Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

İki türlü keratin saç bakımı vardır. Birincisi, kuaför salonlarında sık sık karşılaştığımız, kimyasal ve slikon içerikli keratin saç bakımlarıdır.

Bunlardan bir kısmı düzleştirme amaçlı yapılan, yüksek derece ısı uygulanan, saçı çok yoran ve yıpratan keratin saç bakımlarıdır. Diğeri ise, yıpranmış saça güya onarım yapma adına yapılan keratin bakımlarıdır. Her ikisi de saça geçici bir güzellik sağlarken, uzun vadede saçı daha da yıpratır ve kopmasına sebep olabilirler.

Gerçek keratin saç bakımı ise, tamamen doğal keratin proteinlerinden faydalanılarak, kimyasal ve sentetik katkı kullanılmadan, yüksek ısı ve baskı uygulanmadan, saça nazikçe yapılan fakat kalıcı etki ve gerçek onarım sağlayan keratin saç bakımıdır. Bu uygulamada saf keratin proteinleri doğal yöntemlerle saça kaynak yaparak mucizevi bir yapılanmaya sebep olurlar. Sizlere bu tam doğal ve gerçek 'keratin bakımı nasıl yapılır' konusunda aşağıda bilgi vereceğiz.

Adım Adım Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

1

Saçınızı sıcak suyla ve silikonsuz organik bir şampuanla 2 defa iyice yıkayın ve krem kullanmadan saçınızı havluyla iyice kurutun.

2

Keratin serumunu, kuru saça boya yapar gibi ister elinizle ister bir fırça ile veya sprey şişe ile püskürterek saça yedirin. Kuruması için 5-10 saat beklemeye alın. Akşam yatmadan önce uygulayıp, sabaha kadar bekletebilirsiniz.

3

Kuruyan keratin yüklü saçı, şampuan kullanmadan, sadece ılık suyla durulayın. Havluyla hafifçe suyunu alın.

4

Liquid Keratin Maskeyi hafif nemli saçınıza 15 dakika kadar uygulayın ve ılık suyla durulayın.

5

Saçta Kalan Liquid Keratin Kremden saç boylarına sürerek, saçı yıkamadan istediğiniz şekli vererek işlemi sonlandırın.

6

Saçınız tam tedavi olana kadar, (acil onarım için 3-4 günde bir veya haftada bir ) seanslara devam edin. Seansları yarıda bırakmayın.

Keratin Serum Nerelerde Kullanılır?

1

Yıpranan, yanan, aşınan saçınıza direk serum şeklinde sürerek kullanabilirsiniz. (Yukarıda anlatıldığı gibi sürmeniz gerekir.)

2

Hassas saçlarda boya, röfle, perma, düzleştirme veya oryal işlemleri öncesinde, saçın direncini artırmak için kullanabilirsiniz.

3

Kimyasal veya ısı uygulanan işlemler bitiminde, saçın eksilen keratinlerini geri kazanmak için kullanabilirsiniz.

4

Fön ve baskı öncesi veya sonrası saçınızı korumak amaçlı sprey şeklinde kullanabilirsiniz.

5

Daha sağlıklı saçlar için, Liquid Keratin şampuan, krem, maske ve keratin bakım yağını set halinde kullanmanızı öneririz.

6

Saçınızda yavaş uzama veya yoğun dökülme de varsa, Keratin Dip Bakım Setini kullanmanızı tavsiye ederiz.

destek.png