200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Modelleri » Saç Uzatma İçin Yöntemler

Saç Uzatma İçin Yöntemler

Saçlar neden uzamaz,  sorusunun cevabını bu makalemizde sizlere en ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Saç uzamama probleminin sebepleri tespit edildikten sonra hızlı saç uzatmanın kolay ve doğal yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.  Saç uzatma hakkındaki şikayetlirinizi bitirmek için saçların neden uzamadığını veya yavaş uzadığını bilmemiz gerekir.

Saç Uzatma Yöntemlerinde Püf Noktalar

Saç uzatmada en başta saçlar neden hızlı uzamaz konusunu 2 başlık altında toplayabiliriz. Birincisi saçlar uçlardan hızlı uzamaz.  İkincisi diplerden hızlı uzamaz.

Uçlardan hızlı uzamayan saçların en büyük problemi sürekli düzleştirme, maşa ve pres gibi işlemlerden kaynaklanan saçlarda ki kurumadır.  Bildiğiniz gibi kuruyan saçlar dayanıksız olur, incelir ve sert bir görüntü alır. Bu şekle giren bir saç,  çok çabuk kırılır ve hemen kopar. Dolayısıyla saçlarımız diplerden ne kadar hızlı uzasa bile uzamamış gibi olur

Özellikle bu tür işlemleri yapan kişilerin saçlarını nemlendirmesi kaçınılmaz çok önemlidirFakat yine de ne olursa olsun saça yapılan işlemlerden sonra saç her türlü kurur. Ve eğer siz bu saçın kurmasını engelleyemediyseniz,  saçınız sert,  kırık ve kopan bir durumdaysa,  bunun tek çaresi olarak saçın yapılandırılması gerekir.

saç uzatma için yöntemler

Saç uzatmada Saçı yapılandırdıktan sonra saçı nemlendirme işlemi mümkündür. Fakat saçın uzaması ve yapılanması, yani deforme olmuş bir saçın tekrar eski sağlığına kavuşması öyle bitkisel yağlarla veya doğal maskelerle asla mümkün değildir.

Öncelikle saçın mutlaka saf keratin protein yüklemesi ile yapılanması ve tamir edilmesi gerekir.  Bunun dışında yapılacak dünyada hiçbir metot saçın kırılmasını engelleyemez ve yeniden yapılanmasını sağlayamaz. 

Ancak ne var ki bu duruma gelmiş bir saçın geçici olarak bitkisel yağlarla; örneğin Argan yağı ile bakıma alabiliriz.  Bu sorunu geçici olarak çözebiliriz.  Saçımız günlük olarak daha güzel, hoş, parlak ve yumuşak bir görünümde olabilir. Ama bu kalıcı bir tedavi olmadığı için çok zahmetli ve masraflı olur kalıcı bir çözüm olmaz.

 

Saç Nasıl En Hızlı Uzar?

Saçların hızlı uzamama sebeplerinden diğeri ise bildiğiniz gibi saçlar köklerinden uzamazlar.  Bunlara birçok sebep gösterilebiliriz.  Bunların en önemlisi saçlar işlem görüyorsa, boya ve kozmetik ürünlerine çokça maruz kalıyorsa,  hele açıcı gibi formaldehit içeren işlemler yapılıyorsa,  röfle platin gibi uygulamalar varsa saç derisi mutlaka bu tür kimyasal ürünlerden etkilenerek zarar görür ve sağlığını kaybeder.

Sağlığını kaybeden deri işlevini yerine getiremez ve saç köklerini besleyen, güçsüz ve zayıf kalın saç kökleri hızlı saç uzamayı olumsuz etkiler. Bunun için acilen saç derisinin tedavi edilmesi gerekir ya da bu tür işlemlere bir süre ara vermek gerekir.

 

saç uzatma için yöntemlerSaç Uzatan Ürünler Nelerdir?

 

Saç derisinin tedavisi bitkisel yağlarla mümkündür. Diğer bir konu, kullanılan kozmetik ürünler ve şampuanlar çokça silikon ve sentetik madde içerirler.  Bunlar zamanla saç derisindeki gözeneklerin tıkanmasına yol açabilir. Saç derisinin ve köklerinin nefes alması azalabilir,  kan dolaşımını etkileyebilir,  oksijenle teması azalabilir,  bütün bu durumlar hızlı saç uzamasını yavaşlatır ve olumsuz yönde etkiler. Bunun tek çaresi gözeneklerin açılmadır. 

 

Gözenekleri açmak için güvenilir ürünler kullanarak özellikle gözenek açıcı keratin iksir gibi ürünleri tercih ederek ve keratin dip bakım yağı gibi olumlu sonuç veren ciddi saç bakım yağları kullanırsanız olumlu sonuçlar alırsınız. 

Bunun dışında elbette saçı uzatmak için birçok bitkisel ve doğal yöntemler bulunmaktadır.  

 

Fakat her biri kendi alanında kısıtlı bir çözüm olarak kalmaktadır. Bunun sebebi ise kullanılan faydalı yağların oranlarında profesyonel bir ayarlama yapılmamış olmasıdır. 

Örneği keratin dip bakım yağında kullanılan bazı karışımlar belli bir miktarda standart yakaladığı için saçtaki verimliliği yüzde yüze kadar çıkartır.  

Eğer kullanılan yağlar fazla ya da az olduğu takdirde saça zarar verebilir.

Ya da etkisini kaybedebilir. Bütün bunları düşündüğümüzde memnuniyet oranı %100 e varan keratin dip bakım yağı gibi yağlarla bakım yapmak,  özellikle sauçlarındaki kırıklar gidermek için veya keratin saf keratin serumu kullanmak kesin sonuç veriyor. Zaten ürünlerin tamamı uluslararası patent belgeli olması bakımından üstün bir güvenceye sahip oluyor. 

Saç uzatma hakkında daha fazla bilgi almak için "saç uzatma" adlı makalemizi okuyarak.

 

 

Keratin Elixir Gözenek Açıcı

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
12 Nisan 2019
saçlarımı kestirdim ve çok pişman oldum. firmanın müşteri hizmetlerinin önerdiği çoğu şeyi yaptım ve etkili sonuçlar aldım.Gerçekten saç uzatma için yöntemleri çok etkili.

05 Mart 2019
benim saçlar çabuk dökülüyordu ve saçlarım neredeyse hiç uzamıyordu bir arkadaşımın önerisi ile hızlı saç uzatan seti kullandım şimdi saçlarım hem hızlı uzuyor hemde saçlarımda dökülmeler durdu

05 Mart 2019
benim saçlar çabuk dökülüyordu ve saçlarım neredeyse hiç uzamıyordu bir arkadaşımın önerisi ile hızlı saç uzatan seti kullandım şimdi saçlarım hem hızlı uzuyor hemde saçlarımda dökülmeler durdu

05 Mart 2019
benim saçlar çabuk dökülüyordu ve saçlarım neredeyse hiç uzamıyordu bir arkadaşımın önerisi ile hızlı saç uzatan seti kullandım şimdi saçlarım hem hızlı uzuyor hemde saçlarımda dökülmeler durdu

buket gülfidan
28 Şubat 2019
1 sene önce saçlarım dökülüyor ve saçlarım uzamıyordu internetten araştırma yaptım sonra liquid keratin kullanmaya karar verdim saçlarımın hem dökülmesi durdu ve saçlarım hızla uzamaya başladı

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim