200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO TÜM SETLERDE %44'e VARAN İNDİRİMLER ! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Mor Şampuan

Mor Şampuan

Son dönemlerde oldukça popülerleşen gri ve beyaz saç modasının, bir ihtiyacı olarak ortaya çıkmış bir saç bakım ürünüdür.

Mor şampuanın asıl amacı beyaz ve gri ombreli saçlardaki, kötü görüntü sağlayan yansımaları ortadan kaldırmaktır.  Bu şampuanın renginin mor olması ise, sarı ve beyaz gibi renklerle mor rengin kontrastlığıdır.

Mor şampuan ismini de buradan almaktadır. Keratinli Mor Şampuan amacını yerine getirmesi için, keratin saç kremi ile birlikte kullanılır. Platin ve sarı renklere sahip bayanların en çok şikayet ettiği durum saçlarda oluşan renk geçişidir. Bu geçişler saçlarda çirkin bir görüntüye sebep olabilmektedir.

Açık renkli saçlarda oluşan bu renk geçişleri için Keratinli mor şampuan ile bu sorunlara son vermeniz mümkündür.
 

Yapılan bilimsel teknik araştırmalar, saçların sorunlara çözüm bulmaya başarılı bir şekilde devam etmekteyken, en sonunda saç rengindeki turunculaşma ve benzeri gibi istenmeyen kötü renk yansımalarına, basit bir mor şampuan kullanımı ile çözümü buldu.

 

Mor (Silver) Şampuan Nedir?
 

Mor şampuan açık renkli tonlardaki boyalı saçların kaybettiği gerçek rengini, canlılığını ve kaybettiği özelliği geri kazandıran çok kıymetli bir şampuandır.

Saçlarınızdaki istenmeyen ton farklılıkları, kötü renk yansımaları  ortadan tamamen kaldırmak ve sonraki günlerde de önlemek için mor şampuan aradığınız gibi mucize bir şampuan.

Öncelikle açık gri, beyaz ve açık sarı renkli saçların ve tüm platin sarısı, küllü beyaz, açık gümüş ve bunlar gibi tüm açık tonlu ve renkli saçların zamanla asıl rengini kaybolmasını önlemek veya tekrar asıl rengi geri getirmek için çok pratik bir çözümdür. Ayrıca bu renklerdeki saçların çoğu daha canlı, parlak ve her zaman bakımlı gözükür.

 

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?
 

Mor şampuanın içinde bulunan mor pigmentler, bunlar saç rengini nötrleştirerek saçlardaki istemediğiniz renk yansımalarını en aza indirgiyor. Daha basit şekilde, saçlara soğuk renk kazandırır. Mor şampuan kullanımı ardından farkları göreceksiniz. Mor şampuan aynı zamanda silver şampuan olarak da bilinmektedir.mor şampuan

Mor şampuan platin renkli saçlarda istenmeyen renk geçişlerini engelleyen bir üründür. Platin ve sarı renklere sahip saçlarda bazen turuncu veya bakırımsı bir renk geçişi olmaktadır. Platin renkte saçları olan kullanıcıların en  şikayetçi olduğu dore yansımalarıdır. Bu yansımalara karşı mor şampuan kullanılması önerilmektedir.
 

Mor Şampuan Kullananlar?
 

Mor şampuan kullananlar genelde sarı, beyaz ve gri renkli saçlara sahip insanlardır. En uygun saç renkleri açık tonlardır. Eğer doğru kullanılırsa açık renklerin kardeşidir. Mor şampuan kullanımından hemen sonra, genelde saçlarda sertleşme söz konusudur.

Bu sertleşmeyi önlemek için liquid keratin bakım kremi ile birlikte kullanılmaktadır.

 

Normal şampuanlar son dönemin trendi olan gümüş saçların bakımını sağlayamıyor ve insanlar sürekli kuaföre gitmek zorunda kalıyor, Liquid Keratin Mor saç bakım şampuanı size ve saçlarınıza yardımcı olur. Mor şampuan öncesi ve sonrası incelendiğinde saça sağladığı etkiler gözle görülmektedir.

Mor şampuan kullanımından sonra ya da kullanımı esnasında keratin saç bakım kremi kullanarak, hem mor şampuan zararı engellenir hem de saçlarınıza protein bakımı yapmış olursunuz.

 

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?
 

Aslında diğer keratin şampuan kullanımıyla aynıdır. Sadece kullanım sıklığı açısından mor şampuan kullanımı farklılık göstermektedir. Keratinli Mor şampuan çok sık kullanılmamalıdır. Haftada en fazla 2 kere kullanılır. Keratinli Mor şampuan saçlara sürüldükten sonra iyice masaj yaparak saçlara yedirilir. Şampuan köpürerek saçları temizler. Bu sırada mor pigmentler saçlara yığın eder.

Mor şampuanın rengi, köpürme esnasında lila benzeri bir renge bürünmeli. 5-6 dakikanın ardından, durulanarak saçlardan arındırılır. Bu sırada dikkat edilmesi gereken unsur, saçlarda çok uzun süre bekletilmemesidir.
 

Mor Şampuan Zararları
 

Mor şampuanın gözle görülür etkilerinin en başında saç sertliğidir. Fakat, mor şampuanın saça gözle görülmeyen ama aşırı olumsuz etkileri de mevcuttur. Bunun için içeriğine göz gezdirmeniz yeterlidir.

 

Liquid Keratin Mor şampuan,  ve Kremini set olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
30 Mayıs 2019
Mor şampuan duyunca isminden dolayı çok garipsemişim. Hatta ilk başta saçı mora boyamada yardımcı oluyor falan sanmıştım :P :D

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim