200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO 500 TL ÜZERİ 30ML SAF KERATİN SERUM SPREY HEDİYE! HAVALE EFT %3 İNDİRİM

Makaleler » Saç Bakımı » Mor Şampuan

Mor Şampuan

Son dönemlerde oldukça popülerleşen gri ve beyaz saç modasının, bir ihtiyacı olarak ortaya çıkmış bir saç bakım ürünüdür.

Mor şampuanın asıl amacı beyaz ve gri obreli saçlardaki, kötü görüntü sağlayan yansımaları ortadan kaldırmaktır.  Bu şampuanın renginin mor olması ise, sarı ve beyaz gibi renklerle mor rengin kontrastlığıdır.

Mor şampuan ismini de buradan almaktadır. Mor şampuan amacını yerine getirmesi için, keratin yükleme ürünleriyle birlikte kullanılır. Platin ve sarı renklere sahip bayanların en çok şikayet ettiği durum saçlarda oluşan renk geçişidir. Bu geçişler saçlarda çirkin bir görüntüye sebep olabilmektedir.

Açık renkli saçlarda oluşan bu renk geçişleri için mor şampuan ile bu sorunlara son vermeniz mümkündür.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuanın içinde bulunan mor pigmentler, bunlar saç rengini nötrleştirerek saçlardaki istemediğiniz renk yansımalarını en aza indirgiyor. Daha basit şekilde, saçlara soğuk renk kazandırır. Mor şampuan kullanımı ardından farkları göreceksiniz. Mor şampuan aynı zamanda silver şampuan olarak da bilinmektedir.mor şampuan

Mor şampuan platin renkli saçlarda istenmeyen renk geçişlerini engelleyen bir üründür. Platin ve sarı renklere sahip saçlarda bazen turuncu veya bakırımsı bir renk geçişi olmaktadır. Platin renkte saçları olan kullanıcıların en  şikayetçi olduğu dore yansımalarıdır. Bu yansımalara karşı mor şampuan kullanılması önerilmektedir.

Mor Şampuan Kullananlar?

Mor şampuan kullananlar genelde sarı, beyaz ve gri renkli saçlara sahip insanlardır. En uygun saç renkleri açık tonlardır. Eğer doğru kullanılırsa açık renklerin kardeşidir. Mor şampuan kullanımı ardından, genelde saçlarda sertleşme söz konusudur.

Bu sertleşmeyi önlemek için liquid keratin bakım kremi ile birlikte kullanılmaktadır. Peki, gelelim mor şampuan nasıl kullanılır?

Son dönemin trendi gümüş saçların bakımını sağlayamıyor ve sürekli kuaföre gitmek zorunda kalıyorsanız, mor şampuanlar size ve saçlarınıza yardımcı olabilir. Mor şampuan öncesi ve sonrası incelendiğinde saça sağladığı etkiler gözle görülmektedir.

Mor şampuan kullanımından sonra ya da kullanımı esnasında keratin saç bakım kremi kullanarak, hem mor şampuan zararı engellenir hem de saçlarınıza protein bakımı yapmış olursunuz.

 

 

mor şampuan nedirMor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Aslında diğer şampuan kullanımıyla aynıdır. Sadece kullanım sıklığı açısından mor şampuan kullanımı farklılık göstermektedir. Mor şampuan çok sık kullanılmamalıdır. Haftada en fazla 2 kere kullanılır. Mor şampuan saçlara sürüldükten sonra iyice masaj yaparak saçlara yedirilir. Şampuan köpürerek saçları temizler. Bu sırada mor pigmentler saçlara yığın eder.

Mor şampuanın rengi, köpürme esnasında lila benzeri bir renge bürünmeli. 5-6 dakikanın ardından, durulanarak saçlardan arındırılır. Bu sırada dikkat edilmesi gereken unsur, saçlarda çok uzun süre bekletilmemesidir.

Mor Şampuan Zararları

Mor şampuanın gözle görülür etkilerinin en başında saç sertliğidir. Fakat, mor şampuanın saça gözle görülmeyen ama aşırı olumsuz etkileri de mevcuttur. Bunun için içeriğine göz gezdirmeniz yeterlidir.

Mor şampuan, içeriğindeki kimyasal maddeler nedeniyle saçlara zarar vermesi kaçınılmazdır. En olumsuz etkileri de içeriğindeki sülfattan kaynaklıdır.

Hatta diğer bütün kullanılan bakım ürünlerinde bu sülfat maddesi bulunmaktadır. Bu yüzden sülfatsız şampuan kullanımına özen göstermelisiniz.

Mor şampuan, Liquid Keratin bakım ürünleriyle kullanımında saçlara herhangi olumsuz etkisi bulunmayacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
30 Mayıs 2019
Mor şampuan duyunca isminden dolayı çok garipsemişim. Hatta ilk başta saçı mora boyamada yardımcı oluyor falan sanmıştım :P :D

Size bir kampanya haberimiz var!

Alışveriş Sepetim