SAÇ GÜRLEŞTİRME YÖNTEMLERİ

SAÇ GÜRLEŞTİRME YÖNTEMLERİ

 

saç gürleştirme yöntemleriSeyrek saçlara sahip kişilerin sık araştırdığı konuların başında saç gürleştirme yöntemleri gelir. Saç gürleştirme yöntemleri basit olarak saça doğal ve bitkisel ürünlerin kullanılmasıdır. Genellikle kullanılan şampuanların içeriğinde alırken hiç dikkat etmediğimiz birçok zararlı kimyasal bulunmaktadır. Dökülme önleyici şampuan olarak satılan ürünlerde bile bulunan bu kimyasallar amacının tam aksine saç dökülmelerine sebebiyet vermektedir. Liquid Keratin – Keratin Şampuan SLS (sülfat), paraben ve silikon içermeyen, saç derisini ve tellerini yıpratmadan derinlemesine temizleyen bir şampuandır. Diğer doğal içerikli şampuanlara ek olarak formülünde saf keratin proteinleri bulundurmasından dolayı, saçta ki kırıklara dolgu yaparak yıpranmış saçların onarılmasını destekler.

 

Saç gürleştirme yöntemleri arasında en etkili olan Keratin Dip Bakım Yağı; jojoba, badem, hint, hindistancevizi yağlarını ve saf keratin proteinlerini içeriğinde bulundurur. Saça dipten bakım yapan ve yeni saçların daha kalın telli çıkmasını sağlayan bu yağın daha etkili bir şekilde saç derisine etki edebilmesi için Gözenek Açıcı İksir kullanılması gerekir. Gözenek Açıcı İksir saç derisinde şampuan artıkları ve kimyasallardan dolayı tıkanmış olan gözeneklerin açılmasını sağlar.

 

Bu sayede saça uygulanan bakım yağları saç derisinin alt tabakalarına kadar ulaşır ve güçlü saç kökleri oluşur. Saç gürleştirme yöntemleri genellikle saç diplerine yapılan işlemlerden oluşur. Ancak saçın gürleşmesi için, saç tellerinin de kalınlaşması ve sağlamlaşması gerekir. Saç tellerini güçlendirmek ve kalınlaştırmak için Saf Keratin Sprey saça uygulanmalı ve yıpranmış saçların bakımı sağlanmalıdır.

 

Saç telleri aşınmış yada yıpranmış durumda olduğunda incelir, dökülmesi ve kopması daha kolay olur. Yıpranmış saç tellerinin onarılmasını sadece saf keratin proteinleri sağlayabilir. Liquid Keratin – Keratin Onarıcı Full Set ile saçın dipten uca bakımı yapılır ve onarımı sağlanır. Set içerisinde Keratin Şampuan, Gözenek Açıcı İksir, Dip Bakım Yağı, Saf Keratin Serum ve Keratin Maske bulunmakta olup, saç bakımını dipten uca gerçekleştirilmesini sağlar. Tüm bu ürünler saç gürleştirme yöntemleri içinde en geçerli ve kalıcı etkiye sahip ürünler olup, saça tam bakım sağlar. Dolgun ve pürüzsüz saçlara ulaşmanın en kısa yolu Liquid Keratin ürünleri kullanmaktan geçer.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır