YILAN YAĞI ŞAMPUAN

YILAN YAĞI ŞAMPUAN

 

Yılan yağı şampuanJaponların Toplum 5.0 (Toplum için teknoloji) ismini verdiği günümüz çağında sanayileşme giderek ilerlemekle birlikte tabiat, tükettiğimiz besinler, kullandığımız saç bakım ürünleri de giderek kirlenmekte, doğallığını kaybetmektedirler.

Bu sebeplerden ötürü de saçlarımız mat, kırık, kopuk, güçsüz, cansız görünümler almakta, perişan hâllere bürünmektedirler. Sadece bu tür saç problemleri canımızı sıkmıyor, üstüne bir de saç dökülmeleri baş gösterince moralimiz iyice dip yapıyor.

Yılan yağı şampuan başlığını attığımız bu makalemizde yılan yağının saçlarımız için öneminden bahsedip, saçlarımızın berbatlaşma sebeplerine de değineceğiz. Yılan yağı aslında eski Mısır uygarlıklarından beri kullanılan, kelliğe çözüm konusunda üne ulaşmış alternatif tıp ürünlerinden biridir.

Çin ve Güney Afrika gibi üretilmeye başlanan bu yağ, mucizevi etkileri görülünce hemen hemen her ülkeye yayılmıştır.

Saçlarımız üzerinde de büyük etkileri olan yılan yağını barındıran şampuan ürünleri de giderek popüleritesini artırmakta fakat birçoğu içeriğinde kimyasal da barındırdığından dolayı saçlarımız üzerinde etkili olamamaktadırlar. Yılan yağı şampuan konusunda kullanacağımız ürüne de değinelim fakat önce saçlarımızda meydana gelen dökülme sebeplerini, mat, kırık, kopuk, cansız, güçsüz hâl alma sebeplerini madde madde sıraya koyalım.yılan yağı şampuan

Öncelikle saçlarımızın en önemli hammaddesi saçlarımızın anatomisinde %72 oranında bulunan keratin proteinleridir. Eğer keratin proteinlerine zarar gelirse, saçlarımız da birçok problem nükseder. Peki nedir keratin proteinlerine zarar verebilecek etmenler?

Formaldehit, paraben gibi kimyasal maddeleri içeren saç bakım ürünleri

Röfle, fön, perma, maşa, platin, oryal, ombre, balyaj, boyama gibi saç bakım işlemleri,

Hava kirliliği, su kirliliği, rüzgar, ani mevsimsel değişiklikler gibi çevresel faktörler,

Dengesiz beslenme neticesinde protein, mineral, vitamin, çinko, demir, biyotin, kolajen eksiklikleri,

Bağışıklık sisteminin zayıflaması

Yukarıda saymış olduğumuz tüm sebepler nedeniyle saçlarımızın yapısında devasa oranlarda bulunan keratin proteinleri zarar görerek saçlarımız da perişan hallere bürünebilir. Bu sebeple yılan yağı içeren yılan yağı şampuan ürünü imdadımıza koşacaktır.

Yılan yağı şampuan denince saç bakım sektöründe akla ilk gelen ürünlerden olan doğala şampuan uzman kimyagerler eşliğinde tam teşekküllü laboratuvar ortamlarıdan %100 doğal olarak formülize edilmiştir. Sizler de yakın zamanda doğala şampuan siparişi vererek canlı, güçlü, parlak saçlara kısa sürede kavuşabilirsiniz.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır