın düz kalmasına etki eden en iyi brezilya fönü markasını araştırırken size en önemli tavsiyemiz önce formaldehit içermeyen bir marka olmasına çok dikkat etmenizdir. Özellikle ürün üzerindeki içerikler kısmını incelerken bunu çok iyi araştırmanız gerekiyor. Bunun dışında eğer kullandığınız ürün çok fazla duman çıkarıyor, göz yakıyor ve boğaz tahriş ediyorsa bu markalara dikkat etmeniz gerekir çünkü saçınıza ve sağlığınıza zarar verebilir.

 

Evde Brezilya Fönü Yapanların Yorumları

Genellikle evde brezilya fönü yapanların yorumları etkisinin kısa süreli olması gibi şikayetlerle başlıyor. Çünkü evde saça düzleştirici cihazı ile ısı uygulaması yapılırken genellikle korkak ve ürkek davranılır ve saçlar yeteri kadar ısı görmediği için uzun süre düz kalmazlar. Ya da tutam tutam ayrılan saçları işlem yapılırken bazı kalın telli, dirençli, güçlü ve çok kıvırcık saçlarda örneğin 6 seans yerine belki 10 belki de 12 seans presleme yapılması gerekir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Canan Doğdu
21 Nisan 2023
ben tüm seti aldım düzleştirici etki yıkadıktan sonra biraz azaldı ama kimyasal olmadığı için bu gayet normal diye düşünüyorum, 3 _4 ay gibi denilen o süre gün olarak bende braz daha az oldu, evet saçımı düzleştirdi yıkadığımda düz olan saçım daha ipeksi oldu. 1260 tl de haliyle düzleşme ve onarım ikisi bir arada güzel oldu.

mira sağlam
10 Şubat 2023
saçlarım çok kabarık ve elektrikli tavsiye üzerine bu markayı kullanmya başladım saçlarımı gerçekten kırmadan yıpratmadan dümdüz yaptı

Alışveriş Sepetim