200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Dökülmesi » Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesi hemen hemen hepimizin kâbusu olmuş durumda. Bu  saç dökülmesinin nedenleri  nedir? Saç dökülmesi Nasıl meydana gelir?  Buna bir göz atalım şimdi.

Saç: ( bilimsel açıklaması ) insanda baş üzerinde kafa derisi ya da saç derisi denen kısımda bulunan kıl kümesine verilen genel addır. Saç uzama hızı günde ortalama 0,3mm-04mm arasında olduğu belirtilmiştir.

Her saç telinin büyüme ve duraklama dönemleri birbirinden ayrı olduğu için bir saç teli uzarken başka bir tel düşebilir, dökülebilir. Bir tek yeni doğan bebeklerde tüm saç telleri aynı dönemde bulunur ki bu yüzden 3-4 haftalık bebeklerde ani bir saç dökülmesi yaşanır. 6-7. aydan sonra da normal düzenine girer.

 

Saç dökülmesinin nedenleri genetik,  birçok hastalık, doğrudan saçlarla alakası olan mikrobik hastalıklar neden olduğu gibi dengesiz beslenme, vitaminsizlik, açlık, seker hastalığı, hormon bozukluğu, mevsimsel değişiklikler, stres vb. nedenlerde sebep olabilmektedir.( saçkıran, egzama, kepek, kellik, dazlaklık bir kaç saç hastalığıdır.)

 

Saç dökülmesi her iki cinsi de etkilemektedir hem kadınlar hem erkekler olarak her ikisi de saç dökülmesinden mustarip durumda olabilmektedir. Yapılan incelemelerde saç dökülmesi erkeklerde daha sık görüldüğü ve yirmi beş yaşına kadar erkeklerin %25 ini, kırk yaşına kadar %40 ını, elli yaşına kadar da %50 sini etkiler.

Ömrünü tamamlayan cansız saç teli kendiliğinden yahut tararken, fırçalarken şampuanlarken, saça şekil vermeye çalışırken gibi durumlarda sac dokulmesi olur ve yerine yeni sağlıklı saç teli gelir. Günde ortalama olarak 100-150 arası saç teli dökülmesinin normal olduğu var sayılır. Eğer anne ve baba tarafında saç dökülmesi çoksa ve kellik oluştuysa erkekler de de saç dökülmesi ve kel kalma riski de yüksektir. Kadınlar da ise bu risk çok daha azdır.

 

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Kimyasal şampular da saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Kullanılan kimyasal içerikli şampuanlar saç kremleri vb. saç bakım ürünleri ancak saçın yüzeyinde bulunan yıpranmış saç tellerini geçici bir süre onarır yumuşaklık ya da geçici bir dolgunluk sağlar. Bu sebeple de saçın içyapısına değil saçın yüzeyinde bir onarma olduğu için saç telini beslemez veya çok çabuk uzamasına olanak sağlamaz.

 

Saç dökülmesinin önüne geçmek durdurmak açısından saç dökülmesine iyi gelen liquid keratin dip bakım setini kullanabilirsiniz. İçerisinde kimyasal içerik barındırmadığı için sacın yüzeyine değil saçın içyapısına işler ve saç tellerini besler, onarır yeniden yapılandırır. Bu sette çok önemli ürün bulunmaktadır. Bunlardan biri Liquid Keratin Gözenek Açısı İksir yani gözenek açıcı tonik diğeri ise Liquid Keratin Dip Bakım Yağıdır.

Bu yazımızda saç dökülmesinin nedenleri üzerinde durduk. Saç dökülmesi nedir nasıl oluşur neden oluşur bu sorularına cevap verdik. Saç dökülmenizi durdurmanız ya da önlemeniz adına kullanabileceğiniz yararlı önerilerde bulunduk. Saç dökülmesi stresinden uzak sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Ayşe Ceren
27 Ağustos 2021
Likit keratin ürünlerini ben set halinde kullandım. Kuaföre gitmeye vaktim olmuyor ondan dolayı çalışanlar için uygun paketler ve faydası gözle görülüyor tavsiye ederimm evde rahat rahat uygulayın

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim